Zapowiedź dwóch nowych maszyn z Epizodu VIII i inne newsy z zeszłego tygodnia

Han Solo: Michael Kenneth Williams nie pojawi się w filmie o Hanie Solo. Aktor nakręcił swoje sceny, ale inne zobowiązania zawodowe kolidują z dokrętkami i nie może wziąć w nich udziału. Postać grana przez Williamsa miała być łącznikiem bohaterki granej przez Emilię Clarke i rzekomo była postacią nie w pełni ludzką.

Co do Emilii Clarke, jej postać ma nazywać się Kira. Nie bralibyśmy tej informacji jako pewnik (zwłaszcza, że zdradził ją Michael Kenneth Williams), bo wytwórnia lubi nadawać tytuły i imiona robocze, które później są zmieniane. Jeśli to jednak okaże się prawdą, to Lucasfilm zrecyklingował swój pomysł – Kira to wcześniejsze imię doskonale znanej nam bohaterki nowej trylogii, samej Rey.

Donald Glover skończył kręcić swoje zdjęcia. To akurat zdradził Ron Howard na swoim koncie na Twitterze: [Wixu]


Ostatni Jedi: Maz Kanata odegra niewielką rolę w nowym epizodzie, wiemy również jaką. Ma zapoznać Ruch Oporu z postacią niejakiego DJ, granego przez Benicio del Toro. Kanata będzie łącznikiem ze światkiem przestępczym, co w sumie nie jest dziwne, zważywszy na charakter jej lokalu, do którego zawitaliśmy w Przebudzeniu Mocy.

Zabawki po raz kolejny, tym razem figurka Snoke’a. A ta zdradza nam jego pełny wizerunek! To całkiem konkretny news, widzimy bowiem bossa Najwyższego Porządku w pełnej krasie. [Wixu]

Gry: Możemy już ogrywać najnowszą aktualizację do gry The Old Republic. Crisis On Umbara, podobnie jak inne większe aktualizacje, dostał swój premierowy trailer. [Dark Dragon]

Seriale: Najnowszy odcinek The Star Wars Show może nie byłby niczym specjalnym, gdyby nie oficjalna prezentacja dwóch nowych maszyn Najwyższego Porządku – pancernika i machiny kroczącej AT-M6.

Komiksy: W Stanach swoją premierę miał zeszyt specjalny – Doctor Aphra Annual 1. [Dark Dragon]

Fandom: Spragnieni konwentowych wrażeń pewnie ucieszą się z ogłoszenia programów dwóch konwentów, na których będą w tym roku bloki Star Wars. Chodzi o łódzki Kapitularz (już w ten weekend!) oraz toruński Copernicon (22-24 września).  Warto dodać, że na Kapitularzu pojawi się Nadiru Radena z dwiema prelekcjami, których rozszerzone wersje zostaną opublikowane na Star Wars Extreme. [Lisa]

Gry towarzyskie – X-Wing: Zgodnie z przewidywaniami, tuż po zakończeniu Gen Conu na stronie FFG pojawiła się właściwa zapowiedź trzech nowych statków do X-Winga: imperialnego Assault Gunboata o oficjalnej nazwie Alpha-class Star Wing, rebelianckiego Phantoma II oraz szumowinowego myśliwca M12-L Kimogila.

Gry towarzyskie – Armada: Czekaliśmy, czekaliśmy, na Gen Conie się nie doczekaliśmy, ale wreszcie jest: zapowiedź siódmej fali dodatków do Armady! Trzeba przyznać, że w jednym przypadku Fantasy Flight Games nas nie zaskoczyło – Rebelia otrzyma bowiem kalamariański krążownik MC75 czyli „Profundity” z Łotra 1. Za to Imperium doczeka się nieoczekiwanej re-edycji niszczyciela gwiezdnego typu Imperial w nowym, unikatowym malowaniu, które w serialu Rebels miała „Chimera”, okręt flagowy wielkiego admirała Thrawna. Naturalnie, okrętowi towarzyszy karta tego właśnie dowódcy. Dodatkowo, do modelu ISD zostaną dołączone dwie eskadry mandaloriańskich myśliwców Gauntlet.

Gry towarzyskie – Przeznaczenie: Kolejna zapowiedź nowego setu do karcianko-kościanki kieruje naszą uwagę na niebieskie postacie. W Empire at War ujrzymy nie tylko Mace’a Windu, ale także Kanana Jarrusa i Ahsokę Tano po jasnej stronie Mocy oraz Wielkiego Inkwizytora (jest to karta legendarna) i, nieoczekiwanie, Quinlana Vosa po ciemnej. Wybór ten jest oczywiście dość kontrowersyjny, ale poniekąd można go zrozumieć.

Gry towarzyskie – LCG: Pierwsza gwiezdnowojenna karcianka rozwija się nadal, a teraz otrzymaliśmy preview Swayed by the Dark Side, czwartego Force Packa z cyklu Alliances. Zobaczymy w nim m.in. karty Biggsa Darklightera oraz Czarnego Krrsantana. [Jedi Nadiru Radena]