Szczegóły wydań pudełkowych i cyfrowych „Ostatniego Jedi” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Ostatni Jedi: W poprzednim tygodniu była plotka, teraz jest potwierdzenie: Epizod VIII wyjdzie w USA w wersji cyfrowej 13 marca, natomiast w wersji pudełkowej (DVD, BRD i BRD 4K Ultra) Amerykanie będą go mogli kupić od 27 marca. Brytyjczycy z kolei, co bardziej powinno nas interesować, mają mieć premierę pudełkowych wydań 9  kwietnia. To prawdopodobnie oznacza, że i my dostaniemy je w tym czasie.

W ramach wydania dostaniemy m.in. 14 wyciętych scen (o których zaraz powiemy więcej), kilka dokumentów i komentarz audio Riana Johnsona. Łącznie dodatki, nie licząc komentarza, mają mieć 2 godziny, czyli mniej więcej tyle, co dodatki w Przebudzeniu Mocy. Więcej o szczegółach wydania znajdziecie na Bastionie, pod tym linkiem. [Nadiru]

Ostatni Jedi: W tym tygodniu kilka ciekawych filmików. Dwa dotyczą powstawania efektów specjalnych:


A jeden jest zapowiadanym w zeszłym tygodniu dokumentem o dźwięku w Ostatnim Jedi:

Jeden z fanów znalazł na jednej z australijskich stron rzekomą listę z nazwami usuniętych scen, które mają pojawić się w wydaniu na Blu-ray. Oto one:

 • Alternate Opening (Alternatywny początek)
 • Paige’s Gun Jams (Zablokowane działo Paige)
 • Luke Has a Moment (Chwila Luke’a)
 • Poe: Not Much of a Sewer (Poe: kiepski krawiec)
 • It’s Kind of Weird That You Recorded That (Dziwne, że to nagrałeś)
 • The Caretaker Sizes Up Rey (Opiekunki oceniają Rey)
 • Caretaker Village Sequence (Sekwencja opiekunek wioski)
 • Extended Fathier Chase (Rozszerzona pogoń Fathierów)
 • Mega Destroyer Incursion – Extended Version (Rozszerzona wersja ataku Mega Destroyera)
 • Rose Bites the Hand That Taunts Her (Rose gryzie rękę, która ją karmi)
 • Phasma Squealed Like a Whoop Hog (Phasma piszczy jak kwiczący wieprz)
 • Rose & Finn Go To Where They Belong (Rose I Finn idą tam, dokąd należą)
 • Rey & Chewie in the Falcon (Rey i Chewie w „Sokole”)
 • The Costumes and Creatures of Canto Bight (Kostiumy i stworzenia z Canto Bight)

Epizod IX: J.J. Abrams zdradził w programie The Late Show, że scenariusz do ostatniej części sagi jest gotowy. Zdjęcia do filmu zaczynają się już w te wakacje.

Ogólne: Mark Hamill doczeka się swojej gwiazdy w hollywoodzkiej Alei Gwiazd. Gratulujemy! [Wixu]

Gry: Battlefront II doczekał się patcha 1.2., który poza poprawieniem balansu i dodaniem do trybu Arcade więcej map, wprowadził tryb Jetpack Cargo, będący w zasadzie klasycznym capture the flag, ale z twistem: wszyscy mają plecaki rakietowe. Niestety, tryb będzie dostępny tylko przez jakiś czas. [Nadiru]

Seriale: Ci, którzy mieli szczęście zobaczyć najnowszych Rebeliantów, wiedzą, że serial powrócił z hukiem (i zapewne też z płaczem wielu fanów). Odcinki Jedi Night i DUME już za nami, dziś w nocy odbędzie się premiera Wolves and a Door oraz A World Between Worlds. Fragment możecie zobaczyć już teraz:

Omówienie wydarzeń z zeszłotygodniowych odcinków znajdziecie w najnowszym Reconie.

No i wreszcie radosna wieść dla polskich widzów – czwarty sezon już niebawem zawita na naszym Disney XD. Już 10 marca będziecie mogli obejrzeć otwarcie serii z polskim dubbingiem. Odcinki mają pojawiać się w soboty i niedziele o 8.30 (po jednym każdego dnia). Trochę szkoda zwalać się tak wcześnie z łóżka, tylko po to, żeby obejrzeć 20-minutową animację, dlatego radujmy się powtórkami o 19.15 – również w soboty i niedziele.

Jeśli nie macie dość Rebeliantów, polecam The Star Wars Show, w którym zobaczycie przeuroczy wywiad z Tiyą Sircar, podkładającą głos Sabine. [Lisa]

Komiksy: W USA pojawił się 17 zeszyt serii Doctor Aphra, będący 4 częścią miniserii Remastered. [Nadiru]

Gry planszowe – X-Wing: W zeszły weekend w Krakowie odbył się największy polski turniej X-Winga w historii i zarazem pierwszy tegoroczny turniej z elitarnego System Open Series. Wzięło w nim udział grubo ponad 300 graczy z naszego kraju i nie tylko. Turniej wygrał Łukasz Golonka – gratulujemy!

Gry planszowe – Legion: W tym tygodniu FFG zaprezentowało nam zapowiedź duetu imperialnych skuterów repulsorowych 74-Z, które pojawią się nie tylko w podstawce, ale też w osobnym rozszerzeniu. [Nadiru]