Plotki o serialu o Obi-Wanie i inne newsy z zeszłego tygodnia

Solo: Film był nominowany do Oscara w kategorii Najlepsze efekty specjalne, ale niestety nie otrzymał statuetki na wczorajszej gali. Zwycięzcą okazał się Pierwszy człowiek.

Epizod IX: Kolejne źródła potwierdzają, że trailer filmu pojawić ma się podczas panelu Celebration i będzie pokazywany przed seansami Avengers: Engame pod koniec kwietnia.

Mieliśmy małą rozmówkę z J.J. Abramsem. Reżyser oczywiście nie zdradził żadnych detali, ale ciekawie wypadła odpowiedź dotyczące tego, jak widzowie poczują się po obejrzeniu filmu: Musicie sami się przekonać. Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczycie film. Mamy nadzieję, że poczujecie w nim to, co trzeba. Zwłaszcza chodzi o jedno: satysfakcję!

Czas na ploteczki z Reddita. Wydają się ciekawe:

  • Luke i Leia mają pojawić się w kilku flashbackach, w tym w jednej, gdzie Leia jest szkolona na Jedi albo dyskutuje na temat treningu z Luke’iem. Nie wiadomo, czy aktorzy nakręcili scenę razem i zostali odmłodzeni, wykorzystano młodszych aktorów, czy może CGI, jak w Łotrze 1.
  • Rola Lei jako przywódczyni Ruchu Oporu ma być podobna do tej z Ostatniego Jedi, być może mniejsza, ale flashbacki mają sprawić, że Lei w filmie będzie sporo.
  • Pojawią się Rycerze Ren z indywidualnym wyposażeniem jak z wizji w Przebudzeniu Mocy.
  • Postać grana przez Keri Russel jest łowczynią nagród, a ta przez Naomi Ackie okaże się siostrą Finna.

Bzdury na resorach? Może, ale czymś żyć trzeba!

Swoimi odczuciami na temat nadchodzącego filmu podzielił się szef zarządu Walta Disneya, Alan Horn: Byłem na planie z J.J. Abramsem, Kathy i ekipą. Obejrzałem kilka kręconych scen i wszyscy zjedliśmy kolację. Jeszcze nie widziałem montażu, ale oglądałem każdego tygodnia codziennie materiały, J.J. i Kathy wysyłali swoje notatki. To wielka sprawa, film będzie niesamowity.

Celebration: Na imprezie pojawi się panel poświęcony 20. rocznicy premiery Mrocznego widma. Goście nie zostali jeszcze ogłoszeni. [Wixu]

Seriale: W sieci huczy – wygląda na to, że obok The Mandalorian i serialu o Cassianie, w produkcji jest jeszcze jeden serial. Co więcej, plotki mówią, że ma opowiadać o Obi-Wanie. Brzmi pięknie, trochę zbyt pięknie, by mogło być prawdziwe, ale źródeł jest kilka, m.in. Making Star Wars, które słynie z tego, że ich informacje często się sprawdzają. Nie wiemy jeszcze nic na pewno, ale trzymajmy kciuki.

Póki co, zatrzymajmy się na animacjach. Na kanale Star Wars Kids wisi nowy odcinek Galaxy of Adventures, tym razem o treningu Luke’a w walce mieczem świetlnym. Oczywiście w USA pojawił się też nowy odcinek Ruchu Oporu, pt. The Disappeared. No i wreszcie, co to byłby za tydzień gdyby zabrakło The Star Wars Show? [Lisa]

Gry: Już jutro do gry zostanmie ostatnia z zapowiedzianych aktualizacji wprowadzająca nową postać: Anakina Skywalkera. Dodatkowo dostępne staną się nowe skórki dla klonów, a każdy kto się zaloguje dostanie skrzynkę z losowym wyglądem dla klonów, 60 tysięcy kredytów oraz skórkę 41 plutonu! Jest na co czekać! [Jedi Przemo]

Gry towarzyskie – Legion: Zgodnie z tradycją, raz w miesiącu dostajemy coś nowego od FFG. Tym razem są to Jyn Erso (figurka jest w rzeczywistości ładniejsza ;)) oraz drużyna Pathfinderów z Łotra 1. [Nadiru]