„Ostatni Jedi” dostępny w wersji cyfrowej i inne newsy z zeszłego tygodnia

Ostatni Jedi: Film dostępny jest w wersji cyfrowej. W związku z tym, pojawiło się sporo ciekawych materiałów. Najpierw zapowiedź wydania:

Jak widać, dodatków do filmu jest całkiem sporo: dokument The Director and the Jedi, kilka mniejszych dokumentów, a także czternaście usuniętych scen (które od jakiegoś czasu krążą po internecie).

Oto próbka tego, co w dokumencie z powstawania filmu możemy zobaczyć:


Tutaj mamy emocjonalną scenę Marka Hamilla:

W tym filmiku niewyjaśnione sprawy Finna i Phasmy:

Lucasfilm wpadł na ciekawy pomysł, dając możliwość oglądania Ostatniego Jedi z samym podkładem muzycznym. Łapcie zapowiedź tego wydania:

Dość długą próbkę dokumentu The Director and the Jedi możecie obejrzeć tutaj.

Rian Johnson i Mark Hamill byli gośćmi na SXSW Conference Festival i możemy obejrzeć wideo z tego wydarzenia. Panowie rozmawiali o procesie powstawania filmu, wspominali Carrie Fisher, niepewność Marka co do rozwoju jego postaci:

A jeśli wciąż wam mało rozmów z reżyserem, to łapcie facebookową sesję Q&A, która odbyła się kilka dni temu.

Solo: Niedawne plakaty do filmu padły ofiarą krytyki francuskiego artysty, który stwierdził, że są one plagiatem jego prac. W związku z tymi oskarżeniami, Disney zaprezentował nowe plakaty na brazylijskim profilu facebookowym. Postery dedykowane bohaterom filmu można obejrzeć choćby w tym miejscu. [Wixu]

Seriale: Na otarcie łez po Rebeliantach, nad ranem dostaniemy nowe odcinki Sił przeznaczenia. Trafią one na kanał Disneya na You Tube, zobaczymy w nich m.in. Rose, Ahsokę, Rey, Maz Kanatę, Jyn, Herę Sabine, Leię i Padme. Obstawiam, że serial interesuje Was tyle, co zeszłoroczny śnieg, ale przynajmniej będzie z czego się śmiać. A jeśli tak jak ja tęsknicie za Ezrą i spółką, pamiętajcie, że na polskim Disneyu XD dopiero zaczął się sezon czwarty. Natkniecie się na niego o 8.30 lub 19.15 w weekendy.

No i jak co tydzień, mamy nowy odcinek The Star Wars Show. [Lisa]

Książki: Po wielu opóźnieniach w końcu możemy znaleźć w Empikach najnowszą książkę Star Wars wydaną w Polsce, czyli Oddział Inferno. Cena okładkowa to 39,99 zł, a za tłumaczenie odpowiada Anna Hikiert. [JediPrzemo]

Komiksy: Na naszym rynku pojawił się kolejna komiksowa adaptacja filmu od IDW, tym razem Imperium kontratakuje.

Ukazał się też 6 tom Kolekcji komiksów Star Wars od De Agostini, w środku dalsza część komiksowych adaptacji pierwszych marvelowych zeszytów – Star Wars 51-59. Prenumeratorzy również powinni już otrzymać swoje paczki.

W Stanach pojawił się 1 zeszyt z komiksowej adaptacji Thrawna, 11 zeszyt Darth Vader: Dark Lord of the Sith (który rozpoczyna nowy rozdział The Rule of Five) oraz 24 zeszyt serii Poe Dameron (5 część Legend Found) [Dark Dragon]

Gry towarzyskie – Legion: W tym tygodniu FFG oprócz zapowiedzi kolejnych gadżetów, które można dokupić do gry (dwóch mat), zaskoczyło publikacją prostego poradnika dla osób, które chciałyby pomalować swojego figurki.

Gry towarzyskie – Przeznacznie: Karcianko-kościanka rozwija się bez chwili przestoju. Zapowiedziano kolejny zestaw dodatków, Way of the Force, który będzie zawierać standardowo 160 kart (z czego kilkadziesiąt z kośćmi), w tym nowe wersje Luke’a Skywalkera czy generała Grievousa. [Nadiru]