Pedro Pascal oficjalnie Mandalorianinem i inne newsy z zeszłego tygodnia

Epizod IX: Twórcy gwiezdnych filmów stają na głowie, żeby trzymać wszystkie szczegóły przed premierą. Abrams przy tworzeniu Przebudzenia Mocy kazał drukować scenariusz na ciemnoczerwonym papierze, aby utrudnić kopiowanie stron na kserokopiarce. Mark Hamill opowiada, że teraz również zadbano o poufność. Aktor kręci właśnie serial Knightfall w Pradze, poprawiony scenariusz do Epizodu IX oczywiście będzie mógł przeczytać, ale w towarzystwie osoby z Lucasfilmu, która specjalnie przyleci z USA.

Hamill przyznał również, że choć nagrał już swoje sceny do filmu w ciągu jednego tygodnia, to wraca na niezbędne dokrętki, które wiążą się ze zmianami w scenariuszu.

Making Star Wars wtyka nos jak tylko może i raczy nas kolejnymi fotkami planu. Tym razem chodzi o dość odległe zdjęcia dekoracji wraz z obsługującym żurawiem. Szału nie ma, ale spostrzeżono postać podobną do żółwia, która przypomina nieco Happabora z Przebudzenia Mocy. Zdjęcia można obejrzeć na stronie Making Star Wars. [Wixu]

Seriale: Możemy wreszcie przestać spekulować na temat obsady The Mandalorian – oficjalnie znamy już listę aktorów, którzy pojawią się w serialu. I tak obok Pedro Pascala (Gra o Tron) zobaczymy Ginę Carano (Deadpool), Giancarlo Esposito (Breaking Bad), Emily Swallow (Supernatural), Carla Weathersa (Rocky, Predator), Omida Abtahi, Wernera Herzoga i Nicka Nolte’a (48 godzin). Jeśli obserwowaliście wcześniejsze doniesienia, widzicie, że spora ich część się sprawdziła.

Pojawiają się też plotki fabularne, więc jeśli chcecie się zaskoczyć, przejdźcie do następnego akapitu. Kilka serwisów, w tym Making Star Wars (a ich doniesienia mają tendencję do sprawdzania się) pisze, że w czasie wykonywania misji główny bohater natknie się na dziecko, które będzie miał zabić. Nie wykona rozkazu i będzie je chronił. Kolejne plotki głoszą, że to dziecko ma być dziedzicem Mandalory. Co więcej: Making Star Wars twierdzi, że w serialu pojawi się hełm Sabine Wren. O samej Sabine nic nie wiadomo, ale warto śledzić wieści.

W miniony weekend w Polsce zobaczyliśmy ostatni w tym roku odcinek Ruchu Oporu. Kaz i reszta powrócą w styczniu, a w grudniu Disney wypuści 12 króciutkich odcinków – z czego 3 możemy już zobaczyć. Dla zachęty jeden poniżej.

A w The Star Wars Show tym razem wielkie rozdanie nagród za filmy i animacje w klimacie Gwiezdnych wojen. [Lisa]

Komiksy: Świeżutkie zeszyty na świecie. Pojawił się drugi zeszyt Solo: Imperial Cadet, 27. zeszyt Doctor Aphry, a także Star Wars Age of Republic: Darth Maul. [Wixu]

Gry towarzyskie – X-Wing: Druga edycja gry oficjalnie wskoczyła w epokę sequeli – można już kupić nie tylko dwa zestawy konwertujące dla Ruchu Oporu i Najwyższego Porządku, ale też kupić osobne pudełka z nowymi, lepszymi wersjami X-winga, A-winga i TIE Fightera.

Gry towarzyskie – Legion: Skoro dostaliśmy zapowiedź Jyn Erso i Pathfinderów, oczywistym było, że po stronie Imperium przyjdzie nam zobaczyć dyrektora Krennica oraz Death Trooperów.

Gry towarzyskie – Przeznaczenie: FFG zaprezentowało nam pierwszą zapowiedź nowego zestawu boosterów i podstawek do karcianko-kościanki. Nazywa się one Convergence, a zobaczymy w nim m.in. nowe wersje Obi-Wana, Grievousa, Jabbę czy Phasmy. [Nadiru]