Kampania promocyjna Epizodu VIII w pełni i inne newsy z zeszłego tygodnia

Ostatni Jedi: Jako że do premiery filmu pozostały ledwie dni, działania promocyjne wkraczają na wyższy poziom. Idźmy po kolei, bo działo się naprawdę sporo ciekawych rzeczy.

Nowy film zza kulis prezentuje dialog pomiędzy Rey a Luke’iem:

Rian Johnson wziął udział w Q&A (pytania i odpowiedzi) na Twitterze. Co ciekawe, nie w postaci tekstowej, ale wizualnej! Lista filmików dostępna jest choćby tutaj.

Daisy Ridley robi tour po programach telewizyjnych. Była u Fallona, w GMA i Kelly & Ryan Show.
Kolejne Q&A z Johnsonem, tym razem na Facebooku. Całość do obejrzenia pod tym adresem. Z ciekawszych rzeczy:

  • Rian został zatrudniony do filmu gdy J.J. Abrams zaczął kręcić Przebudzenie Mocy.
  • Zbudowano 125 planów na 110 dni kręcenia.
  • Liczba praktycznych stworów jest większa niż ta z Przebudzenia Mocy i Łotra 1 razem wzięta.
  • Design mieczy świetlnych zaczerpnięto z Imperium kontratakuje.
  • Rian zatrzymał animatronicznego porga z filmu.
  • Ponadto wiemy, że kilka dni temu nagrywał komentarze do wydania DVD/Blu-ray.

Reżyser podzielił się nowymi zdjęciami z planu.

Oto okładka nowego wydania Rolling Stone:

John Boyega obskoczył te same programy co Ridley:Kolejny ze spotów zwie się Powerful light, powerful darkness:

Mark Hamill był gościem Ellen (do obejrzenia na jej stronie ) i GMA:

Daisy Ridley w rozmowie z Glamour na temat Carrie Fisher zdradziła dość ciekawą rzecz. Przeczytajmy fragment wywiadu:

Glamour: Śmierć Carrie jest niewyobrażalną stratą. Czego możemy spodziewać się w finałowej scenie z księżniczką Leią?

Daisy: Ostatnia rzecz, jaką nakręciłam z Carrie była z kilku powodów emocjonalna. To koniec filmu, po tym jak wydarzyły się różne szalone rzeczy. Jest moment, który dzielimy, a z perspektywy czasu wydaje mi się, że będzie to trudne do obejrzenia. Będzie to pożegnanie, które domyślnie miało nim nie być.

Niezły spoiler, nie uważacie? Nie dziwi nas, że Glamour zdjęło wywiad ze swojej strony, bo wprost dowiedzieliśmy się, że Leia przeżyje do końca filmu.

Dalej mamy kolejne spoty:


Jeśli lubicie filmiki z planów, na pewno zaciekawi was poniższy:

Później odbyło się kolejne Q&A, tym razem w większym gronie. Do obejrzenia na facebookowym profilu Star Wars pod tym i tym adresem.

Ekipa filmu została ugoszczona w programie u Jimmy’ego Kimmela, ale niestety film nie jest aktualnie dostępny na YouTube. Mamy tylko fragment z Twittera:

 

It’s now or never! to tytuł kolejnego spotu:

W niedzielę odbyła się konferencja w Los Angeles. Jedna z anglojęzycznych stron poświęcona Gwiezdnym wojnom została zaproszona na to wydarzenie, dlatego na potrzeby newsów posiłkujemy się ich twitterową relacją. Ich cała aktywność umieszczona jest tutaj.

Na koniec kolejna porcja wywiadów: [Wixu]

Seriale: Skoro mamy przerwę od Rebeliantów, pozostały nam tylko programy internetowe. The Star Wars Show z tego tygodnia jest całkiem zabawne, a do tego jest w nim wywiad z Kelly Marie Tran, w którym aktorka opowiada m.in. o żarcie, jaki odwinęła Rianowi Johnsonowi.

Jeśli interesuje Was technika, spodobać się Wam powinien najnowszy odcinek Science and Star Wars, którego tematem jest sztuczna inteligencja. A, no i gościem jest Anthony Daniels.

Poza tym, Gwiezdne wojny wróciły do telewizji. Wczoraj na TVN-ie mogliście obejrzeć Mroczne widmo, za tydzień będziemy mogli zobaczyć Atak klonów. [Lisa]

Gry: Star Wars The Old Republic otrzymało kolejną większą aktualizację. A Traitor Among the Chiss dodało nam m.in. nowy Flashpoint, Operację oraz mapę do walki gwiezdnych myśliwców. [Dark Dragon]

Książki: W tym tygodniu w księgarniach pojawiła się kolejna książka wydawnictwa Znak Pamiętnik księżniczki, w której Carrie Fisher opisuje swoje wspomnienia dotyczące kręcenia Nowej nadziei. Książkę można nabyć za 39,90 zł także wiecie już czego szukać na Mikołajki! [Jedi Przemo]

Komiksy:  W Stanach swoją premierę miały 4 zeszyt mini-serii Jedi of the Republic—Mace Windu, 21 zeszyt serii Poe Dameron (2 część Legend Found)  oraz 4 część  Star Wars Adventures.

W Polsce zadebiutowały komiksowe adaptacje (wersja młodzieżowa) pierwszych część z filmowych trylogii. Cena jednego komiksu to 20 zł. [Dark Dragon]

Gry planszowe – Armada: Na stronie Galakty (i w wielu sklepach internetowych) wciąż trwa megapromocja na Armadę, a tymczasem możecie poczytać, co mistrz świata w tę grę sądzi o wielkim admirale Thrawnie z nadchodzącego dodatku z „Chimerą” w roli głównej.

Gry planszowe – X-Wing: Fani Kylo Rena (są tacy, wbrew pozorom) i jego myśliwca, TIE Silencera ucieszą się, bo FFG zamieściła jego zapowiedź. Dodatkowo, Galakta zamieściła u siebie zapowiedź XIII fali dodatków, w której pojawia się właśnie TIE Silencer oraz ciężki bombowiec B/SF-17 Ruchu Oporu.

Gry planszowe – Legion: Tym razem twórcy gry opowiadają o systemie rozkazów, kart rozkazów i strategii, które należy obrać podczas trwającej sześć rund bitwy.

Gry planszowe – Imperial Assault: Wspomniana w poprzednim przeglądzie aplikacja Legends of the Alliance jest już dostępna do pobrania. Dodatkowo, podwójny mistrz świata w Imperium atakuje rozpisuje się nad rozstawieniem swoich sił w potyczkach turniejowych.