Garść mandaloriańskich plotek i inne newsy z końca roku

Epizod IX: Ho ho ho! W tym momencie chcielibyśmy wyskoczyć ze świąteczno-noworoczną niespodzianką w postaci zwiastunu nadchodzącego filmu, ale… chyba nic z tego. Disney (bo akurat on trzyma rękę na pulsie w kwestiach marketingowych, nie Lucasfilm) nie wypuści niczego do kin. Różne źródła podkreślają, że firma nie ma odpowiedniej hitowej produkcji, przed którą można puścić zwiastun, to także nieodpowiedni czas w kontekście silnych premier konkurencji (Bumblebee, Aquaman). Liczyć możemy co najwyżej na film zza kulis. Lepsze to niż nic, a historia pokazuje, że takie materiały często zdradzały więcej niż pełnoprawne zwiastuny.

27 grudnia 2016 roku, jak wszyscy niestety wiemy, zmarła Carrie Fisher. Kilka dni temu brat naszej księżniczki, Todd Fisher, zapewnił, że jego siostra pojawi się w filmie: Materiału jest mnóstwo, nie tylko odrzuty. To nieużyte sceny, które mogą być wplecione w historię. Daje to każdemu niesamowitego kopa, będzie to wyglądało jak należy. Tak, jakby nakręcili to wczoraj. Nie mogę mówić o szczegółach, ale wszyscy nie możemy doczekać się efektu.

Billy Dee Williams został uhonorowany Hollywood Legacy Award na festiwalu American Black Film Festival w Los Angeles. Aktor pochwalił się na Twitterze pochwałami ze strony jednego z jego gwiezdnowojennych kolegów:

Celebration: Chyba nikogo to nie dziwi – Warwick Davis poprowadzi imprezę. Aktor, dobrze znany z odegrania wielu gwiezdnowojennych postaci, będzie gospodarzem głównej sceny, podobnie jak na Celebration Europe w 2016 roku i Celebration w Orlando rok temu.

Seriale: Mimo świąteczno-noworocznego okresu zebrała się garść wieści o Mandalorianinie. Z potwierdzonych informacji mamy dwie: po pierwsze Ludwig Goransson (Czarna Pantera i Venom) skomponuje muzykę, po drugie Jon Favreau potwierdził, że w serialu pojawi się IG-88.

A teraz ploteczki. Making Star Wars twierdzi, że Nick Nolte zagra jakiegoś Ugnaughta – a właściwie podłoży głos. Co więcej, możliwe, że pojawi się więcej znanych łowców nagród, ale jak na razie brak detali.

Z innej beczki: na kanale Disney Channel wylądowały kolejne króciutkie odcinki Ruchu Oporu. Pierwszy właściwy odcinek w nowym roku zobaczymy 13. stycznia.

A przed Wami ostatni już raczej odcinek The Star Wars Show w zeszłym roku.

Komiksy: Na świecie pojawił się ostatni zeszyt serii Darth Vader: Dark Lord of the Sith. W Polsce natomiast dostaliśmy 25. numer kolekcji DeAgostini – Wojny Klonów 7.

Gry towarzyskie – Legion: Wookiee wkroczyli do gry. W sprzedaży dostępne są już dodatki z oddziałem Wookieech oraz Chewbaccą. [Nadiru]