Powrót „Rebels” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Solo: A Star Wars Story: O nadchodzącym filmie o najpopularniejszym szmuglerze świata w newsach nie piszemy już tajemniczo Han Solo. Bo, jak już zdążyliście zaobserwować na początku tej wiadomości, produkcja otrzymała oficjalny tytuł. W końcu, można by rzec.

Ekipa skończyła kręcić, więc film przeszedł już do etapu postprodukcji. Premiera „już” za siedem miesięcy.

W filmie wystąpią dwie znane fanom postacie – Tag i Bink. To duet, który przewijał się przez kilka serii komiksowych, a ich przygody zabawnie przecinały się z losami głównych bohaterów na przestrzeni zarówno Oryginalnej Trylogii, jak i Trylogii Prequeli. [Wixu]

Ostatni Jedi: Rian Johnson zdradził The Hollywood Reporter, że nie będzie pracował nad historią ostatniej części. Ten film w stu procentach należy do Abramsa. Reżyser zapytany został również o niejednoznaczny IMAXowy stand, na którym postać Luke’a widnieje po „dobrej” i „złej” stronie, ale oczywiście nie powiedział niczego wprost:

Jestem fanem Gwiezdnych wojen od 40 lat, spędziłem większość życia po drugiej stronie kurtyny i wiem, że wyczekiwanie, domysły i teoretyzowanie to część zabawy i gry. Więc kocham to, kocham domysły ludzi.

Świetnie, Rian, o taką odpowiedź nam chodzi. Bo przecież wcale nie obchodzi nas wytłumaczenie tego, czy Luke w jakimś stopniu może być związany z Ciemną Stroną Mocy, prawda?

Strona BoxOffice.com wstępnie oszacowała wpływy, jakie ma przynieść Ostatni Jedi. W USA film na otwarciu ma mieć trochę gorszy wynik niż Przebudzenie Mocy (247,9 mln), ale to raczej nic niezwykłego (fani po latach posuchy poszli na Gwiezdne wojny w ciemno, teraz już wiedzą, czego się spodziewać). Tak czy siak ma to być drugie najlepsze otwarcie w historii amerykańskiego box-office’u: około 215 mln. Ogólnie film w Stanach może zgarnąć sumę około 750 mln, co dałoby trzecie miejsce na amerykańskiej liście wszech czasów – za Przebudzeniem Mocy i Avatarem.

Laura Dern, która zagra w filmie Amilyn Holdo, była gościem w programie Ellen. Całość można obejrzeć na YouTube:

Z ciekawszych rzeczy dowiedzieliśmy się, że Amilyn Holdo zna się z Leią od dekad, o czym przeczytamy w książce Leia: Princess of Alderaan.

Epizod IX: J.J. Abrams dostał mocno po tyłku za historię Przebudzenia Mocy, która według wielu była bezczelną kalką Nowej nadziei. Reżyser zapowiada, że epizod wieńczący nową trylogię będzie fabularnie oryginalny. Zobaczymy… [Wixu]

Gry: Z każdej strony atakowały nas materiały promocyjne Battlefronta II, tendencja ta może się zwiększyć wraz z coraz bliższą premierą. Najciekawszym z nich był fragment fabularnej kampanii, ale pojawiły się także krótkie filmiki pokazujące możliwości bohaterów w rozgrywce wieloosobowej. [Dark Dragon]

Seriale: Wreszcie, po wielu miesiącach oczekiwania, na Disney XD zadebiutowała czwarta seria Rebeliantów! Dwuodcinkowe otwarcie sezonu zatytułowane Heroes of Mandalore zbiera mieszane recenzje, ale miejmy nadzieję, że kolejne odcinki będą już lepsze.

Jeśli jesteście w tej wąskiej grupie, której podobał się Koniec i Początek, pewnie ucieszy Was obecność Chucka Wendiga w nowym The Star Wars Show. Autor opowiada trochę o swoich książkach oraz o opowiadaniu, które znalazło się w From a Certain Point of View. Poza tym, w odcinku nie dzieje się nic ciekawego. Tego samego nie można powiedzieć o najnowszym Science and Star Wars. Powinien przypaść do gustu każdemu, kto marzy o posiadaniu pojazdu repulsorowego. [Lisa]

Komiksy: W Stanach swoją premierę miał 20 zeszyt serii Poe Dameron (jednocześnie 1 nowej mini-serii – Legend Found) oraz 4 zeszyt serii Captain Phasma. IDW wydało 3 zeszyt serii Star Wars Adventures. [Dark Dragon]

Książki: W Empikach można już kupić finał trylogii Chucka Wendiga Koniec i początek: Kres Imperium. Książka pojawiła się tydzień przed spodziewaną premierą i można ją kupić za około 40 zł. Czekajcie na naszą recenzję! [Jedi Przemo]

Gry towarzyskie – X-Wing: Długo wyczekiwany w tej grze Alpha-class Star Wing zwany zwyczajowo Assault Gunboatem doczekał się swojej szerszej zapowiedzi.

Gry towarzyskie – Przeznaczenie: Szał na karcianko-kościankę nie maleje, twórcy zaraz po zapowiedzi nowego zestawu dodatków zapowiedzieli jeszcze specjalny zestaw draftowy o nazwie Rivals. Zawiera on 20 kart i nieznaną liczbę kości, a służy do brania udziału w turniejach draftowych, o charakterystyce których przeczytacie w samym artykule.

Gry towarzyskie – LCG: Zapowiedzi doczekał się też piąty Force Pack z cyklu Alliances pt. Trust in the Force.

Gry towarzyskie – RPG: W USA dostępna jest nowa przygoda do systemu Force and Destiny pt. Ghosts of Dathomir. [Nadiru]