5 rzeczy, których nie wiecie o Natalie Portman

Każdy fan Gwiezdnych wojen wie, kim jest Natalie Portman. Ta młoda kobieta wcieliła się wszak w rolę królowej Amidali – matki Luke’a i Lei. Zachwycała nas jej uroda, inteligencja oraz odwaga i waleczność… Oraz uroda, ale o tym chyba już pisałem. Każdy z fanów pewnie wie także, że początkiem jej kariery była rola w Leonie Zawodowcu u boku Jeana Reno i Gary’ego Oldmana. To było w 1994 roku i Natalie miała wtedy 13 lat. Sporo się od tego czasu zmieniło. Oto pięć rzeczy, których o niej i o jej rolach zapewne nie wiecie:

  1. Od czwartego roku życia do trzynastego, Natalie uczyła się baletu. W 2009 roku wróciła do zajęć, przygotowując się do roli w filmie Czarny łabędź (za którą otrzymała Oscara). Nie zmienia to faktu, że w tym filmie z 2010 roku w szczególnie trudnych scenach baletowych Natalie zastępowała dublerka, której twarz cyfrowo była podmieniana na twarz pani Portman. Zresztą wybuchł z tego powodu skandal, gdyż po filmie Natalie była chwalona za swoje umiejętności taneczne, a dublerka… nie została ponoć nawet wymieniona w napisach do filmu.
  2. O mało Natalie nie wystąpiłaby w kilku ważnych i znanych filmach. Odrzuciła w nich role, albo nie przeszła przez casting. Wyobrażacie sobie Lolitę z rolą młodej Portman? A Małe Kobietki? Wtedy nie była znana, ale do roli w tym filmie była przesłuchiwana. Zakochana Jane, Romeo i Julia (Natalie jako Julia i DiCaprio jako Romeo), Iron Man 2 (Natalie jako Black Widow), Mroczny rycerz powstaje (jako Catwoman) i wiele innych.
  3. Ponieważ Natalie Portman chodziła na Harvard i studiowała w czasie, kiedy na tym uniwersytecie uczyli się także Mark Zuckerberg i Edward Saverin, była przepytywana przez autora scenariusza do The Social Network o zakulisowe informacje związane z Uniwersytetem Harvarda.
  4. Ta mała dziewczynka znana z Leona… czy ta dzielna, ale młoda wojowniczka z Gwiezdnych wojen przekroczyła trzydziestkę i ma już synka.
  5. Przed obsadzeniem jej w roli Padme Amidali w Gwiezdnych wojnach, Natalie nigdy wcześniej nie oglądała Star Wars. Przyznała, że myliła sagę Lucasa ze Star Trekiem! Jest to o tyle zabawne, że w 1996 roku (a więc przed premierą Epizodu I) Natalie Portman nieco sparodiowała ceremonię wręczania medali z oryginalnych Star Wars, wręczając medal na koniec komedii Marsjanie atakują.

Natalie pozostaje jedną z naszych ulubionych aktorek, choć wystąpiła w najmniej lubianych przez fanów epizodach Star Wars. Na szczęście na 2013 rok zapowiadane są kolejne filmy z jej udziałem.