Zapraszamy na Holokron – nietypowy, jednodniowy konwent „Star Wars”

Polska konwentami stoi, ale na ilu z nich znajdziecie cały blok tematyczny poświęcony Star Wars? Można je policzyć na palcach jednej ręki. I dlatego w imieniu organizatorów chciałbym zaprosić Was na nietypowy, czysto gwiezdnowojenny konwent o nazwie Holokron, który odbędzie się 24 marca w Łodzi. A dlaczego jest nietypowy?

Holokron jest pierwszą tego typu imprezą, w której główną atrakcją będą konkursy. Żadnych prelekcji, żadnych gości specjalnych – w trakcie konwentu będziecie mogli wziąć udział w kilkunastu konkursach o świecie Star Wars podzielonych na różne poziomy trudności, od łatwych po iście nerdowskie. Oczywiście zwyciężanie będzie skutkować zdobyciem nagród, a jakże!

Drugą główną atrakcją Holokronu będą gry planszowe: gwiezdnowojenne karcianki, strategie, bitewniaki i inne. Na konwencie zagracie we wszystko, co aktualnie ukazuje się w sprzedaży, od popularnego kościanko-karcianego Przeznaczenia po jeszcze niewydany, ale zapowiadający się miodnie rasowy bitewniak Legion. Nie oznacza to jednak, że na Holokronie nie zobaczycie starszych tytułów – te także się szykują.

Oczywiście wszędzie tam, gdzie fani, tam okazja podyskutowania o naszym ukochanym uniwersum. I to jest właśnie trzecia główna atrakcja konwentu – możliwość spotkania innych pasjonatów odległej galaktyki i niczym nieskrępowanej rozmowy o Star Wars. Dodatkowo, gdybyście mieli ochotę na chwilę odpoczynku, na konwencie znajdziecie także specjalną czytelnię z encyklopediami, książkami, albumami i komiksami, z której będzie można swobodnie korzystać w ramach wydarzenia.

Zainteresowani? Wstęp na Holokron będzie darmowy, a odbędzie się on 24 marca w godzinach od 12 do 20 w Łódzkim Domu Kultury.