Zróbmy sobie komiks

Każdy z nas lubi komiksy. Ja lubię. Część z Was pewnie też lubi klocki Lego. Ja lubię. Kto z nas nie chciałby sobie zrobić komiksu w stylistyce Lego? Bez kupowania klocków, które wiadomo tanie nie są. I bez umiejętności rysowania, bo do tego trzeba mieć umiejętności. Bo tak właśnie powstają komiksy z wykorzystaniem tej zabawki na pierwszym zdjęciu oraz te rysowane na drugim zdjęciu.

Strona Lego udostępniła bardzo ciekawą aplikację. Teraz każdy w bardzo prosty i szybki sposób może tworzyć komiksy z klocków Lego, dzieląc się nimi ze swoimi przyjaciółmi. Mamy bardzo dużo możliwości. Po pierwsze wybieramy układ strony. Dostaliśmy także do wyboru kilka scenerii zarówno tych na powierzchni planetarnej, jak i w przestrzeni kosmicznej. Po drugie, żeby było ciekawej, otrzymaliśmy możliwość tworzenia historii w trzech różnych epokach Wojen Klonów, Galaktycznej Wojny Domowej i czasów Wielkiej Wojny Galaktycznej z czwartego tysiąclecia przed zniszczeniem Gwiazdy Śmierci. Ta ostatnia opcja to wynik wprowadzenia na rynek TORa i decyzji Lego, że warto w ten okres zainwestować. Stąd mamy kilka zestawów w klimacie The Old Republic.

Prócz fanów Imperium i Rebelii ucieszą się także miłośnicy Boby Fetta. Jest i jego figurka (nie)stety najnowsza wersja oraz aż dwa (sic!) modele „Slave’a I”. Jednym z większych mankamentów jest to, że mamy Gwiazdę Śmierci i Alderaan, ale nikt nie pomyślał o komiksowym superlaserze. I Imperium nie ma jak zniszczyć tej uzbrojonej po zęby bazy rebeliantów!

Znalazłem też buga. Kiedy wśród postaci wypatrzyłem Threepio, ale nie zauważyłem Artoo, poczułem się lekko zawiedziony. Jednak astromech znajduje się w ostatniej zakładce i kiedy chcemy ustawić go w innej pozycji, stawia zdecydowany opór. Z pewnością cieszy jednak fakt, że możemy w rękach naszych bohaterów umieścić różnego rodzaju przedmioty od kubka na kawę po miecz świetlny. Na uwagę szczególnie zasługuje możliwość zapisania naszego komiksu i jego wydrukowanie tak, by podzielić się nim z innymi.

Kreator komiksów z całą pewnością skierowany jest do młodszej części fanów, ale dorośli też mogą spędzić kilka przyjemnych chwil na zmienianiu kanonu. Kończąc, zapraszam do obejrzenia moich komiksów. A tutaj znajdziecie inne rysunkowe komiksy Lego.