Matt Smith dołącza do obsady Epizodu IX i inne newsy z zeszłego tygodnia

Epizod IX: Variety donosi, że do ekipy filmu dołączył Matt Smith. Aktora znamy przede wszystkim z serialu Doktor Who. Smith ma zagrać dużą rolę, która prawdopodobnie związana jest z Najwyższym Porządkiem.

Trwają poszukiwania aktorki do zagrania pomniejszej roli postaci o roboczym imieniu Karina. Jest ona opisana jako młodsza wersja Charlize Theron z ulicznym sprytem, ostrym dowcipem, poczuciem humoru, komediowym wyczuciem i silnym głosem. Macie jakieś propozycje?

Trylogia Johnsona: Po chłodnym przyjęciu Ostatniego Jedi przez niektórych fanów, wielu zastanawiało się nad kolejnym projektem Riana Johnsona, który został zapowiedziany jeszcze przed premierą Epizodu VIII. Trylogia jest niezagrożona i jest w trakcie przygotowywania – co potwierdził sam reżyser w odpowiedzi do fana na Twitterze:

Seriale: Wygląda na to, że promocja Resistance rusza pełną parą. Na oficjalnym kanale Star Wars możecie obejrzeć filmik przybliżający Wam drużynę Fireball, czyli głównych bohaterów nadchodzącego serialu. To nie koniec, bo już za tydzień ma się ukazać kolejny filmik, tym razem o pilotach.

Wyjątkowo nie zawodzi The Star Wars Show, w którym tym razem gości John Cho, aktor chyba najbardziej znany z roli Sulu w Star Treku. [Lisa]

Komiksy:  Od minionego tygodnia można się już zapoznać z 4 zeszytem Lando: Double or Nothing, 2 Annualem z serii Poe Dameron, a także 13 Star Wars Adventures (w nim znajdziemy 2 część komiksu Intermission oraz Tales from Wild Space: The Blue Brothers).

Na rodzimym rynku pojawił się 6 i ostatni tom serii Rycerze Starej Republiki w wydaniu De Agostini z komiksowego cyklu Komiksy Star Wars Kolekcja. Wydanie to zawiera opowieść Rycerze Starej Republiki: Demon (składającą się z 4 zeszytów) oraz Rycerze Starej Republiki: Wojna (składająca się z 5 zeszytów). [Dark Dragon]

Gry towarzyskie – Legion: Boba Fett? Gdzie? A, tu, w tym artykule będącym szerszą zapowiedzią nadciągającego wielkimi krokami dodatku. [Nadiru]