Zapowiedź nowego serialu animowanego i inne newsy z zeszłego tygodnia

Solo: Zaczynamy kolejny tydzień z solidną porcją newsów o nadchodzącym filmie. Po pierwsze, mamy niezmiernie ciekawy klip z mnóstwem niewidzianych dotąd ujęć:

Tak wygląda garderoba Donalda Glovera na sami wiecie jakim statku. Materiał filmowy grany był w niektórych amerykańskich kinach:

Niemiecki trailer filmu oferuje nowość w postaci dialogu Drydena Vosa. Antagonista mówi: Daj mi powód, abym cię nie zabijał. A także: Będziesz musiał być ostrożny do końca życia. Jeśli chcecie posłuchać języka Goethego, proszę bardzo:

Wywiad z odtwórcą tytułowej roli możemy przeczytać na stronie Esquire. Rozmowie towarzyszy naprawdę fajna sesja zdjęciowa.

Swoją drogą, dla tego samego magazynu Aiden powiedział, że został zakontraktowany na trzy (!) filmy. Nie oznacza to, że aktor automatycznie zagra w kolejnych produkcjach, bo podobny zapis w kontrakcie miała Felicity Jones, a jak wiemy, jej postać zginęła w Łotrze 1. Lucasfilm zabezpiecza się na wypadek sukcesu swojego filmu i tak skonstruowana umowa to nie jest jakaś dziwna praktyka.

Tu kolejny spot:

Mnóstwo posterów dostaliśmy dzięki Buzzfeed i oficjalnej stronie Star Wars.

Przedsprzedaż biletów na Solo rozpocznie się 4. maja. To trochę późno, ale podobno Disney nie chciał mieszać się w premierę nowych Avengersów.  [Wixu]

Ostatni Jedi: Od zeszłego tygodnia Epizod VIII dostępny jest na DVD i Blu-rayu także w Polsce. Po więcej informacji na temat polskich wydań odsyłamy w to miejsce. [Nadiru]

Seriale: Czujecie pustkę po Rebeliantach? Jeśli tak, to pewnie ucieszy Was zapowiedź nowego serialu – Star Wars Resistance, którego akcja będzie toczyć się przed Przebudzeniem Mocy. Bohaterem ma być młody pilot Ruchu Oporu, wiadomo, że pojawią się też Poe Dameron i Phasma, dubbingowani odpowiednio przez Oscara Isaaca i Gwendoline Christie. W produkcję zaangażowany jest oczywiście Dave Filoni, ale jeszcze nie wiadomo w jakiej roli. Od innych gwiezdnowojennych seriali Resistance prawdopodobnie wyróżni się animacją, ale o tym przekonamy się, gdy zadebiutuje – a więc czekamy na jesień.

W niedzielę, na polskim Disney XD dobiegli końca Rebelianci. Będzie mi brakować wstawania o 8.30 w weekendy… Na otarcie łez – najnowszy odcinek The Star Wars Show, w którym tym razem rozmowa z Kevinem Feige. [Lisa]

Komiksy: W Polsce ukazał się 9 tom Kolekcji Komiksów Star Wars, w środku znajduje się dalsza część klasycznych komiksów Marvela – zeszyty 76-82, a także Annual 3.

Swoją światową premierę miał 19 zeszyt serii Doktor Aphra (6 część rozdziału Remastered) oraz 15 zeszyt serii Darth Vader: Dark Lord of the Sith (3 część rozdziału Burning Seas). [Dark Dragon]

Gry planszowe – X-Wing: Ekstremiści Saw Gerrery kontratakują, czyli na stronie FFG mamy już bardziej szczegółową zapowiedź zestawu z przemalowanymi X-wingiem i U-wingiem.

Gry planszowe – Legion: Z doniesień z Polski i świata wynika, że można już kupić dodatek z generałem Veersem. Ponadto, pojawiła się nieco szersza zapowiedź dodatku ze snowtrooperami, który to dodatek jest następnym w kolejce do sprzedaży.

Gry planszowe: W tym tygodniu na stronie FFG wiele do gadania mieli mistrzowie świata zakończonego już LCGa, Armady, Przeznaczenia i X-Winga. Zabrakło tylko mistrza świata Imperium atakuje, ale być może to tylko kwestia czasu. Jeśli gracie turniejowo w jedną z tych gier, jest to lektura obowiązkowa.