„Ruch Oporu” zadebiutował też w Polsce i inne newsy z zeszłego tygodnia

Epizod IX: Film kręci się w Jordanii. Najpierw doniósł o tym użytkownik Reddita, który przypadkowo przejeżdżał przez okolicę Wadi Rum. Spostrzegł on rozległy plan zdjęciowy, który wygląda bardzo starwarsowo, a wszelkie wątpliwości rozwiewają tekturowe makiety rasy Neimoidian:

Nieco później anonimowe źródło związane z produkcją potwierdziło, że to plan Epizodu IX. Sorry, fani The Mandalorian.

Ponadto ekipa ma kręcić w Irlandii, Włoszech i Kalifornii, co rodzi kolejne pytania, jakie planety będą te miejsca odgrywały. Może być ciekawie, bo przecież Gwiezdne wojny kręcono w tych rejonach niejednokrotnie: wyspa Ahch-To, w rzeczywistości Skellig Michael, przynależy do Irlandii, słoneczne Naboo częściowo kręcone było w Italii, a lesista planeta Endor w lasach Parku Narodowego Redwood. Czy te miejsca powrócą w Epizodzie IX? [Wixu]

Seriale: Na tym polu najważniejszym wydarzeniem tygodnia była polska premiera Ruchu Oporu. Gdy my podziwialiśmy pierwszy odcinek, Rekrut, w Stanach pojawił się już kolejny, zatytułowany The Triple Dark.

Jest nowy serial, muszą więc być nowe dokumenty. W Bucket’s List poznacie kilka ciekawostek o pilotażowym odcinku, a z Rewind dowiecie się czegoś o postaciach. Na pierwszy ogień idą Kaz i Torra.

Jeśli Ruch Oporu kompletnie Was nie interesuje, może zrobią to zdjątka, które Jon Favreau wrzucił na swojego Instagrama. Widać na nich jakąś broń i inny dziwny przedmiot. Tak więc prace nad The Mandalorian wrą.

Wszystko to, a nawet więcej usłyszycie w najnowszym The Star Wars Show. [Lisa]

Gry towarzyskie – Legion: Zapowiedziane jeszcze hen, na Gen Conie, zestawy z rebelianckimi i imperialnymi specjalistami doczekały się swojego krótkiego i niewiele zdradzającego artykułu.

Gry towarzyskie – Destiny: Chcecie się dowiedzieć, jak będą wyglądać postacie z Solo z najnowszego dodatku? To zajrzyjcie pod ten adres. [Nadiru]