„Star Wars” na WatchMojo.com

Oficjalny kanał Star Wars na YouTube nie cieszy się szczególną popularnością wśród fanów, zwłaszcza, że starał się często umieszczać w swoich Top 10 skandaliczne elementy, by wzbudzić kontrowersje. Najbardziej zasłynęło umieszczenie Cada Bane’a na pierwszym miejscu listy łowców nagród, zaraz nad Bobą Fettem.

Dlatego dziś prezentujemy dużo bardziej popularny kanał na YouTube – WatchMojo.com. To popularny program skupiający się na tworzeniu różnorodnych Top 10 na temat kultury i sztuki. Oczywiście nie zabrakło w nim pozycji poświęconych wyłącznie Gwiezdnym wojnom. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych z nich.

Najbardziej zapadające w pamięć momenty Star Wars:

Walki na miecze świetlne (tutaj nawet wspomina się o Expanded Universe!):

Gry Star Wars (ta lista została zrobiona ponownie ze względu na krytykę fanów w komentarzach):

10 najlepszych odcinków seriali, które silnie opierają się o Gwiezdne wojny:

Poza Top 10, na kanale czasem pojawiają się także inne rodzaje nagrań. Poniżej widać wywiad z Greedo i Bobą Fettem oraz opis pochodzenia Yody:

Oczywiście to nie wszystko. Gwiezdne wojny zawierają tyle ikonicznych elementów, że bardzo często pojawiają się w zestawieniach WatchMojo. Wśród nich są: najsłynniejsze okrzyki „Niee!”, fikcyjne wojny, najlepsze trylogie, łowcy nagród, bitwy w sci-fi, statki kosmiczne, filmowi złoczyńcy, najlepiej brzmiące imiona postaci, najgorsze sequele i wiele innych.

Kanał dostępny jest pod tym linkiem: https://www.youtube.com/user/WatchMojo/videos