Poradnik porządnego Rebelianta

Życie w Rebelii to nie przelewki. Ukrywanie się przed jedyną prawowitą imperialną władzą, ciągłe przeprowadzki z jednej ukrytej bazy do drugiej, zmienne warunki atmosferyczne i kiepskie lokalowe, wzmożona czujność i ogólnie życie na walizkach… Męczące to, prawda? Ale wystarczy kilka drobnych trików, by nawet na zadupiu galaktyki żyło się lepiej, a codzienność stała się łatwiejsza do zniesienia.

Przygotowaliśmy kilka prostych rad dla każdego, kto chciałby stać się porządnym Rebeliantem, a każdą z nich zilustrowaliśmy odpowiednim przykładem.

Nie wchodź w brudnych butach na pokład statku

To, że na co dzień żyjesz w dżungli, albo na zalesionej lub piaszczystej planecie nie zwalnia cię od zachowania higieny osobistej i zwyczajnej kultury. Pomyśl o tym, ile wysiłku w sprzątanie ogromnych powierzchni okrętów wkładają sprzątaczki i droidy! Ile kosztuje utrzymanie czystości i połysku! Szanuj ich pracę i wycieraj buty!

Kąp swoje zwierzę tak często, jak tylko możesz

Uwielbiasz zwierzęta, ale pamiętaj, że posiadanie takiego to wielka odpowiedzialność. Nie wystarczy, że dasz mu jeść czy uprzątniesz nawóz. Nikt nie lubi brzydkich zapachów, prawda? A więc dbaj o higienę swojego ulubieńca, bo nigdy nie wiadomo, jak blisko z nim będziesz.

Dokarmiaj bezpańskie zwierzęta

Nie każde zwierzę ma to szczęście, że znajdzie właściciela, który będzie regularnie je dokarmiał i o nie dbał. Dlatego, jeśli tylko masz okazję, podziel się swoimi racjami żywnościowymi z samotnym zwierzakiem, zwłaszcza jeśli żyje w skrajnie nieprzyjaznym środowisku. Na pewno będzie ci wdzięczny.

Uważaj, gdzie rozwieszasz sznur na pranie, bo nie wiadomo, kto może wpaść

Dbasz o higienę i regularnie pierzesz ubrania – to dobrze! Jednak rozważnie wybieraj miejsce, w którym rozciągniesz linki na pranie, bo ktoś może się w nie niechcący zaplątać i tragedia gotowa!

Nie wpadaj z niezapowiedzianą wizytą, to nieeleganckie

Chcesz mieć chwilę dla siebie, czas, by kontemplować widok za oknem lub zwyczajnie rozsiąść się wygodnie w fotelu? W takich momentach nie ma chyba nic gorszego niż niezapowiedziana wizyta. Inni również marzą o chwili spokoju, więc uszanuj ich życzenie i umów się wcześniej.

Ubieraj się stosownie do okazji

Jeśli już zapowiedziałeś się z wizytą, pamiętaj o najważniejszej zasadzie: ubieraj się stosownie do miejsca i okazji. Nie można wpadać w uwalanym smarem kombinezonie pilota (nawet jeśli byłbyś najlepszym z nich) na eleganckie przyjęcie, podobnie jak na potańcówkę nie pójdziesz w mundurze czy garniturze.

Jeśli żadne z powyższych nie działa, widzisz sam, że nie potrafisz być porządnym Rebeliantem albo zwyczajnie masz już dość życia jako wyrzutek – wróć do Imperium! Ono zawsze przyjmie cię z otwartymi ramionami! Zapewniamy odpowiednie (choć skromne) warunki lokalowe (gwarantujemy stałe temperatury i wilgotność powietrza), stałą i ciekawą pracę, dzięki której odwiedzisz wiele ciekawych (i dobrze zabezpieczonych) miejsc i obiecujemy jedno: ŻADNYCH ZWIERZĄT (dianoga się nie liczy, to nasza maskotka, a poza tym pupilek lorda Vadera).

Porzuć niepewność w Rebelii, wróć do Imperium, a nie pożałujesz!

Porucznik Idre Maren
Imperialny Urząd do Walki z Rebeliancką Propagandą
Sekcja Polepszania Jakości Życia Obywateli
Imperialne Biuro Bezpieczeństwa