Premiera serialu „LEGO Star Wars: All-Stars” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Epizod IX: Ostatnimi czasy naprawdę trudno o konkretne ploteczki na temat nadchodzącego filmu, ale dla odmiany w tym tygodniu można w końcu napisać o czymś konkretnym. Richard E. Grant, który zagra w filmie, wypowiedział się na temat tego, jak otrzymał swoją rolę. Oczywiście, nie jest to nic niezwykłego, ale między wierszami można wyczytać to i owo: Do zagrania dostałem dziesięciostronicową scenę przesłuchania, która pochodziła niczym z brytyjskiego kina klasy B z lat 40. i na pewno nie przypominała „Star Wars”. Języka w tej scenie mógłby używać mój dziadek i miałem odegrać ją na trzy różne sposoby. Zrobiłem to i przesłałem nagranie, po czym o nim zapomniałem. W końcu aktorzy robią takie rzeczy nieustannie, wysyłają nagrania z przesłuchaniem i nigdy nie dostają odpowiedzi. Aktor dostał scenę do odegrania dla zmyłki, co jest częstą praktyką, ale możemy przyjąć, że producenci poszukiwali kogoś, kto będzie nadawał się do scen przesłuchania. Może Grant ma zagrać oficera Najwyższego Porządku, który będzie dobierał się do Ruchu Oporu? Biorąc pod uwagę to, że aktor pochodzi z Wielkiej Brytanii – wydaje się to kwestią niemal oczywistą.

Entertainment Weekly, który w temacie Star Wars trzyma rękę na pulsie, donosi, że duet David Benioff i D. B. Weiss już wkrótce w stu procentach skupi się na tworzeniu swojego gwiezdnowojennego filmu. Panowie otrzymali ostatnie rady od Riana Johnsona i Kathleen Kennedy, o czym mówił Weiss: Porady dotyczyły tego, jak mamy osadzić pewne rzeczy w historii, kwestie, o których byśmy nie pomyśleli i nie wiedzieliśmy, że są możliwe. Dość enigmatyczna wypowiedź, trzeba przyznać.

Kilka dni temu dotarła wiadomość, że John Williams odwołał jeden z koncertów i trafił do szpitala. Na szczęście wszystko jest z nim w porządku i kompozytor (stan informacji na 29 października) ma wkrótce wrócić do Los Angeles. [Wixu]

Seriale: W sobotę na polskim Disney XD premierę miał nowy odcinek Ruchu Oporu, pt. The High Tower, a w Stanach zobaczyli już następny, The Children from Tehar. Zajawka poniżej, razem z nowym Resistance Rewind, który tym razem kręci się wokół Yeagera.

Swoją premierę miał nowy serial, LEGO Star Wars: All-Stars, którego głównym bohaterem jest droid Roger. Dotychczas ukazało się 5 króciutkich odcinków, ale zobaczymy ich jeszcze więcej: kolejne 3 krótkie oraz 4 klasyczne, tzw. półgodzinne (de facto ok. 20-minutowe). Nie wiadomo, kiedy zobaczymy je w Polsce, ale u nas serial będzie wyświetlany pod nazwą Gwiazdy galaktyki.

A z okazji Halloween pokazał się specjalny odcinek The Star Wars Show. [Lisa]

Gry: W zeszłym tygodniu doczekaliśmy kolejnego kroku w stronę rozwinięcia Wojen KlonówBattlefroncie II. Do gry dodano aktualizację wprowadzającą generała Grievousa, którego możemy odblokować za zdobyte w grze kredyty. Jego umiejętności znajdziecie w filmiku poniżej. Przypomnijmy, że z czasem do grona bohaterów mają dołączyć jeszcze hrabia Dooku, Obi-Wan i Anakin. [Jedi Przemo]

Gry towarzyskie – Przeznaczenie: Gwiezdnowojenne pojazdy i droidy, któż ich nie kocha? Jeśli gracie w karcianko-kościankę, to w tym miejscu przeczytacie zapowiedź tego, jakiej to maszynerii można oczekiwać w najnowszym dodatku.

Gry towarzyskie – Legion: Bitewniak rozwija nam się w zastraszającym tempie. Od zeszłego tygodnia w USA dostępne są dwa nowe stacjonarne (no, przynajmniej w połowie) dodatki: 1.4 FD Laser Cannon Team oraz E-Web Heavy Blaster Team. Dodatkowo, dostaliśmy pełną zapowiedź samego Imperatora, który, jak na niego przystało, jest potężny. Naprawdę potężny. [Nadiru]