Wyniki konkursu na najlepszy artykuł!

Konkursy lubią zaskakiwać. Gdy wybieraliśmy temat tego konkretnego konkursu, byliśmy pewni, że dostaniemy dużo ciekawych i wartych przeczytania prac. Mimo to, zostaliśmy zaskoczeni zarówno różnorodnością, jak i wysokim poziomem artykułów, które nam przysłaliście. Trafiło do nas kilkanaście prac, z których cztery zwróciły naszą szczególną uwagę. Ponieważ jednak nasze pięcioosobowe jury nie było w stanie dojść do jednomyślności w kwestii wyboru miejsc poszczególnych prac na podium, postanowiliśmy nie przyznawać miejsc od 1 do 3.

Innymi słowy, konkurs zwyciężyły ex aequo trzy osoby. Te trzy osoby to, w kolejności alfabetycznej…

profil

za tekst pt. Wielka trójka Gwiezdnych wojen – zwycięscy bohaterowie czy wielcy przegrani?

Krzysztof „Jaxa” Rudek

za tekst pt. Zagrajmy w Gwiezdne wojny

David Turoug

za tekst pt. Życie gorsze niż śmierć?

Serdecznie gratulujemy za znalezienie się w pierwszej trójce! Ponieważ przyznajemy trzy równorzędne miejsca, uznaliśmy, że każdy ze zwycięzców będzie mógł wybrać nagrody, które miały zostać przyznane za 2 miejsce. W związku z tym prosimy wszystkich zwycięzców o zgłoszenie się na e-maila nadiru@o2.pl w celu wybrania nagród i przekazania adresu, na który należy je wysłać. Dla przypomnienia, nagrody te to:

Opcja A. Dwie z trzech książek: Łotr 1. Przewodnik ilustrowany, George Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życia lub Gwiezdne wojny. Jak podbiły wszechświat?
Opcja B. Jedna z książek: Wizje twórców Star Wars: Przebudzenie Mocy lub Star Wars. Lokacje.

Dodatkowo, postanowiliśmy przyznać wyróżnienie Szymonowi Kondejowi za tekst pt. Gwiezdne wojny oczyma literatury polskiej. Wprawdzie nie załapał się on na podium, tym niemniej uznaliśmy, że ze względu na jego oryginalność i dobre wykonanie należy mu się nagroda. W tym wypadku również prosimy o kontakt na wyżej wymienionego e-maila i wybór jednej z poniższych książek: Łotr 1. Przewodnik ilustrowany, George Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życia lub Gwiezdne wojny. Jak podbiły wszechświat?

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Wszystkie prace, które do nas trafiły zostaną opublikowane na Star Wars Extreme w ciągu najbliższego półrocza, raz na dwa tygodnie, zaczynając naturalnie od zwycięskich artykułów. Zachęcamy więc do odwiedzin i przekonania się, czemu wygrały akurat te prace. I jednocześnie zapowiadamy, że wkrótce pojawi się u nas kolejny konkurs – w końcu zbliża się 40-lecie Nowej nadziei!