Japoński plakat „Solo” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Solo: W tym tygodniu mamy kilka ciekawych rzeczy. Po pierwsze, japoński trailer i plakat.

Zwiastun jak zwiastun, nie zawiera wielu nowych ujęć, a tylko wydłuża niektóre z nich. Plakat natomiast wygląda obiecująco, ale na razie nie wiadomo, czy to jego międzynarodowa wersja, czy tylko japońska:

Tajemnicza postać ze zwiastunów Solo będzie się prawdopodobnie nazywać Enfys Nest – wiemy to z opisu figurek, które wyciekły do sieci.

Ostatni Jedi: Mimo czterech nominacji do Oscarów, Ostatni Jedi niestety nie zdobył ani jednego. Przy okazji Oskarów mamy również dwa krótkie materiały o efektach specjalnych:


Daisy Ridley twierdzi, że J.J. Abrams napisał wstępny szkic scenariusza do Epizodów VIII i IX. Dodała również, że Johnson ostatecznie napisał historię samodzielnie, odchodząc od koncepcji Abramsa. Jak było w rzeczywistości, chyba szybko się nie dowiemy.

A teraz kilka słów o wyciętych scenach, których listę wrzuciliśmy w zeszłym tygodniu. Jedna z nich miała być podobna do sceny Luke’a i R2 w „Sokole”: BB-8 pokazał Finnowi Rey przed jej wylotem na wyspę Ahch-To, kiedy leżał nieprzytomny po ranie zadanej przez Kylo Rena. Kolejna niewykorzystana scena to połączenie Mocą rodzeństwa Skywalkerów, po tym jak Luke dowiaduje się o śmierci Hana.

Ogólne: John Williams zapowiedział, że wraz z Epizodem IX kończy swoją wieloletnią przygodę z Gwiezdnymi wojnami: Dziewięć filmów to dla mnie dobry wynik. Disney pociągnie to dalej, kontynuując serię przez dekady. Więc myślę, że to dobra decyzja. [Wixu]

Seriale: Fani Rebeliantów niech lepiej przygotują chusteczki – dziś w nocy na Disney XD premiera ostatnich odcinków sezonu czwartego, a zarazem całego serialu. Oby koniec okazał się równie dobry (albo lepszy) jak Twilight of the Apprentice! Nie wiem, jak wy ale ja będę tęsknić za Ezrą i resztą spółki…

A w czasie przygotowań do wielkiego finału, możecie obejrzeć zwiastun, Recona o dwóch poprzednich odcinkach oraz The Star Wars Show, gdzie również ważnym tematem są właśnie Rebelianci.

Gdy w USA przygody załogi Ducha dobiegają końca, polskie Disney XD jest dopiero w drugiej połowie trzeciego sezonu. Odcinki oglądać można codziennie o 19.15, a w weekend premiera czwartej serii, także o tej samej godzinie. No, chyba, że nie możecie się doczekać, to najpierw leci o 8.30 rano… [Lisa]