Trailer końcówki 4. sezonu „Rebels” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Solo: Phoebe Waller-Bridge, grająca prawdopodobnie rolę droida, udzieliła wywiadu serwisowi IGN. Nie ma w nim nic ciekawego oprócz banałów, które dobrze znamy: z Ronem Howardem współpracuje się wspaniale, a poprzedni reżyserzy odwalili świetną robotę. Ponadto aktorka twierdzi, że w filmie zobaczymy sporo materiału, który nakręcił reżyserski duet, zanim został zwolniony przez Lucasfilm.

Po sieci krąży krótki opis filmu. Jest on bardzo oszczędny w słowach, serwując oczywiste oczywistości. Jedynym konkretem w opisie jest wzmianka o tym, że w filmie zobaczymy, jak Han poznał się z Chewiem.

Ostatni Jedi: Film powoli kończy kinowy żywot. Na pewno przeskoczy Frozen i usytuuje się na finansowym 9. miejscu wszech czasów. Film zaliczył „ciekawy” spadek w Chinach. W drugim tygodniu w kinach zanotował o 92% gorszy wynik niż w poprzednim, w związku z czym został całkowicie wycofany. W tym momencie w Państwie Środka nie ma żadnego kina, w którym grają Epizod VIII. Auć.

Sztuczka, jaką pochwalił się Luke w Ostatnim Jedi, okazuje się nie być nowością w uniwersum. Reżyser pokazał na Twitterze fragment książki The Jedi Path autorstwa Daniela Wallace, która należy do Legend. Jest to swego rodzaju in-universowy podręcznik dla padawanów traktujący o Jedi i Mocy, a na jednej ze stron mamy coś takiego:

Wiemy też, dlaczego w filmie nie widzieliśmy przedstawicielu zakonu Ren. Z bardzo prostej przyczyny: zabrakło dla nich czasu. Reżyser tłumaczył, że film jest wyładowany historią i z tego powodu musiał zrezygnować z kolegów Kylo Rena. Mógł ich, jak sam przyznaje, użyć zamiast strażników Snoke’a, ale wszyscy musieliby zginąć podczas walki i nie chciał ich „marnować”.

Filmy: Krążą plotki, że reżyserka Reed Morano, mająca za sobą sporo średnio znanych filmów i wkład w nieco bardziej znane seriale, takie jak Vinyl czy Rozwód, być może dostanie angaż do któregoś z gwiezdnowojennych projektów. [Wixu]

Seriale: Wreszcie są oficjalne wieści o końcówce Rebeliantów. Serial wraca 19 lutego, odcinki będą wyświetlane podwójnie, więc całość zakończy się już 5 marca. Finałowy odcinek ma trwać aż 90 minut, a jego tytuł to Family Reunion – and Farewell. Data powrotu została zapowiedziana w zwiastunie, który możecie obejrzeć poniżej. [Lisa]

Gry towarzyskie – Przeznaczenie: W związku z nadciągającą premierą dodatku Dziedzictwo, szykują się w Polsce specjalne prapremierowe eventy, o których poczytacie nieco więcej na stronie Galakty.

Gry towarzyskie – Legion: Po AT-ST musiała przyjść dokładniejsza zapowiedź jego rebelianckiego odpowiednika (przynajmniej jeśli chodzi o klasyfikację ciężkości), czyli śmigacza T-47. [Nadiru]