Zakulisowy filmik z Epizodu VIII i inne newsy z zeszłego tygodnia

Ostatni Jedi: Zaczynamy od najważniejszego wydarzenia w tym tygodniu, czyli imprezy Disney 23. Zgodnie z tym, co pisaliśmy ostatnio, pokazano film zza kulis. Jest to prawie trzyminutowy materiał, który serwuje nam naprawdę ciekawe rzeczy.

Z pewnością wkrótce na naszej stronie pojawi się obszerna analiza każdego ujęcia tego filmu, ale już teraz możemy pokusić się o kilka słów komentarza. Cieszy, że po raz kolejny postawiono nacisk na praktyczne efekty, co widać w wielu ujęciach, w których wybudowano autentyczne, rozbudowane dekoracje, a także szczegółowo wykonane postacie obcych ras. W kilku urywkach widać ćwiczących walkę Adama Drivera i Daisy Ridley w towarzystwie różnych przeciwników. Cóż to może oznaczać? To, że w filmie prawdopodobnie pojawi się więcej, niż jeden ważny pojedynek, a po drugie, niekoniecznie muszą być to starcia wyłącznie pomiędzy Rey a Kylo. Oczywiście, może się okazać, że przeciwnicy z planu są tylko zastępującymi aktorów sparingpartnerami, ale kto wie? Kolejnym detalem, który może cieszyć, są ujęcia, które potwierdzają, że niektóre z plotek, jakie towarzyszą produkcji na przestrzeni miesięcy, mają w sobie ziarno prawdy. Przykładem jest ujęcie Finna i Alice w strojach Najwyższego Porządku – jakiś czas temu donosiliśmy o ich misji infiltracyjnej w nadchodzącym filmie. No, a na koniec taka uwaga: fajnie, że w materiale pojawili się nowi aktorzy, w tym Benicio del Toro, czy Laura Dern. Miejmy nadzieję, że w Ostatnim Jedi znajdzie się dla nich więcej czasu na ekranie, niż dla Gwendoline Christie w Przebudzeniu Mocy.

Na imprezie pokazano również nowe plakaty promocyjne. Do obejrzenia na oficjalnej stronie.

Wallmart wprowadził do internetowego sklepu nowe produkty dotyczące filmu. Jednym z nich jest mini stół do pinballa. Nic ciekawego, powiecie. To fakt. Poza jedną rzeczą – być może przez tę zabaweczkę dowiedzieliśmy się, jak nazywa się TIE należący do Kylo Rena. Jest to „First Order Silencer”. Brzmi wiarygodnie, prawda?

Han Solo: Reżyser filmu, Phil Lo… to znaczy, nowy reżyser, czyli Ron Howard, działa prężnie w mediach społecznościowych. Kilka dni temu wrzucił fotki z kostiumami z filmu na Twittera i Instagrama. Do kogo należą, chyba nie musimy zgadywać. Tylko jedna z postaci w uniwersum gustowała w kolorowych strojach z pelerynkami:

#UntitledHanSoloMovie Care to guess whose closet this is?

Post udostępniony przez RealRonHoward (@realronhoward)


Woody Harrelson w wywiadzie dla Uproxx wypowiedział się na temat ostatnich zawirowań produkcji Hana Solo. W skrócie, film jest w dobrych rękach i powinniśmy się zrelaksować, bo Moc jest z nami. Ja tam mu wierzę. [Wixu]

Fandom: Na imprezie D23 nadano status „legend” Markowi Hamillowi i Carrie Fisher. Odznaczenia przyznano na uroczystej gali. O zmarłej Fisher wypowiedział się Bob Iger: Carrie to ikona Gwiezdnych wojen i zawsze będzie miała specjalne miejsce w naszych sercach. Tęsknimy za jej talentem i humorem. Carrie była wyjątkowa i niepowtarzalna. Hamill w swojej wypowiedzi również nawiązał do zmarłej Fisher: Wiem, że gdyby Carrie tutaj była, już ze dwa razy pokazałaby mi dzisiaj środkowy palec. Kochałem ją mocno, byliśmy jak bliźniaki. Walczyliśmy ze sobą, ale kochaliśmy się wzajemnie. Hamill podziękował również stwórcy Gwiezdnych wojen, George’owi Lucasowi, jak również wszystkim tym, którzy kiedykolwiek pracowali przy gwiezdnowojennych filmach. Możecie obejrzeć fragmenty gali poniżej: [Wixu]

Seriale: Połowa Forces of Destiny całe szczęście za nami, czas zająć się pozostałymi serialami. W minionym tygodniu zostały ogłoszone nominacje do nagrody Emmy i jest wśród nich miejsce dla Gwiezdnych wojen! Rebelianci zostali nominowani w kategorii najlepszy program dla dzieci, a The Star Wars Show jako najlepszy krótki program. Wyniki będą podane dopiero 17. września.

Wspomniany The Star Wars Show wrócił do nas po tygodniowej przerwie z całkiem przyjemnym odcinkiem. Możecie zobaczyć wywiad z Mike’em Quinnem, animatorem Niena Nunba, który uczy poprawnej wymowy imienia swojej postaci i ciekawostki o Twi’lekach.

No i ciekawostka: możliwe, że fani Rebeliantów poznali odpowiedź na jedno z ważniejszych pytań serialu, czyli… jak ma na imię Kallus (bo przecież nie agent). Ostatnio Filoni powiedział w wywiadzie, że jego zdaniem, jest to Alexander. Trochę zbyt ziemskie, ale trzeba podkreślić, że to tylko opinia reżysera. [Lisa]

Komiksy: Na starwars.com pojawił się mini-komiks wprowadzający do nowej serii – Star Wars Adventures. Seria będzie wydawana przez IDW i skierowana głównie dla młodszych odbiorców. Z obecnych serii otrzymaliśmy 9 zeszyt serii Doctor Aphra (zaczynający mini-serię And The Enormous Profit) oraz 3 zeszyt serii Darth Vader: Dark Lord of the Sith. [Dark Dragon]

Gry: Na Disney 23 zaprezentowano filmik dotyczący fabularnej strony nadchodzącego Battlefronta II. Dowiadujemy się w nim kilka ciekawostek od kuchni.

Ponadto The Old Republic doczekał się następnej sporej aktualizacji, która dostarcza nam więcej darmowej zawartości. Sisters of Carnage dodało przede wszystkim nową operację, twierdzę oraz  klasycznie zmiany w balansie klas. [Dark Dragon]

Gry towarzyskie – X-Wing: Śpieszymy donieść, że zarówno w USA, jak i w Polsce wyszła XI fala do X-Winga wraz z frachtowcem C-ROC. W skład rzeczonej fali wchodzą kanonierka Auzituck, bombowiec Scurrg H-6 oraz TIE Aggresor. Prawda, że prezentują się ładnie?

Gry towarzyskie – Rebelia: Pojawiła się druga już bardziej szczegółowa zapowiedź dodatku do Rebelliona pt. Rise of the Empire. Tym razem mamy okazję poznać 8 nowych postaci (czyli tzw. liderów), które dołączą do gry. Jak łatwo można się domyślić, zdecydowana większość z nich pochodzi z Łotra 1.

Gry towarzyskie – RPG: Fani erpegów ze stajni FFG i zarazem fani serialu Rebels będą mieć używanie. Wydawnictwo ogłosiło bowiem sourcebook skupiający się właśnie w latach, w których rozgrywa się akcja serialu. Zgodnie z zapowiedzią, Dawn of Rebellion będzie można wykorzystać w każdym z trzech dotychczasowych systemów. Przy okazji wyszły też najnowsze talie specjalizacji dla klasy Soldier i Technician. [Nadiru]