Najciekawsze pary „Gwiezdnych wojen”

W większości znanych mi filmów, oprócz pościgów, bitew, walk i odcinania kończyn występują także wątki miłosne. Czasami są to kompletne niewypały, ale zdarzają się (choć bardzo rzadko) takie, na które można spojrzeć, nie dostając odruchu wymiotnego. W uniwersum Lucasa jest tak samo. Najlepszym przykładem nudnego romansu są Anakin i Padme, bo to przez nich Atak klonów stał się po prostu niestrawny. Całe szczęście, oprócz romansów wybitnie spartolonych, są i te ciekawsze…

Starkiller i Juno Eclipse

Losy tej dwójki zostały przedstawione w grach The Force Unleashed i TFU II oraz w książkach i komiksach o tym samym tytule. Początkowo, choć oboje walczyli w szeregach Imperium, byli wobec siebie nieufni, jednak z czasem ich relacje znacznie się ociepliły, bo jak mówi stare przysłowie, sprawdzone już w Starej Trylogii: „Kto się czubi, ten się lubi”. W grze Starkiller wykonuje szereg misji dla Vadera, w których pomaga mu właśnie jego pilotka. Kiedy ten pierwszy zaczyna współpracować z generałem Kotą, Juno zauważa zło, które niesie ze sobą Imperium i wstępuje do Rebelii. Jej ukochany zrozumiał to dopiero, gdy Vader wykorzystał go, by porwać senatorów z Korelli. Starkiller udał się w pościg za Sithem i chociaż uratował nowych przyjaciół, zginął na Gwieździe Śmierci.

starkiller jun

Bastila Shan i Revan

Na tapetę ponownie trafiają gry komputerowe, jednak tym razem będzie to Knights of the Old Republic. W przeciwieństwie do wcześniej opisanej pary, Revan i Bastila początkowo należeli do wrogich sobie obozów. Ich znajomość rozpoczęła się, gdy Bastila wraz z garstką innych Jedi została wysłana, aby schwytać Mrocznego Lorda. Kiedy przywiozła go przed oblicze Rady, Revanowi wszczepiono nową tożsamość – od tamtego czasu był żołnierzem Republiki. Jakiś czas później oboje przebywali na okręcie „Endar Spire”, który został zaatakowany przez flotę Dartha Malaka. Bastili udało się uciec na Taris, a za nią podążyli Revan i Carth Onasi. Poszukiwania młodej Jedi zakończyły się sukcesem, a wkrótce wszyscy rozpoczęli wędrówkę po galaktyce, której celem było znalezienie Gwiezdnej Kuźni i Dartha Malaka.

bastila revan

Zayne Carrick i Jarael

Dla odmiany tym razem para komiksowa, dobrze znana z Rycerzy Starej Republiki. Jarael była arkaniańską wojowniczką, a Zayne wyjątkowo niezdarnym padawanem. Po raz pierwszy spotkali się, gdy dziewczyna pomogła Zayne’owi w ucieczce przez ścigającymi go mistrzami Jedi. Później wraz z przyjaciółmi starali się oczyścić Zayne’a z zarzutów postawionych mu przez Jedi. Oskarżono go o zabójstwo kolegów ze szkolenia, w rzeczywistości jednak dopuścili się tego ich mistrzowie. Opowieść o tej dwójce ciągnie się zdecydowanie wolniej niż w przypadku wyżej wspomnianych par, ale nie oznacza to, że ich losy nudzą. Wręcz przeciwnie! Ich historia została tak dobrze przedstawiona, ze można czytać ją wielokrotnie.

zayne&jarael

Cade Skywalker i Delia Blue

Cade i Blue po raz pierwszy pojawili się w pierwszym tomie Dziedzictwa, byli łowcami nagród. Kiedy nieakceptujący swojego dziedzictwa Cade uciekał od Mocy w narkotyki, to właśnie Delia starała się nim opiekować i dbała o jego bezpieczeńśtwo. Jej uczucie do Cade’a odrobinę osłabiło się, gdy ten został uwięziony w świątyni Sithów i romansował w najlepsze z Darth Talon. Kiedy Cade powrócił do przyjaciół, oboje wyjaśnili sobie, co trzeba i nadal walczyli u swego boku w wojnie z Sithami.

deliah cade

Jacen Solo i Tenel Ka

Były już gry i komiksy, więc najwyższy czas na książki. Jacen i Tenel Ka poznali się w młodości, podczas szkolenia Jedi na Yavinie IV. Po przeszkoleniu brali udział w wojnie z Yuuzhan Vongami i misji, mającej na celu zabicie królowej voxynów. W trakcie walk poległ Anakin Solo, a jego brat został zabrany do niewoli i uznany za zmarłego. Jakiś czas później Tenel Ka wróciła na Hapes, gdzie została koronowana na królową. Gdy młody Solo powrócił z niewoli, powoli zaczął przechodzić na stronę mroku. Jednak nie stało się to od razu po jego powrocie przemiana trwała kilka lat. W roku 40 po bitwie o Yavin Jacen ostatecznie przeszedł na Ciemną Stronę, decydując, że zabije dwie osoby, na których najbardziej mu zależało: Tenel Ka i ich córkę, Allanę.

jacen solo tenel ka

Fanart autorstwa Saith100

lisa