Rzekoma pierwsza grafika promocyjna Epizodu IX i inne newsy z zeszłego tygodnia

Celebration: Choć do imprezy zaledwie dziewięć dni, organizatorom udało się ściągnąć jeszcze jedno duże nazwisko. Jest to jedyny aktor, który wystąpił we wszystkich epizodach sagi, czyli Anthony Daniels!

Epizod IX: Wyciekły zdjęcia kilku bohaterów, a także rzekomy plakat. Kolaż postaci wydaje się dość wiarygodny, natomiast poster, jak napisał Mark Hamill na Twitterze, jest wytworem jakiegoś fana. Tak czy owak – obejrzeć nie zaszkodzi, na przykład tutaj.

Seriale: W sobotę mieliśmy polską premierę kolejnego odcinka Ruchu Oporu – tym razem przyszła kolej na The Doza Dilemma. Tymczasem na kanał Star Wars Kids wjechał nowy odcineczek Galaxy of Adventures. Jeśli chcecie posłuchać o Vaderze i o tym, jak latał, odpalajcie śmiało.

Nie obejdzie się bez The Star Wars Show, w którym tym razem mamy wywiad z aktorem dubbingowym, Philem LaMarrem. [Lisa]

Krąży plotka, jakoby serial The Mandalorian został przedłużony na drugi sezon jeszcze przed premierą pierwszego. Jest to spotykana praktyka, zwłaszcza, gdy mówimy o produkcji, która zapowiada się być gwarantowanym hitem. W tym konkretnym przypadku Lucasfilm mocno wierzy w postać Jona Favreau (a trudno mu nie wierzyć, skoro to człowiek, który stał za wieloma hitami Disneya), a także w to, że The Mandalorian przyciągnie subskrybentów do ich nowej platformy streamingowej Disney+.

Werner Herzog promuje swój film Meeting Gorbachev, a dzięki okolicznym wywiadom zaciekawił nie tylko tych, których interesuje tematyka ZSRR. Okazało się, że reżyser podłożył głos pod czarny charakter w The Mandalorian. Oczywiście niczego ponad to nie wiadomo, niemniej można spodziewać się ciekawego efektu tej pracy – Herzog podkładał głos choćby w serialu Rick i Morty. [Wixu]

Komiksy: Na świecie pojawił się Vader: Dark Shadows #2, a także Doctor Aphra #30. W kraju DeAgostini wypuścił kolejny tom swojej kolekcji, zatytułowany Imperium 2, w którym przeczytamy m.in komiksy Waleczna księżniczka czy Nowa nadzieja. [Wixu]

Gry: Pewne newsy tworzą się przypadkowo, co udowodnił po raz kolejny Reddit. Jeden z użytkowników spytał mailowo twórcę Empire at War, Teda Morrisa, czy jest w planach remaster tej produkcji. Odpowiedź okazała się o wiele bardziej ciekawa: szykowana jest kontynuacja serii. Być może więcej szczegółów poznamy podczas Celebration. [Wixu]

Gry towarzyskie – Legion: Czekaliśmy na oficjalnego newsa na ten temat od długich kilku miesięcy, ale oto wreszcie jest: zapowiedź nowego startera do szalenie popularnego Legionu, który wprowadza dwie nowe frakcje prequelowe, czyli oczywiście Republikę i Separatystów. Dodatkowo, pojawiła się zapowiedź minidodatku, zestawu kart ulepszeń.

Gry towarzyskie – Armada: Na tym samym konwencie, na którym ogłoszono wspomniany wyżej starter (czyli na Adepticonie) pojawiła się też zapowiedź nowej kampanii do gry, Rebellion in the Rim. Gracze spodziewali się czegoś więcej – nowych fal dodatków z modelami, szczególnie że przesunięto o pół roku premierę Egzekutora – w kuluarach jednak chodzą pogłoski, że jest to tylko kwestia czasu, a kampania jest po to, by podtrzymać gasnące, niestety, zainteresowanie systemem.