„Solo” w kinach, plotki o nowym spin-offie i inne newsy z zeszłego tygodnia

Solo: Doczekaliśmy się. Od piątku (a przedpremierowo od czwartku) w końcu możemy oglądać film w kinach na całym świecie. Nasze opinie już znacie, ale jak z ocenami w sieci? Na Rotten Tomatoes mamy 71%, Metacritic nieco mniej, bo 63%, w Cinemascore film otrzymał notę A-. Krótko mówiąc, nie jest źle, ale jednocześnie to najgorzej oceniany film z epoki Disneya.

Box office też na to wskazuje. Otwarcie, chociaż imponujące, jest mniejsze od Łotra 1 (o 45% po trzech dniach). Długi weekend przyniesie zyski w wysokości około 115 milionów w USA, ale nie ma co przekreślać Solo już na starcie – w kinach ma silną konkurencję w postaci wyświetlanego od zeszłego tygodnia Deadpoola 2 i nowych Avengersów.

Jeszcze przed premierą w sieci opublikowano kolejny spot:

Entertainment Weekly umieściło wywiad z Ronem Howardem:

Jedną z najciekawszych postaci w filmie jest niewątpliwie młody Lando. Czyżby odkurzenie tej postaci w świecie Gwiezdnych wojen ruszyło machinę? Pewne źródła donoszą, że Billy Dee Williams, oryginalny odtwórca roli, miał zacząć przygotowywać się do występu w Epizodzie IX. Kto wie, może coś w tym jest? W każdym razie ja mocno na to liczę.

Spin-offy: The Hollywood Reporter zaserwowało naprawdę ciekawą plotkę: reżyser James Mangold (m.in. Logan) ma nakręcić film o Bobie Fetcie! W produkcję ma być też zaangażowany Lawrence Kasdan. Ile w tym wszystkim prawdy? Na to musimy poczekać.

Inne: Już w lato 2019 rusza park tematyczny Star Wars: Galaxy’s Edge w Disneyland. To się nazywa monetyzacja marki… Dla ciekawych zapowiedź:

Seriale: Z okazji premiery Solo pojawił się nowy odcinek Forces of Destiny, pierwszy którego główną bohaterką jest Qi’ra.

Oczywiście w minionym tygodniu nie zabrakło The Star Wars Show. Ten odcinek, z racji premiery Solo, kręci się wokół nowego filmu, więc jeśli nie macie ochoty posłuchać wywiadów z obsadą, możecie sobie odpuścić. [Lisa]

Książki: Zgodnie z zapowiedziami sprzed paru miesięcy swoją premierę miało kilka pozycji związanych z najnowszym spin-offem. Najciekawsze wydają się być Most Wanted opowiadające o młodych latach Hana i Qi’ry oraz dwie młodzieżówki Solo: A Star Wars Story: Train Heist odwołujące się bezpośrednio do wydarzeń z filmu i The Mighty Chewbacca in the Forest of Fear. Nie zabrakło również przewodników po filmie, albumu ze szkicami koncepcyjnymi oraz całej masy książeczek z naklejkami i kolorowankami! [Jedi Przemo]

 

Komiksy: Swój debiut miał 48 zeszyt serii Star Wars (5 część rozdziału Mutiny at Mon Cala), 20 zeszyt serii Doctor Aphra (1 część nowego rozdziału The Catastrophe Con) oraz Star Wars Annual 4.[Dark Dragon]

Gry planszowe – X-Wing: Chcecie się dowiedzieć, jak działają akcje w drugiej edycji gry? Oto i artykuł, który naświetla tę sprawę.

Gry planszowe – Legion: Druga połówka drugiej fali Legionu (plan wydawniczy FFG tej gry jest dziwaczny…), w której zawierają się Leia i oddział żołnierzy Marynarki Wojennej Sojuszu jest już dostępna. [Nadiru]