Film twórców serialowej „Gry o tron” w 2022 roku i inne newsy z zeszłego tygodnia

Ogólne: Sto lat dla George’a Lucasa! Niech nam żyje twórca Gwiezdnych wojen, który dokładnie tydzień temu, 14 maja, zdmuchnął 75 świeczek z urodzinowego tortu. Dziękujemy za wspaniałe uniwersum, które dla nas pozostawiłeś!

Filmy: Bob Iger potwierdził, że w 2022 roku w kinach pojawi się film stworzony przez duet Weiss-Benioff. Czy twórcy Gry o tron dadzą radę? Wybaczcie zaczepne pytanie, ale po finale serialu HBO wiele osób może mieć na ten temat wątpliwości…

Epizod IX: W przyszłym miesiącu John Williams ma zacząć nagrywać soundtrack do filmu.

Seriale: Klasycznie wleciało nowe The Star Wars Show:

Cieszycie się z nadchodzących seriali na platformie Disney+? Możemy spodziewać się jeszcze jednego, o czym miał mówić sam Bob Iger dla Attractions Magazine:

Komiksy: Na świecie pojawił się Star Wars #66, Age of Rebellion: Lando Calrissian oraz TIE Fighter #2.

W Polsce dostaliśmy kolejny numer serii DeAgostini pt. Rebelia 2, a w nim m.in. komiksy Drobne zwycięstwa czy Wektor: Rebelia.

Książki: Ogłoszono, że zachodnia premiera Alphabet Squadron będzie miała miejsce 11 czerwca tego roku! O polskiej, jak dotąd cisza… [Jedi Przemo]

Gry towarzyskie – X-Wing: W kolejnej fali dodatków do II edycji pojawi się m.in. droid bombowiec typu Hiena – o jego możliwościach, manewrach i pilotach dowiecie się więcej z tego artykułu.

Gry towarzyskie – Outer Rim: Zapowiedzi sypią się z cotygodniową regularnością, bo premiera tuż-tuż. W USA gra będzie dostępna już od 13 czerwca, u nas natomiast dokładna data wydania nie jest znana. Tak czy inaczej, w najnowszej zapowiedzi dowiemy się, jak wykonywać różne pojedyncze zlecenia, a także na czym polegają testy umiejętności potrzebne, by zlecenia te zakończyć z sukcesem.

Gry towarzyskie – RPG: Collapse of the Republic, drugi sourcebook skupiający się na erze Wojen Klonów, nadciąga, ale zanim nadciągnie ostatecznie, można poczytać, co w nim znajdziemy, między innymi oczywiście.

Gry towarzyskie – Legion: Niedługo w szeregi Rebelii trafi Sabine Wren, czyli odpowiedź Sojuszu na Bobę Fetta (przynajmniej od strony czysto mechanicznej). Na temat jej zdolności i kart dowódczych możecie się dowiedzieć w tym tekście. [Nadiru]