Wpadki w „Star Wars” – „Atak klonów”

Kontynuując cykl wpadek z naszej ukochanej sagi, dzisiaj bierzemy się za Atak klonów.

1. Początek filmu, scena na lądowisku.

Gdy Padme klęczy nad pozorantką, jej włosy są widoczne na obu ramionach. Gdy wstaje, włosy są widoczne tylko na jednym.

2. Obi-Wan w sali treningowej młodzików Jedi.

Obi-Wan odwiedza Yodę w Sali treningowej młodzików Jedi podczas szkolenia. Jeden z nich, Whiphid Jempa, zmienia swoją pozycję: w pierwszym ujęciu stoi przed Yodą, potem wycofuje się, by w kolejnym ujęciu ponownie być w pierwszym szeregu.

3. Obiad Anakina i Padme.

W scenie wspólnego posiłku Anakina i Amidali, Jedi kroi owoc dla pani senator. Przekrawa go mniej więcej w połowie długości, jednak gdy wysyła do niej odkrojoną porcję wyraźnie widać, że owoc został pokrojony w zupełnie innych proporcjach.

4. Antenka przy hełmie Jango.

Mała rzecz, a taki szum. Prawidłowo, antenka ma swoje miejsce po prawej stronie hełmu. Ale podczas walki z Obi-Wanem, nie dość, że nagle pojawia się po drugiej stronie hełmu, to pod koniec pojedynku znika całkowicie. I podobnie podczas walki na Geonosis w jednym ujęciu pojawia się na lewej stronie hełmu.

5. Anakin i Padme na Nubianie.

Kiedy Padme odbiera wiadomość od Obi-Wana Kenobiego, naciska czerwony guzik w celu jej odsłuchania. Chwilę później Padme naciska ten sam czerwony guzik, ale żeby obejrzeć mapę galaktyki.

6. Anakin i Padme na Geonosis.

Po pierwsze: W scenie na planecie Geonosis, kiedy Anakin zaraz po wyjściu razem z Padme ze statku otwiera drzwi, zauważyć można, iż głowa Skywalkera przenika przez cyfrowo stworzone drzwi, które nie zdążyły się jeszcze dostatecznie wysoko podnieść. Po drugie: Kiedy Anakin i Padme są w tunelu na Geonosis i Anakin wyczuwa niebezpieczeństwo, podnosi lekko prawą rękę, aby zatrzymać Padme. W kolejnym ujęciu widzimy wyżej podniesioną lewą rękę.

7. Bitwa na arenie.

Wiemy, że Ki-Adi Mundi posiada miecz świetlny o niebieskiej klindze. Kiedy kanonierki przylatują na pomoc Jedi, jego miecz świetlny jest zielony. W kolejnych ujęciach miecz na powrót staje się niebieski.

I na tym kończymy z epizodem II. Jeśli ktoś coś jeszcze wyłapał zapraszam do podzielenia się z tym w komentarzu.