Wszyscy czekamy na Celebration i inne newsy z zeszłego tygodnia

Ogólne: Disney zakończył operację pozyskania 21st Century Fox. Co oznacza to dla marki Star Wars? Na mocy umowy Disney będzie w pełni zarządzał dystrybucją wszystkich epizodów nakręconych przed Trylogią Sequeli, w tym Nową nadzieją, którą Fox kontrolował od 1977 roku. Deal umożliwia Disneyowi udostępnienie wszystkich gwiezdnowojennych epizodów na swojej nadchodzącej platformie streamingowej.

Epizod IX: Mark Hamill trochę pośmieszkował u Jimmy’ego Kimmela w związku z drugim sezonem serialu Knightfall. Oczywiście nie mogło zabraknąć tematu Gwiezdnych wojen, a dokładniej brody, której z jakiegoś powodu nie może golić Mark:

Celebration: Dostaliśmy pełny plan imprezy na jej oficjalnej stronie. Z pewnością wszyscy czekają na najważniejsze wydarzenie, czyli panel poświęcony Epizodowi IX – ten odbędzie się 12 kwietnia (piątek) i oczywiście będziemy mogli obejrzeć go w internecie. Spodziewać można się większości gwiazd filmu i, co więcej niż pewne, krótkiego teasera.

Gościem imprezy będzie Hayden Christensen, co potwierdzono na Twitterze:

Seriale: Ostatnio producent wykonawczy The Mandalorian Jon Favreau wrzucił na swojego Instagrama zdjątko, na którym Taika Waititi stoi przed mikrofonem i ekranem przedstawiającym droida IG-88B. Zresztą zobaczcie sami.

Więcej o serialu dowiemy się pewnie 14 kwietnia – wtedy właśnie na Celebration w Chicago odbędzie się panel poświęcony Mandalorianinowi, na którym pojawią się Jon Favreau i Dave Filoni.

W sobotę mieliśmy w Polsce premierę kolejnego odcinka Ruchu Oporu, mianowicie Dangerous Business. Jest też ostatnie w tym sezonie Resistance Rewind oraz Bucket List.

Pozostając przy Ruchu Oporu, w nowym The Star Wars Show znajduje się wywiad z Christopherem Seanem, który udziela głosu Kazowi.

Na sam koniec Galaxy of Adventures, które prezentuje bitwę na Hoth oczami Luke’a.

Komiksy: Na świecie pojawił się 63. numer serii Star Wars. U nas cisza.

Gry towarzyskie – X-Wing: Nadszedł ten moment – w sprzedaży dostępne są już wszystkie maszyny z III fali, w tym m.in. Vultury, Belbullaby-22, V-19 Torrenty czy Delty-7, co oznacza, że gra oficjalnie wkroczyła w erę prequeli.

Gry towarzyskie – Legion: Już za parę dni do sklepów trafią dwa długo wyczekiwane dodatki: dyrektor Orson Krennic i oddział Death Trooperów. Oba doczekały się szerszych zapowiedzi i oba wywołały sporo ożywionych dyskusji wśród zapalonych graczy Legionu. [Nadiru]