Szczegóły Epizodu IX, nowy Thrawn i inne newsy z zeszłego tygodnia

Epizod IX: Dzieje się, starwarsowe świry! Ploteczek na temat nadchodzącego filmu mamy nad wyraz dużo. Zaparzcie ulubionego czaju i czytajcie.

Na początek kilka niepotwierdzonych informacji od pewnego człowieka, który jakimś cudem znalazł się na marketingowym spotkaniu dotyczącym Epizodu IX. Dowiedział się tam nad wyraz dużo nowych rzeczy, co skrzętnie przekazał na Reddicie. Po pierwsze, film ma dziać się rok po Ostatnim Jedi. Po drugie, skupiać się będzie – co nie jest oczywiście zaskoczeniem – na finałowej konfrontacji Rey z Kylo. Ten ostatni ma z powrotem przywdziać naprawiony czerwonym „klejem” hełm, co podobno tworzy ciekawy efekt kolorystyczny. Rey naprawi miecz świetlny, ale ten proces nie został pokazany i bardzo możliwe, że w filmie w ogóle się nie pojawi. Pojawić ma się natomiast Dio (albo D. O.), nowy droid o kształtach podobnych do megafonu (!), który będzie kompanem BB-8. Oprócz tego na spotkaniu pokazano wiele różnych planet i grafik koncepcyjnych, ale źródło powyższych doniesień nie pamięta szczegółów. Za to pamięta, że na spotkaniu sporo czasu poświęcono… Rycerzom Ren. Pokazano kilka grafik koncepcyjnych i dano jasny sygnał, że ekipa Kylo pojawi się w filmie. Ja się jaram.

Making Star Wars również dołożyło swoje kilka groszy w śledztwie pt. „Co pojawi się w Epizodzie IX?”. Część z informacji dubluje się z informacjami użytkownika Reddita (a to dobrze świadczy o jego wiarygodności!), dostarczają jednak kilka nowych kąsków. Kapitan Phasma raczej nie pojawi się w filmie, nie było bowiem mowy o jej losach, ani – co chyba pieczętuje jej los – pojawieniu się w nowej linii zabawek. Przyzwyczailiście się do czarnych oddziałów szturmowców? Będziecie mieli okazję poznać nowy, tym razem czerwony.

Multiple sources… znaczy, różne źródła piszą o tym, że na święta ma pojawić się teaser Epizodu IX. Wreszcie gwiazdka zaczyna nabierać sensu.

Komiksy: Wysyp premier! Na świecie pojawił się pierwszy zeszyt miniserii o Qui-Gonie, Star Wars: Age of Republic: Qui-Gon Jinn, a także 58. zeszyt serii Star Wars. Zapowiedziano również nową serię – Vader: Dark Visions. W kraju nad Wisłą też nie próżnowano, DeAgostini wydał Wojny Klonów 6, a Egmont kolejny numer Star Wars Komiks, którego centralną postacią jest Poe Dameron.

Seriale: Na Star Wars Kids trafiła nowiutka porcja odcinków Galaxy of Adventures, a w Polsce mogliśmy zobaczyć kolejny epizodzik Ruchu Oporu, zatytułowany Secrets and Holograms. W USA zadebiutował ostatni odcinek w tym roku, pt. Station Theta Black. Zajawka poniżej.

Pojawił się też nowy Resistance Rewind, tym razem odcinek skupia się na kapitanie Dozie.

No i wreszcie tydzień nie mógłby się być bez The Star Wars Show.

Książki: Masa wieści książkowych! W pierwszej kolejności została zapowiedziana trzecia książka o losach Thrawna.  Thrawn: Treason autorstwa Timothy’ego Zahna pojawi się w sprzedaży w czerwcu i zapowiada się na poznanie kolejnych szczegółów dotyczących przeszłości Wielkiego Admirała!

Kolejne wieści dobiegają z naszego rynku, bowiem Uroboros wreszcie opublikowało plany wydawnicze na kolejny rok: 16 stycznia dostaniemy Ostatni strzał, w marcu Ciemna Strona Mocy (Legendy), w kwietniu Ostatni rozkaz (Legendy), w maju Darth Plagueis (Legendy), w czerwcu wyczekany przez wszystkich Thrawn, w sierpniu nowelizacja filmu Han Solo, we wrześniu Darth Bane: Droga zagłady (Legendy), w październiku Canto Bight i w listopadzie Thrawn: Alliances.

O ile bardzo mnie cieszy aż pięć książek z nowego kanonu i w pełni rozumiem sens kończenia niedostępnej za normalne pieniądze Trylogii Thrawna, to kompletnie niezrozumiałe jest dla mnie wydawanie takiego Bane’a, którego tony zalegały jeszcze niedawno w tanich księgarniach. [Jedi Przemo]