Klasyczna Trylogia, w poszukiwaniu logiki – część 2

Nową nadzieję mamy już za sobą, jednakże nawet ukochane przez tylu fanów Imperium kontratakuje nie ustrzegło się paru wpadek. Oto te najbardziej rzucające się w oczy.

Jaskinia wampy

Luke, dlaczego uciekłeś? Miałeś miecz świetlny, którym odciąłeś potworowi rękę! Dlaczego nie dokończyłeś roboty, tylko zwiałeś w sam środek śmiertelnej zamieci, gdzie niemal zginąłeś, zamiast przeczekać noc w legowisku i rano skontaktować się z Bazą Echo? Zapędy samobójcze na samym początku filmu?

wampa_3

Bitwa o Hoth – brak myśliwców

Błąd ten trochę poprawiono w najnowszej grze Battlefront, jednakże ciężko nie odnieść wrażenia, że kłóci się ona z filmem. Dlaczego podczas natarcia żadna ze stron nie użyła myśliwców? Przecież przewaga powietrzna zapewniłaby wojskom Imperium zdecydowanie szybsze zwycięstwo, a Rebeliantom więcej czasu na obronę. O ile brak X-wingów można wytłumaczyć koniecznością ochrony transportowców (w końcu nie wiemy, ile z nich tak naprawdę uciekło), to co się stało z TIE z Eskadry Śmierci? Czemu nie dość, że nie ma ich w atmosferze, to żadnego z nich nie użyto, aby zatrzymać uciekające statki Rebeliantów?

star-wars-battle-of-hoth-hd

Bitwa o Hoth – działa jonowe

Użycie dział jonowych to naprawdę dobry pomysł, jednakże dlaczego widzimy, że wyłączeniu ulega tylko jeden Niszczyciel Gwiezdny? Co się stało z resztą floty? Wszystkie okręty zostały unieszkodliwione w tym samym momencie? Niemożliwe, aby Rebelianci mieli takie możliwości, ani żeby Vader czy Piett dopuścili do tego. Niszczyciele otoczyły planetę? Przecież wiadomo, gdzie Rebelianci mieli bazę, a z powodu warunków i ograniczonych środków nie mogli rozrzucić ją po całej planecie, zatem Baza Echo musiała głównym magazynem, w którym była większość sprzętu.

Rebel_transport_box_art

Manewry Hana

W trakcie szaleńczego lotu „Sokoła Millenium” jesteśmy świadkami sceny, w której dwa niszczyciele omal nie zderzają się ze sobą. Mam rozumieć, że nie dość, że każdy okręt na własną rękę ścigał uciekający statek, to jeszcze żaden z członków załogi nie zauważył wcześniej, że może to doprowadzić do kolizji? Elita oficerska Imperium? I w ogóle to gdzie są TIE? Tej garstki ich goniącej nie liczę…

starwars5script531

Wprowadzenie niszczycieli w pole asteroid

Ja jestem w stanie zrozumieć ogromną determinację i zawziętość Vadera, ale wprowadzanie floty w pole asteroid to czysta głupota! W czym to niby miało pomóc w poszukiwaniach „Sokoła Millenium”? To było tylko narażenie okrętów na ogromne uszkodzenia, problemy z komunikacją i strata czasu. Ktoś powie, że to po to, aby schwytać Hana promieniem ściągającym. Życzę powodzenia w takim gąszczu kosmicznego gruzu. Ponownie, czemu nie wypuszczono wszystkich myśliwców?

YouCanProbablyBuffThatOut-ESBHD

Perswazja Vadera

Dlaczego Vader proponuje Luke’owi dołączenie do niego dopiero po tym, jak odciął mu rękę? Jaki w tym sens? „Hej, jestem twoim ojcem i właśnie odciąłem ci rękę, może dołączysz do mnie, żeby pokonać Imperatora?”. Taa… Rozumiem dramaturgię całej sceny, ale zastanówcie się. Jesteście na krawędzi przepaści, Wasz przeciwnik nie ma już gdzie uciec i chcecie, żeby zdradził swoich przyjaciół. Czy próbujecie go do tego przekonać odcięciem kończyny i oświadczeniem, że za amputacją stoi tatuś? Nie sądzę…

tumblr_nt0fjwlY1m1rr5kcxo1_500

jediprzemo