Nowy serial aktorski w produkcji i inne newsy z zeszłego tygodnia

Seriale: Największym i najbardziej niespodziewanym newsem tygodnia jest zapowiedź kolejnego serialu aktorskiego. I to nie byle jakiego – jego głównym bohaterem będzie Cassian Andor! Na tym dobre wieści się nie kończą – Diego Luna powtórzy rolę z Łotra 1! Produkcja rozpocznie się już w przyszłym roku, a serial, tak jak The Mandalorian, trafi na Disney+, nadchodzącą platformę streamingową Disneya.

Warto dodać, że przy The Mandalorian pracować będzie nowy dział Industrial Light & Magic, nazwany ILM TV. Zajmie się on także produkcją innych serial telewizyjnych, między innymi Kryptona dla stacji SyFy.

W Polsce swoją premierę miał kolejny odcinek Ruchu Oporu, pt. The Children from Tehar, a w USA zobaczyli już następny, czyli Signal from Sector Six. Za to na oficjalnym kanale na YouTube pojawił się nowy Resistance Rewind, dotyczący odcinka The High Tower.

Oczywiście jest też nowy The Star Wars Show, a w nim wywiad z aktorem podkładającym głos Neeku w Ruchu oporu. [Lisa]

Komiksy: W minionym tygodniu na świecie premierę miał pierwszy zeszyt nowej miniserii Han Solo – Imperial Cadet, a także 56. serii Star Wars: The Escape, Part I.

W Polsce natomiast pojawił się kolejny tom w serii DeAgostini, Wojny Klonów 6.

Gry towarzyskie – Przeznaczenie: Zarówno w USA, jak i w Polsce jest już dostępny najnowszy dodatek do gry, Poprzez galaktykę. Chociaż dodatek jest mocno Solo-centryczny, standardowo zobaczymy w nim także mieszankę postaci i ulepszeń z całego uniwersum.

Gry towarzyskie – X-Wing: Czekaliśmy i czekaliśmy, ale wreszcie się doczekaliśmy – a czego? Wojen Klonów w X-Wingu! Chociaż już od sierpnia wiemy, że gra wkroczy w epokę prequeli, to dopiero teraz pojawiła się tego oficjalna zapowiedź na stronie Fantasy Flight Games. W tej tzw. III fali 2. edycji X-Winga zobaczymy m.in. Delty-7, V-19 Vultury, Torrenty i Belbullaby-22, dodatkowo w ramach fali ponownie zostaną wydane ARC-170 (jako republikańska maszyna, oczywiście), Z-95 i TIE Striker. A wszystko to już w pierwszym kwartale przyszłego roku. [Nadiru]