Premiera „Resistance”, ogłoszenie serialu „The Mandalorian” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Epizod IX: Dominic Monaghan opowiedział o swojej roli w nadchodzącym epizodzie. Jak się okazuje, będzie ona niemała, choć głównie pojawi się w początkowej fazie filmu. Co więcej, aktor będzie miał możliwość wglądu w scenariusz: J.J. powiedział mi, że najpierw kręcimy pierwszy akt i chce mnie w nim wprowadzić, potem będą wielkie sekwencje w drugim i trzecim akcie, ale nie będzie mnie w nich zbyt wiele. Przeczytałem scenariusz, choć wkrótce mają w nim zostać naniesione poprawki. Jest on niesamowity i oczywiście niewiele mogę powiedzieć.

Monaghan miał spotkać na planie Chewbakę, C-3PO i R2-D2, czyli być może jego postać związana jest z Ruchem Oporu. Ale tego, klasycznie, na razie się nie dowiemy.

Seriale: Oj, działo się w tym tygodniu. Sprawcą zamieszania jest serial aktorski, o którym teraz wiemy już całkiem sporo! Po pierwsze jego tytuł to The Mandalorian i będzie opowiadał historię Mandalorianina po upadku Imperium, czyli czasem akcji będzie okres pomiędzy Powrotem Jedi a Przebudzeniem Mocy. Rzućcie okiem na post Jona Favreao i pierwsze oficjalne zdjęcie, udostępnione przez Oficjalną.

Plotki o tym, jakoby serial miał być o Mandalorianach krążyły już od jakiegoś czasu i jak widać sprawdziły się. Teraz w świat poszła nowa pogłoska, wedlug której jedną z ważniejszych ról miał dostać Pedro Pascal. Aktor jest chyba najbardziej znany jako Oberyn Martell z Gry o Tron. Zobaczymy, czy i ta plotka się sprawdzi.

Serial ma liczyć od 8 do 10 odcinków, jak na razie nie wiadomo dokładnie ile. Wiemy za to, kto zajmie się reżyserią. Chyba nikt nie jest specjalnie zaskoczony tym, że jeden z odcinków wyreżyseruje Dave Filoni – przecież jakikolwiek serial bez niego to serial stracony. Innymi zajmą się Taika Waititi, który w swoim dorobku ma film Thor: Ragnarok, Deborah Chow z Jessicą Jones na koncie, Bryce Dallas Howard i Rick Famuyiwa. Efekty ich prac poznamy w przyszłym roku.

Ach, na amerykańskim Disney Channel zadebiutowało Resistance, ale my w Polsce musimy poczekać jeszcze tydzień. [Lisa]

Książki: Na NYCC ogłoszono parę skromnych informacji dotyczących nowych książek. Pierwsza z nich to Master & Apprentice Claudii Grey opowiadający o przygodach Kenobiego i Jinna z premierą zapowiedzianą na kwiecień, a druga to Alphabet Squadron Alexandra Freeda, o którym wiemy jeszcze mniej. Musimy poczekać na więcej informacji… [Jedi Przemo]