Bliski koniec produkcji „Solo” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Solo: Produkcja filmu na ostatniej prostej. Ron Howard poinformował, że prace postępują szybciej niż zakładano, a wkrótce możemy spodziewać się nowego trailera. Być może będzie on pokazywany przed być może największym hitem Disneya tego roku, czyli Avengers: Infinity War.

Ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Johna Powella jest już gotowa. Tak wyglądał ciężki dzień w biurze u Rona Howarda:

Anonimowe źródło doniosło o szczegółach zwolnienia Millera i Lorda. Ponoć panowie nie radzili sobie w ogóle na planie, gwiezdnowojenny projekt ich zwyczajnie przerósł i nie byli go w stanie ogarnąć – zaczynając na aktorach, a kończąc na napiętym terminarzu. Ron Howard bardzo szybko zjednał sobie ekipę i nakręcił na nowo około 80% filmu. Trener aktorstwa przydał się Ehrenreichowi i dało się zauważyć, że z czasem zaczął grać na miarę swoich możliwości.

Ostatni Jedi: Za nami premiera filmu na DVD/Blu-ray (w wersji pudełkowej). No, przynajmniej w USA, bo na polskie wydanie jeszcze chwilę poczekamy.

Jeśli lubicie śmieszkowanie na planie, łapcie dwa filmiki z bloopersami:

Deadline donosi, że Ostatni Jedi został najbardziej dochodowym filmem zeszłego roku. Na czysto Disney zarobił ponad 400 milionów dolarów.

Ten filmik robi wrażenie, szykujcie się na doznania w 360 stopniach:

Laura Dern zasugerowała w jednym z wywiadów, że jej postać – nieodżałowana wiceadmirał Holdo – była wrażliwa na Moc. I w sumie byłoby na tyle. [Wixu]

Komiksy: Swoją premierę miał 18 zeszyt serii Doctor Aphra (6 część rozdziału Remastered, gościnnie pojawia się w nim Hera Syndulla),  8 zeszyt Star Wars Adventures, a w Niemczech pojawiła się 4 część komiksowej adaptacji Ucieczki szmuglerów. [Dark Dragon]

Seriale: Kolejny tydzień tradycyjnie przyniósł nam nowy odcinek The Star Wars Show. Tym razem jest trochę nudno, ale tak czy siak warto rzucić okiem:

Gry planszowe – Legion: Jakoś przy okazji premiery umknęła nam informacja, że dzień później ogłoszono dwa rebelianckie dodatki, w którym znajdziemy kolejnego dowódcę – Hana Solo – oraz oddział komandosów Sojuszu. Czekamy z niecierpliwością na zapowiedź odpowiadających im dodatków imperialnych. [Nadiru]