Nowy spot „Solo” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Solo: Mamy nowy spot filmu. Swoją drogą, bardzo sympatyczny:

Ponadto wiemy, że film będzie trwał 2 godziny i 15 minut – jak donosi oficjalna strona festiwalu w Cannes, gdzie odbędzie się pierwszy pokaz.

Okładka Empire dedykowanego nadchodzącemu filmowi wygląda tak:

Jeśli skądś znacie ten styl, to się nie mylicie – autorem okładki jest Dan Mumford, który odpowiadał za plakaty Przebudzenia Mocy i Ostatniego Jedi dla IMAX.

Zabawki po raz kolejny dały nam wskazówki co do fabuły filmu. Z zestawu „Sokoła” firmy Hasbro możemy domniemywać, że w filmie ważną rolę odegra coś, co zwie się Coaxium. Jest to prawdopodobnie część hipernapędu, który pozwoli przebyć trasę na Kessel w mniej niż 12 parseków. Być może właśnie tę część do statku ma wykraść ekipa z pociągu Convoyex.

Ostatni Jedi: Sprzedaż pudełkowych wersji DVD/Blu-ray idzie bardzo dobrze. Nie znamy konkretnych liczb, ale film deklasuje inne produkcje o kilka długości.

W minionym tygodniu Mark Hamill był aktywny w mediach i udzielił parę wywiadów. Poniżej kilka ciekawych fragmentów. Mark o fabule Epizodu IX:

Utożsamiam się z fanami, bo sam nim jestem. Rozumiem, że jest pewnego rodzaju poczucie własności marki, bo sam tak mam, ale po prostu nie można wszystkim dogodzić. Zdziwiło mnie to, że wszyscy byli zasmuceni pozbyciem się Snoke’a. Z punktu widzenia Riana, to przysługa dla kolejnego filmu, bo Snoke nie był zbyt ważny. Teraz scena została oczyszczona dla konfliktu pomiędzy Kylo i Rey, bez niepotrzebnych tłumaczeń, czy Snoke był klonem, czy może kimś związanym z Palpatinem.

O ostatniej scenie z chłopcem, który przyciąga Mocą miotłę:

Uwielbiam scenę, w której mały chłopiec wyciąga rękę po miotłę. Jest bardzo subtelna, za pierwszym razem myślałem, że po prostu wziął ją do ręki, ale przyglądając się uważniej widać, że miotła sama do niego podąża. To wskazówka, że Rey jest ostatnim Jedi… do czasu następnego Jedi. To będzie trwać w nieskończoność. Długo po naszej śmierci będą powstawały kolejne filmy z serii.

O roli w kolejnej filmie:

Nie myślałem o niej zbyt mocno, bo historia Luke’a w pewnym sensie jest zamknięta. Co więcej mogę zrobić? Muszę emocjonalnie się od tego odciąć. Najbardziej w „Przebudzeniu Mocy” zaskoczyła mnie śmierć Hana Solo. Nigdy więcej nie będę pracował z Harrisonem. Luke nigdy nie zobaczy się z Hanem. To mnie uderzyło, straciliśmy członka naszej ekipy. Historia Luke’a w kolejnym filmie było kolejnym zerwanym ogniwem, ciągle myślałem o powrocie jako duch Mocy. Ale gdy zmarła Carrie, powiedziałem „to koniec”. Nie mogę powrócić już do domu, więc czas ruszyć dalej.

Ogólne: Przejęcie 21st Century Fox ma zostać dokonane na wiosnę/lato przyszłego roku. Tym samym skończą się problemy prawne dotyczące Nowej nadziei i Disney będzie mógł bez problemu wydawać boxy zawierające wszystkie części sagi. [Wixu]

 

Seriale: W Polsce mieliśmy okazję zobaczyć kolejne dwa odcinki Rebeliantów: Rebel Assault i Jedi Night. Następne będą miały swoją premierę w nadchodzący weekend, o 8.30 lub 19.15, oczywiście na Disney XD. Co do płytowego wydania ostatniego sezonu trafi ono do amerykańskich sklepów późnym latem, o Polsce jak na razie cicho.

A z racji zbliżającej się premiery Solo, w The Star Wars Show wywiad z gwiazdami filmu – Aldenem Ehrenreichem i Donaldem Gloverem. [Lisa]

Komiksy: W Polsce można już zakupić 8 tom Kolekcji Komiksów Star Wars (w nim dalszy ciąg klasycznej serii Star Wars od Marvela) oraz komiks Vader i dziewiąty zamachowiec z egmontowskiej serii Legendy.

Swoją światową premierę miał 3 zeszyt miniserii Thrawn, która adoptuje książkę o tym samym tytule. Pojawił się także 14 zeszyt serii Darth Vader: Dark Lord of the Sith (jest to druga 2 część rozdziału Burning Seas). [Dark Dragon]

Gry: Battlefront II niedługo doczeka się aktualizacji Noc na Endorze, która m.in. wprowadzi nowy tryb rozgrywki. Premiera 18 kwietnia. Zapowiedziano także sezon drugi, który nadejdzie w maju. Zdradzono także, że sezony będą związane z wielkimi wydarzeniami w uniwersum jak np. premiera filmu (tym samym niemal potwierdzają temat tego sezonu) lub jakaś rocznica (czyżby The Clone Wars?). Więcej informacji na oficjalnej stronie.[Dark Dragon]

Gry planszowe: Czekacie na zapowiedzi kolejnych dodatków do swoich ulubionych gier? FFG zapowiedziało, że 1 maja, dzień przed mistrzostwami świata w gry Star Wars (tak, są przeprowadzane osobno od wszystkich innych) odbędzie się panel, na którym zostaną ujawnione najbliższe gwiezdnowojenne plany firmy. Kto wie? Może szykuje się kolejna gra? Nigdy nie wiadomo…

Gry planszowe – Imperial Assault: A tymczasem pewne zapowiedzi już się pojawiły. Po długim milczeniu, FFG ujawniło kolejny dodatek (tym razem mały), nazywa się on Tyrants of Lothal, i jak można się domyślić, jest bardzo mocno oparty na serialu Rebels. Wraz z dodatkiem pojawią się oczywiście zestawy figurek do kampanii z Tyrans of Lothal, a znajdziemy w nich Ezrę z Kananem, Sabine z Zebem, Thrawna i Hondo Ohnakę. [Nadiru]

Kolekcjonerstwo: Do sklepów w końcu zaczynają trafiać gadżety związane z najnowszym spin-offem. W całej tej masie najciekawsze wydają się nowe zestawy Lego z między innymi Sokołem Millenium (ok. 800zł),  śmigaczem oraz figurką Hana (po 130zł).

Oprócz tego, firma Funko niedługo dostarczy do sklepów kilkanaście rodzajów swoich figurek, w tym swoje kultowe Popy, również nawiązujące do filmu o Hanie Solo! Kolekcjonerzy zacierają ręce! [Jedi Przemo]