5 najbardziej niezwykłych ras

Sugi to rasa, która pojawiła się w nieukończonych odcinkach The Clone Wars, w historii o Utapau. To tam grupa Sugi dowodzona przez Endente próbowała odzyskać gigantyczny kryształ kyber. Biologicznie charakteryzuje ich dość wątła budowa ciała, jednak większość z nich ubiera specjalny rodzaj kombinezonu z czterema gigantycznym odnóżami niczym u pajęczaka lub jakiegoś insekta. Strój ten zwiększa ich wzrost ponad dwukrotnie i sprawia, że z fizycznego punktu widzenia prezentują się naprawdę imponująco.

Hakaran

Hakaran to rasa rozumnych insektoidów pochodząca z bagien planty Hakara. Zostali odkryci dopiero podczas Wojen Kolnów, gdy udzielili pomocy Zakonowi Jedi w walce z siłami Separatystów, którzy to zresztą najechali ich rodzinną planetę. Przez tę sytuację rasa w ogóle została właściwie odkryta. Bardzo ciężko byłoby na pierwszy rzut oka odróżnić ich od zwykłych nieinteligentnych insektów. Posiadają własny język, a także potrafią komunikować się z innymi, tworząc rój, który przyjmuje kształt rozmaitych obiektów. Anakin Skywalker wraz z Ahsoką Tano nauczyli Hakaran jak walczyć z droidami wroga. Dzięki temu byli oni w stanie wyzwolić swoją planetę.

lepi

Lepus carnivorus, bardziej znane jako Lepi, to rasa… rozumnych królików. Rasa ta charakteryzuje się głównie długimi króliczymi uszami i siekaczami, kolor futra waha się od zieleni po ciemny granat. Są z natury towarzyscy i ponadprzeciętnie szybcy. Ich rodzimą planetą jest Coachelle Prime, ale przez swą (naturalnie) nadmierną reprodukcyjność byli zmuszeni skolonizować cały swój system gwiezdny.Dość kontrowersyjna rasa, którą niektórzy uważają za jeden z błędów Legend. Najbardziej znanym przedstawicielem Lepi jest niejaki Jaxxon, który przewijał się w komiksach Marvela razem z Hanem Solo. W nowym kanonie pojawił się na alternatywnej okładce pierwszego komiksu serii Star Wars w ramach żartobliwego nawiązania do starych czasów. Poza tym jednak mieliśmy okazję oglądać w The Clone Wars pewien zabójczo znajomy kombinezon na szkielecie, który odpowiada normom tej rasy.

Celegian

Celegianie to na pierwszy rzut oka lewitujące mózgi. To rasa niezwykle inteligentna, posiadająca naturalną zdolność telekinetyczną, która służy im za formę repulsora. Co ciekawe, oddychają oni cyjanem (gazem trującym dla humanoidów), a tlen jest dla nich zabójczy, dlatego też przeważnie można ich spotkać prawie wyłącznie wewnątrz specyficznych pojemników. Mogą żyć nawet około 250 lat. Celegianie porozumiewają się za pomocą telepatii, nie posiadają język pisanego, ani mówionego.Najbardziej znanym przedstawicielem był mistrz Ooroo znany polskim czytelnikom z komiksu Upadek Imperium Sithów.

shard

Shard to rasa… rozumnych kryształów! W ich wnętrzu pulsuje blade światło, które najprawdopodobniej sygnalizuje procesy myślowe mózgu. W swym naturalnych stanie są całkowicie unieruchomione, ale mogą zostać „zainstalowane” w specjalnie zmodyfikowanych droidach. Wrażliwy na Moc przedstawiciele tej rasy stawali się Jedi lub przechodzili na Ciemną Stronę Mocy. Niejaki mistrz Aqinos trenował właśnie takich Jedi, a znani oni byli jak Żelaźni Rycerze. Wielu Żelaznych Rycerzy przyjmowało za swoje imię nazwę kryształu miecza świetlnego aby odzwierciedlić swoją wieź z Mocą.

Oczywiście w świecie Star Wars pojawiła się cała masa innych niezwykłych ras. To jedynie przygotowany przeze mnie przedsmak dla tych, którzy chcą zasmakować EU (zarówno Legend, jak i nowego kanonu). Jakie wy znacie nietypowe rasy inteligentne?