„Przebudzenie Mocy” pod choinką

Do premiery siódmej części Gwiezdnych wojen pozostało zaledwie kilka dni, a w sklepach możemy już od jakiegoś czasu oglądać gadżety przygotowane z myślą o wymagających fanach. Które z nich mogą się okazać najbardziej trafionym prezentem na Gwiazdkę?

Najbardziej rzucającym się w oczy i najciekawszym gadżetem, wydaje się być mały BB-8 wyprodukowany przez firmę Sphero. Droid jest wykonany z bardzo wytrzymałego materiału i stanowi dokładne (tyle, że dużo mniejsze) odwzorowanie filmowego odpowiednika. Sterowany jest przy pomocy specjalnej aplikacji zainstalowanej w smartfonie lub tablecie, a komunikacja z urządzeniem mobilnym następuje za pośrednictwem technologii Bluetooth. BB-8 potrafi rozwinąć prędkość wynoszącą ok. 7,3 km/h, rozpoznawać i reagować na komendy głosowe, nagrywać i odtwarzać holograficzne komunikaty oraz uczyć się nowych rzeczy. Koszt droida, którego możecie poszukiwać, to ok. 700-800 zł.

Nie interesują Cię droidy? Pałasz większą miłością do mieczy świetlnych? Firma Hasbro zaprezentowała serię Star Wars Bladebuilders, stanowiącą ciekawe rozwiązanie pozwalające na łączenie i przekształcanie broni Rycerzy Jedi i Sithów w całkowicie nowe twory. W skład zestawu noszącego nazwę „Miecze świetlne Mistrzów Jedi” wchodzą ostrza, które są wyposażone w elektronikę pozwalającą na wydobycie charakterystycznych dźwięków. Poza mieczami świetlnymi użytkownik otrzymuje także parę sztyletów świetlnych, różne rękojeści i części łączące. Koszt takiego zestawu to ok. 200 zł. Można też dokupić zestawy dodatkowe zawierające miecze świetlne poszczególnych postaci z filmu. Ich ceny wahają się od ok. 40 do 80 zł.

Dużą popularnością będą cieszyć się także modele latające od firmy Air Hogs, do złudzenia przypominające popularne ostatnimi czasy drony. Wśród dostępnych maszyn odnajdziemy m.in. X-winga, Sokoła Millennium czy Śmigacz X-34. Każdą maszyną operujemy przy pomocy specjalnego pilota zdalnego sterowania o częstotliwości 2.4 GHz, a diody LED i charakterystyczne dźwięki wydobywające się z każdego wehikułu pozwolą na odczucie większej satysfakcji w trakcie zabawy. Modele mogą poruszać się na odległość do 240 metrów, a wytrzymała konstrukcja pozwala na zapobieżenie nieoczekiwanym strąceniom czy uszkodzeniom. Ceny maszyn wahają się od ok. 130 do 480 zł.

Myśleliście o galaktyce na wyciągnięcie dłoni? To marzenie może zostać urzeczywistnione szybciej niż sądzicie, dzięki zestawowi małych szklanek ozdobionych wizerunkami czterech filmowych planet (Alderaan, Tatooine, Dagobah, Hoth), jednego księżyca z uniwersum Gwiezdnych wojen (lesistego księżyca Endora) oraz dobrze znanej fanom Gwiazdy Śmierci. Każda ze szklanek od ThinkGeek ma wysokość 9 cm i średnicę 8 cm. Wyprodukowano je przy użyciu technologii umożliwiającej zastosowanie folii wgrzewanej pod wpływem wysokiej temperatury bezpośrednio na szklanki. Koszt całego zestawu to ok. 200 zł.

Nie sposób też pominąć melomanów, którzy uwielbiają spędzać czas wolny wsłuchując się w melodię ulubionego utworu skomponowanego chociażby przez Johna Williamsa. Firma SMS Audio wypuściła na rynek słuchawki, obok których nie sposób jest przejść obojętnie. Zaprezentowane warianty pochodzące z drugiej edycji i odzwierciedlają swym designem postacie z Gwiezdnych wojen: R2-D2, Dartha Vadera, Chewbaccę i szturmowca. Są komfortowe, eleganckie, wytrzymałe, można je złożyć i przechowywać w dołączonym do nich etui. Ponadto posiadają one owalne membrany i wejścia na 40 mm przetwornik. W skład całego zestawu, poza wspomnianym etui, wchodzi pełne okablowanie, instrukcja obsługi, plakat, naklejki, ściereczka oraz certyfikat autentyczności. Koszt słuchawek sygnowanych marką Star Wars to ok. 715 zł.

Nic jednak nie uprzyjemni oglądania filmu na wysokiej jakości telewizorze tak, jak okulary 3D od firmy RealD. Ten dość niepozorny gadżet występuje w kilku wariantach odzwierciedlających wygląd najbardziej rozpoznawalnych postaci z nowego epizodu: Kylo Rena, BB-8, Kapitan Phasmy czy szturmowców Najwyższego Ładu. Producent okularów nawiązał współpracę z siecią kin Cinemark, która zaowocowała przygotowaniem specjalnej akcji promocyjnej. Wraz z zakupem zestawu Coca-Coli i popcornu czy samego napoju w wybrany piątek listopada można było otrzymać określone okulary w cenie ok. 1 2zł (normalna ich cena to 20 zł).