Rzekoma pierwsza grafika z „Solo” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Ostatni Jedi: Film przekroczył właśnie barierę miliarda dolarów w box office’ie. Niektórzy marudzą, że produkcja zarabia znacznie mniej niż Przebudzenie Mocy, jednak nie zważają na to, że trudno nawiązać do oszałamiającego sukcesu Epizodu VII, który debiutował po wielu latach posuchy. Jeżeli to wciąż nie przekonuje, warto odnotować pozytywną statystykę – Ostatni Jedi radzi sobie finansowo znacznie lepiej niż Łotr 1. Można spodziewać się, że już wkrótce Epizod VIII wskoczy do ścisłego topu wszech czasów. Chyba nieźle, prawda, maruderzy?

Wygląda na to, że afera związana z wypowiedzią Hamilla na temat swojej postaci, była mocno przesadzona. Owszem, aktor stwierdził, że to nie jest jego Luke, ale nie oznaczało to, że losy Skwalkera zostały źle poprowadzone. Mark udzielił kilku oczyszczających wywiadów, by podkreślić, że wyjście ze strefy komfortu było tym, co pomogło w wykreowaniu swojej postaci i stworzyło coś ciekawego. Dajmy więc już spokój z baitowym newsami, jakoby Mark Hamill nienawidził Skywalkera/nowych Gwiezdnych wojen.

Chciałem tylko dostać dobry film. Ale dostałem coś więcej – wspaniały film. Ten cytat zamyka tę kwestię raz na zawsze.

Nowy filmik zza kulis. Enjoy:

Solo : Zabawki zaplanowane na premierę filmu podsuwają nam pewne tropy na temat tego, kto być może pojawi się na ekranie. Listy zabawek i zdjęcia opublikowane w internecie wskazują, że w filmie zobaczymy Boba Fetta i komandora Tarkina. Natomiast z tekstu w nowym numerze Empire dowiemy się, że w filmie zobaczymy złote kości znane z Ostatniego Jedi.

Na oficjalnym rosyjskim koncie Star Wars na Facebooku pojawił się art, który być może jest autentyczny. Być może, bo mimo, że Lucasfilm ogłosił, że to nie oni stworzyli tę grafikę, i tak kazał ją usunąć skąd tylko się da. Czyżby więc doszło do (nie)kontrolowanego przecieku?

John Williams ma skomponować motyw muzyczny Hana Solo. Jak już wiemy, resztą soundtracku zajmuje się John Powell. [Wixu]

Komiksy: W Stanach swoją premierę miał pojedynczy zeszyt specjalny związany z ostatnim filmem – The Last Jedi – Storms of Crait,  5 zeszyt mini-serii Jedi of the Republic — Mace Windu oraz 5 zeszyt Star Wars Adventures. [Dark Dragon]

Gry towarzyskie – Legion: Kolejna zapowiedź nowego bitewniaka skupiona jest wokół tego, co wszyscy lubią najbardziej: walki. Zapowiada się miodnie! [Nadiru]

Spotkaj się z nami na Facebooku!

Share on Facebook58Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone


 • M.T.

  Jak zwykle dobre wyniki finansowe filmów z uniwersum cieszą, tym bardziej jeśli stanowią część głównej sagi. Wiadomo, a jeśli tak, to prosiłbym o informację, jakie były koszta epizodu VIII?

  • Budżet produkcyjny wyniósł 200 mln dolarów, ale nie wiadomo, ile wydano na promocję filmu – to może być od 50 do nawet 100 mln.

   • M.T.

    Jakby nie było, to wyniki finansowe i tak robią wrażenie, coo nas fanów może tylko cieszyć 🙂

 • Kamil Matuszek

  Czy ktoś wie kiedy będzie premiera Spin off-u o młodym Hanie Solo?