Pierwszy spot i teaser „Solo” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Solo: Czekaliśmy na to bardzo długo… Zgodnie z zapowiedziami, 45-sekundowy spot TV Solo miał swoją premierę w trakcie bloku reklamowego Super Bowl, który odbył się w nocy z niedzieli na poniedziałek:

Ale to była dopiero przygrywka do dłuższego, bo liczącego półtorej (de facto) minuty  teasera, który zadebiutował dzisiaj. Jeśli już widzieliście… to oglądajcie znowu 😉

Oficjalnie potwierdzono trzy planety, które pojawią się w filmie – Corellia, Mimban i Kessel – chociaż to już wiemy od paru tygodni za sprawą wycieków zdjęć zestawów lego z Solo.

Z zabawek dowiadujemy się, jak będzie wyglądała postać strażnika z Kessel:

Ogólne: Carrie Fisher otrzymała nagrodę Grammy za Pamiętnik księżniczki w kategorii Najlepszy album mówiony. Pozycja oczywiście pojawiła się na polskim rynku w postaci książkowej.

Leland Chee, który dba o Holocron, czyli bazę, która dba o ciągłość fabularną Gwiezdnych wojen, wyjawił na Twitterze, że być może pojawią się w nowym kanonie niektóre postaci z Legend. Przypomnijmy, to byłby nie pierwszy raz, kiedy zdecydowano się na takie rozwiązanie, z najbardziej znanym przypadkiem w osobie wielkiego admirała Thrawna w Rebeliantach (później także w książce).

Seriale: Najnowszy The Star Wars Show przybliża nam grę w wirtualnej rzeczywistości, Secrets of the Empire. Aż żałuję, że nie ma możliwości w nią pograć, bo prezentuje się imponująco. [Lisa]

Komiksy: W zeszłym tygodniu w USA zadebiutowały komiksy: one-shot DJ: Most Wanted, Doctor Aphra #16 (trzecia część miniserii Remastered) oraz Adventures #5: Forces of Destiny: Rose & Page, komiks w stylistyce mikroserialu, ale prezentujący nową historię niebędącą adaptacją jednego z odcinków. Do tego w Polsce można już kupić trzeci tom kolekcji DeAgostini, czyli Klasyczne opowieści 3, który zbiera stare marvelowskie komiksy: Star Wars #23-31 i Annual #1. [Nadiru]

Gry towarzyskie – Legion: Gdy już wydawało się, że wkrótce Legion pojawi się na półkach, FFG ogłosiło, że oficjalna premiera najnowszej gry (i ośmiu dodatków do niej) nastąpi dopiero 22 marca. Tymczasem możemy poczytać ostatnie zapowiedzi dotyczące zarówno imperialnej, jak i rebelianckiej strony konfliktu.

Gry towarzyskie – Destiny: W Stanach Zjednoczonych można już zakupić startery i boostery nowego zestawu pt. Legacies, zawierającego m.in. postacie Obi-Wana, Maula czy Saw Gerrery.

Gry towarzyskie – Armada: Podobnie jak wyżej, dostępna jest już anglojęzyczna wersja VII fali dodatków do Armady, w której znajdziemy nową wersję niszczyciela gwiezdnego typu Imperial oraz krążownik MC75. Przypominamy, że Galakta zaprzestała wydawania polskich tłumaczeń jeszcze przy VI fali, w zamian oferując jednak drastyczną wyprzedaż dodatków z poprzednich fal. [Nadiru]