Epizod IX w „Vanity Fair” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Epizod IX: Za nami mięsista sesja zdjęciowa do Vanity Fair, autorstwa – a to niespodzianka – Annie Leibovitz. Do zobaczenia w całości tutaj, choć oczywiście temat ten podjęło również nowe The Star Wars Show. Ale tego szukajcie nieco niżej.

Przejdźmy do artykułów zamieszczonych w czasopiśmie. Co ciekawego? Na pewno zobaczymy Rycerzy Ren, którzy pojawią się na nowej (piaszczystej, a to ci nowość) planecie Pasaana. Wiemy też, że Keri Russell zagra postać, która zwie się Zorri Bliss, a Richard E. Grant generała Pryde’a.

Filmy: Nie do końca jasny jest status nadchodzących filmów. Ostatnio pisano o tym, że w 2022 roku zobaczymy film duetu Weiss-Benioff. Jednak w minionym tygodniu dostaliśmy informację od scenarzystki Laety Kalogridis (współtworzyła Wyspę tajemnic czy Alita: Battle Angel), jakoby pracowała nad scenariuszem filmu osadzonego w czasach Starej Republiki. Produkcja ma być mocno inspirowana grową serią Knights of the Old Republic. I z jednej strony – nie byłoby to nic dziwnego, bo Disney kilkakrotnie dawał do zrozumienia, że ten wycinek uniwersum chciałby pokazać w kinie. Z drugiej jednak, rzekomo filmy scenarzystów Gry o Tron miałyby dziać się w podobnej epoce. W związku z tym, nie wiemy, czy Laeta Kalogridis tworzy osobny film (serię?), czy może pomaga panom w realizacji zapowiedzianej trylogii. Zobaczymy wkrótce.

Seriale: Na kanał Star Wars Kids wjechał nowy odcinek Galaxy of Adventures, który przybliża nam poczynania Chewbaccki w czasie Wojen klonów.

Jest też kolejny The Star Wars Show, a w nim wspomniane fotki z Skywalker. Odrodzenie. [Lisa]

Komiksy: Na świecie pojawił się Age of Rebellion: Jabba the Hutt oraz drugi zeszyt Star Wars: Galaxy’s Edge.

W kraju otrzymaliśmy kolejny tom serii DeAgostini – Karmazynowe Imperium 1.

Gry towarzyskie – X-Wing: Druga edycja pięknie się rozkręca… dosłownie, bo tym razem czas przyjrzeć się myśliwcowi N-1.

Gry towarzyskie – Outer Rim: Premiera gry w USA już za nieco ponad pół miesiąca, w związku z tym mamy kolejną zapowiedź – a w niej kilka cennych informacji na temat walk w grze. [Nadiru]