Redakcja Star Wars Extreme

Jeśli ciekawi Was, kto w naszej ekipie lubi planszówki, a kto Star Treka (tak, jest taki jeden!) – oto kilka niepublikowanych nigdy dotąd informacji, by pokazać Wam, że jesteśmy w miarę normalnymi ludźmi. No, przynajmniej w większości 😉

Redakcja na Falkonie 2017. Od lewej: Jedi Przemo, Marik Vao, Nadiru Radena, Cathia i Ithilnar

Redakcja na Pyrkonie 2017. Od lewej: Marik Vao, Taraissu, Cathia, Lisa i Yako.

Redakcja na Holokronie 2019. Od lewej: Suweren, Nadiru, Ithilnar, Cathia i Yako

REDAKCJA PORTALU


Imię:
Srdjan Jovanovski
Pseudonim: Jedi Nadiru Radena
Stanowisko: redaktor naczelny
W redakcji od: marca 2009
Informacje dodatkowe: Olbrzymi entuzjasta Legend i jeszcze większy entuzjasta nowego kanonu (pochłania każdą książkę i komiks Star Wars), dawniej twórca PBFów i niezliczonych fanfików, inicjator projektów w rodzaju Star Wars: Antologii Fanów. Miłośnik gwiezdnowojennych i historycznych gier planszowych i bitewnych (Rebelia, Legion, te sprawy), czciciel seriali tudzież książek i filmów sci-fi, zagorzały fan Star Treka (tak, tak, nie przywidziało Wam się ;)), a na dokładkę entuzjasta ziemskiej historii, zwłaszcza historii wojen w byłej Jugosławii, skąd zresztą pochodzi.

Imię: Magdalena Kozłowska
Pseudonim: Cathia
Stanowisko: z-ca redaktora naczelnego
W redakcji od: września 2011
Informacje dodatkowe: Optymistka z doświadczeniem, mól książkowy, maniaczka Gwiezdnych wojen, Deadlandsów i Supernaturala. Uwielbia czarne charaktery i wszystko, z czym styczność miał kiedykolwiek Peter Cushing. Robi świetne szarlotki, lubi też pisać fanfiki, czerwone wino, dyskusje o wyższości Starej Trylogii nad Nową i przebywanie w dobrym towarzystwie – stąd zapewne aktywność fandomowa od dobrych kilkunastu lat.

Imię: Piotr Wasiak
Pseudonim: Yako
Stanowisko: wydawca portalu, redaktor
W redakcji od: grudnia 2009
Informacje dodatkowe: Projektant usability, nawigacji i rozwiązań WEB, blogger i mikroblogger. Zwolennik nowoczesnych technologii i początkujący „voice-actor”. Fan Gwiezdnych wojen i technologii firmy Apple. Poza tym – kocha góry…

Imię: Mikołaj Szymański
Pseudonim: Marik Vao
Stanowisko: redaktor
W redakcji od: lipca 2012
Informacje dodatkowe: Miłośnik Gwiezdnych wojen od 2001 roku, „fanowaniem” zajmuje się od 2005 r. Wielbiciel Expanded Universe. Zawsze głodny wiedzy samotnik, minimalista, idealista i introwertyk. Chciałby połknąć całą ambitną literaturę świata, zanim się zestarzeje. Szczególnie miłuje KotORy i szarych Jedi z Kreią na czele. Słucha muzyki filmowej i cięższych brzmień. Poza literaturą interesuje się psychologią.

Imię: Piotr Grabiec
Pseudonim: pgkrzywy
Stanowisko: redaktor
W redakcji od: sierpnia 2011
Informacje dodatkowe: Redaktor serwisu i miesięcznika PCWorld, bloger na Spider’s Web i www.kilkuzdaniach.pl. Entuzjasta mediów, użytkownik Apple, a przy tym trochę geekowaty fan Gwiezdnych wojen.

Imię: Krystian Karolak
Pseudonim: Kaelder Dherven
Stanowisko: redaktor
W redakcji od: września 2011
Informacje dodatkowe: Doktorant Interdyscyplinarnych Humanistycznych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Łódzkim. Zastępca redaktora naczelnego w dzienniku Japonia-Online, redaktor i recenzent portalu Gildia.pl. Prywatnie miłośnik Gwiezdnych wojen, prelegent oraz fan należący do organizacji zrzeszającej fanów Jedi Order (2005-2015) i Łódzkiego Fanklubu Star Wars (od 2009 roku). Miłośnik kultury i języka japońskiego, dobrej muzyki z lat 70., 80. i 90. (a-ha, Led Zeppelin, Deep Purple, Pink Floyd itd.), PRu, nowoczesnej technologii oraz strategii i militariów.

Imię: Julian Marcinów
Pseudonim: Vidar
Stanowisko: redaktor
W redakcji od: grudnia 2011
Informacje dodatkowe: Zadeklarowany rebeliant i Jedi (choć czasem czuje również pokusy Ciemnej Strony), fan Star Wars od najmłodszych lat. Jednocześnie – miłośnik cyberpunku, prozy Philipa K. Dicka i dobrego RPG. Pozafantastycznie – jego pasją jest kultura Japonii i podróżowanie po tym kraju.

Imię: Agnieszka Podłużna
Pseudonim: Lisa
Stanowisko: redaktor
W redakcji od: kwietnia 2012
Informacje dodatkowe: Fanka Star Wars od 2008 r. Wielbicielka Expanded Universe i literatury fantastycznej, a także wszelkich rodzajów gier komputerowych i konsolowych. Lubi dobrze zjeść, a w wolnym czasie pograć w badmintona. Miłośniczka dobrych seriali komediowych, w szczególności Simpsonów i Spadkobierców. Oprócz tego uwielbia kino science fiction oraz muzykę filmową. Kiedy nie pisze artykułów, zajmuje się szlifowaniem angielskiego, albo poszerzaniem swojej kolekcji. Interesuje się również Władcą Pierścieni Tolkiena i serią o Harrym Potterze.

Imię: Przemysław Brodawka
Pseudonim: JediPrzemo
Stanowisko: redaktor
W redakcji od: października 2013
Informacje dodatkowe: Miłośnik Star Wars odkąd pamięta. Introwertyczny fan książek z szeroko pojętej fantastyki (od Tolkiena po Douglasa) i ekstrawertyczny planszoholik. Uwielbia muzykę filmową oraz Jacka Kaczmarskiego, ale nie pogardzi też inną w myśl zasady, że każdy gatunek ma przynajmniej jeden dobry utwór. Nałogowy fan serialu Battlestar Galactica, przeciwnik The Clone Wars, zagorzały zwolennik Expanded Universe, a zwłaszcza Revana.

Imię: Wojciech Banasiak
Pseudonim: Wixu
Stanowisko: redaktor
W redakcji od: maja 2016
Informacje dodatkowe: Oddany fan Gwiezdnych wojen odkąd zobaczył Mroczne widmo na srebrnym ekranie. Wielbiciel gatunku science fiction – gier, książek, filmów. Kolekcjoner czarnych krążków, głównie z oldschoolowym graniem. Fan piłki kopanej, której poświęca tyle czasu, co na zgłębianiu Expanded Universe.

Imię: Rafał Mońka
Pseudonim: Dark Dragon
Stanowisko: redaktor
W redakcji od: maja 2016
Informacje dodatkowe: Miłośnik mitologii, języków obcych, grafiki komputerowej i multimediów, elektronicznej rozrywki, muzyki, książęk, wszelakich sportów extremalnych i sztuk walki. Ogromny fanatyk Star Wars, Indiany Jonesa, Assassin’s Creeda oraz Might & Magic. Fan komiksowych uniwersów DC oraz Marvela.

Imię: Izabela Rutkowska-Dobosz
Pseudonim: Taraissu
Stanowisko: redaktor
W redakcji od: maja 2016
Informacje dodatkowe: W czterech słowach: kreatywność, chaos, ambicja, nienasycenie. Z wyboru nie została aktorką, malarką ani politykiem. Urodzona rebeliantka, wychowana na filmach SF, etnolog z wykształcenia. Zawsze w biegu. W międzyczasie pije kawę, tworzy biżuterię, szyje, dekoruje, gotuje, pisze, eksperymentuje, docieka, bloguje, ogląda filmy, chodzi do teatru. Animator kultury uzależniony od wystąpień publicznych, koordynator projektów kulturalnych. Wieloletnia aktywistka fandomu Star Wars. Entuzjastka nowego kanonu, postrzega Star Wars jako zjawisko społeczno-kulturowe. Typ wielkomiejski, lubi zapach betonu po deszczu. Nie wierzy w porażki. Zawsze chce więcej wszystkiego i natychmiast.

Imię: Magdalena Stawniak
Pseudonim: Ithilnar
Stanowisko: redaktor
W redakcji od: sierpnia 2017
Informacje dodatkowe: Rocznik najlepszy, bo ten sam co Imperium kontratakuje (nic więc dziwnego, że jest zagorzałą imperialistką, która w mundurze czuje się jak Tusken na pustyni). Star Wars wielbi od niemal trzech dekad, gdy po raz pierwszy obejrzała Powrót Jedi na kasecie VHS. Po rozczarowaniu EU dopiero nowy kanon przywrócił ją na łono fandomu i to na tyle skutecznie, że znów można ją spotkać na konwentach. Z wykształcenia archeolog, sięgająca jeszcze czasami po kapelusz Indiany Jonesa. Wielbicielka szeroko pojętej fantastyki (od Tolkiena po Przybyłka) i równie szeroko pojętego rękodzieła.

Imię: Michał Dąbrowski
Pseudonim: Suweren
Stanowisko: redaktor
W redakcji od: listopada 2017
Informacje dodatkowe: Przygodę ze Star Wars rozpoczął tak wcześnie, że aż tego nie pamięta. Miłośnik Sithów i okresu Starej Republiki, o której można poczytać w Legendach. Nowy kanon też lubi. Kiedy ma chwilę wytchnienia od przygód w odległej galaktyce, lubi udać się do tolkienowskiego Śródziemia lub rzucić w wir akcji z bohaterami komiksów Marvela i (a raczej w szczególności) DC Comics. Jego drugim domem jest kino. Nałogowo czyta książki i gra w gry, zarówno te komputerowe, jak i planszowe. W wolnych chwilach zajmuje się dziennikarstwem.

DAWNI REDAKTORZY PORTALU

Imię: Michał Raburski
Informacje dodatkowe: Człowiek, który uczy się całe życie. Lubi rozumieć innych, dobrze zjeść i jest niepoprawnym graczem komputerowym. W sekcji IT osadził całe swoje życie, a ostatnio fascynuje się networkingiem. Nie pogardzi również dobrym filmem, ani dobrą książką. Uwielbia Irvinga i Murakamiego.

Imię: Piotr Wojdasiewicz
Pseudonim: Brendis
Informacje dodatkowe: Jego drugą pasją po Gwiezdnych wojnach jest sport – uprawia sztuki walki i jogging, lubi gry zespołowe. Słucha muzyki filmowej, klasycznej i reggae. Inne zainteresowania: historia Japonii i Szkocji, biologia, medycyna.

Imię: Michał Szóstka
Informacje dodatkowe:
Miłośnik sportów i koneser filmów. Wielbiciel podróży i przygód Indiany Jonesa.

Imię: Kamil Walarowski
Informacje dodatkowe:
Miłośnik historii II wojny światowej i Galaktycznego Imperium. Uwielbia dobre kino (wbrew pozorom nie tylko wojenne), muzykę Eltona Johna i Davida Bowie’ego, a także pizzę własnej produkcji. Poza tym jego pasją jest gra na pianinie, modelarstwo, jazda na rowerze i… redakcja tekstów.

Imię: Grzegorz Adach
Informacje dodatkowe: Z wykształcenia anglista, z zamiłowania textwriter. Fan Gwiezdnych wojen. I kotów. I dobrej muzyki. Typ aspołeczny, marudny, sceptyczny, niepokorny i niefandomowy. Często niepoprawny politycznie i sarkastyczny.

Imię: Artur Skowroński
Pseudonim: Articles
Informacje dodatkowe: Fan fantastyki, komiksów, dobrej muzyki i wszystkich nowinek technologicznych.

Imię: Łukasz Wasilewski
Inf
ormacje dodatkowe: Naczelny maruda, potrafi przyczepić się do wszystkiego, co czasem wychodzi na dobre całemu zespołowi. Uwielbia muzykę w każdej postaci – ważne tylko, aby była dobra i warta była przesiedzenia nocy z ogromnymi słuchawkami na uszach. Fan Manchesteru United – ogląda nawet mecze w Carling Cup. Uwielbia marcepan. I kokosy. I jaskółki (?).

Imię: Maciej Szczepański
Informacje dodatkowe:
Nadworny błazen, maniakalny purysta językowy, piewca ironii oraz cynizmu, nieudolne połączenie bezkompromisowej logiki z rozpaczliwym romantyzmem. Nie znosi kiepskich tłumaczeń oraz osób z brakiem dystansu do samych siebie. Uwielbia szarlotkę.

Imię: Krzysztof Rewak
Pseudonim: Aquenral
Okres aktywności: październik 2010 – lipiec 2011
Informacje dodatkowe: Aktywnie udzielający się w polskim fandomie miłośnik wybranej literatury popularnej i muzyki wszelakiego rodzaju, od czasu do czasu blogger, fan seriali i kina science-fiction. Lider legnickiego fanklubu, stały bywalec konwentów, dowódca wyimaginowanego battlestara Daybreak. Osoba zafascynowana sztuczną inteligencją, równolełgymi rzeczywistościami oraz kontrolą umysłu. Lubi kolor zielony, jeżozwierze i mandarynki.

Imię: Łukasz Hanuszczak
Pseudonim: Mr. Hania
Okres aktywności: grudzień 2010 – sierpień 2011

Imię: Marcin Smolski
Pseudonim: Herkay
Okres aktywności: luty-wrzesień 2011
Informacje dodatkowe: Młodzik, który ma ogromny wachlarz zainteresowań, poczynając oczywiście od Gwiezdnych wojen, przez militaria i historię ojczyzny, na filozoficznych namysłach kończąc. Teista agnostyczny, patriota, człowiek zakochany w muzyce rockowej, metalowej, bluesowej i jazzowej. Uwielbia grać w szachy i bilard oraz oglądać anime. Kartograf i przyszły geodeta, elegant z zamiłowaniem do mroku.

Imię: Bartosz Gackowski
Pseudonim: Frost
Okres aktywności: lipiec 2010 – grudzień 2012
Informacje dodatkowe: Z wykształcenia, zamiłowania i zawodu ekonomista, który swój wolny czas dzieli pomiędzy byciem redaktorem Star Wars Extreme oraz aktywnym członkiem Brotherhood of the Sith. Entuzjasta Tolkiena, Herberta, Piekary, podróży i tenisa.

Imię: Mateusz Mikrut
Pseudonim:
eMeM
Okres aktywności:
czerwiec 2011 – lipiec 2012

Imię: Przemysław Kwiatkowski
Pseudonim: Pepcok
Okres aktywności: maj 2010 – kwiecień 2012
Informacje dodatkowe: Edukacyjne: student informatyki stosowanej. Zawodowo: programista aplikacji webowych. Z zainteresowania: prelegent, miłośnik rozwoju osobistego i turystyki rowerowej. Z pasji: zapalony konwentowicz i gwiezdnowojenny geek. Uzależniony od sportu i dobrej muzyki.

Imię: Michał Kapica
Pseudonim: DantE
Okres aktywności: lipiec 2011 – wrzesień 2014
Informacje dodatkowe: Czynnie bierze udział w propagowaniu wśród fanów gry Star Wars Miniatures. Był jednym z fanów odpowiedzialnych za powstanie CorusConów. Uczestniczył w tłumaczeniu zasad do gry Star Wars Miniatures, jak również jest twórcą polskiej strony i forum gry Star Wars Combine. Jest także współzałożycielem Biblioteki Ossus, gdzie czynnie się udziela.

Imię: Jakub Dudek
Pseudonim: Caedus
Okres aktywności: grudzień 2011 – luty 2015
Informacje dodatkowe: Studentem historii. W dalszej przyszłości planuje zostać nauczycielem tego przedmiotu. Fan Star Wars, kolekcjonujący książki i komiksy od 2007 roku. Interesuje się również muzyką ska, punkiem i rockiem. Lubi grać w tenis stołowy.

Imię: Piotr Głowacki-Grzyb
Pseudonim: Alcyone Inahar
Okres aktywności: styczeń 2014 – czerwiec 2015
Informacje dodatkowe: Rocznik ’96, jako fan funkcjonuje od roku 2002, wychowany na Mrocznym widmie (stąd też sentyment do tegoż epizodu). Kiedyś zwolennik Jedi, z wiekiem nawrócił się na Ciemną Stronę Mocy i Sithów. Zagorzały przeciwnik dubbingu sagi oraz, w mniejszym stopniu, animowanych seriali Star Wars. Archiwista w Bibliotece Ossus, członek Brotherhood of the Sith, początkujący fanfikowiec. Poza Star Wars jest humanistą, pasjonatem historii i miłośnikiem piłki nożnej – kibic Realu Madryt i początkujący dziennikarz sportowy.

Imię: Jan Głombiowski
Pseudonim: JohnnyTano
Okres aktywności: październik 2012 – grudzień 2014
Informacje dodatkowe: Nieco tajemniczy, pozytywnie nastawiony do życia maniak szeroko rozumianej fantastyki. Dociekliwy, choć raczej milczący. Uzdolniony matematycznie i informatycznie. Amatorsko zajmuje się aktorstwem i montażem krótkich filmików. W wolnych chwilach mól książkowy z obsesją na punkcie dzieł Tolkiena i przygód Sherlocka Holmesa, a także uniwersum DC Comics.

Imię: Kamil Wieczorek
Pseudonim: Darth Kamil
Okres aktywności: wrzesień 2011 – grudzień 2014
Informacje dodatkowe: Człek uznający, iż w jakimś tam stopniu ma artystyczną duszę. Kocha klasycznego rocka i bluesa. Czasem myśli, choć filozofowaniem by tego nie nazwał. Pasjonuje się myślą Artura Schopenhauera. Tęskni za polityką w ujęciu filozofii klasycznej. Utopista i idealista. Uwielbia klocki Lego. Lubi siebie. Jest osobą o orientacji wege.