Bestsellery świata „Star Wars”

O tym aspekcie odległej galaktyki w książkach i komiksach na ogół się zapomina, chociaż miłym urozmaiceniem był Luke Skywalker i cienie Mindora, gdzie w toku narracji pojawiają się wspomnienia o kiepskich holofilmach (i ich cudownych tytułach!). Postanowiłam zatem puścić wodze wyobraźni i zastanowić się, jakie cuda mogłyby zaistnieć na galaktycznym rynku wydawniczym.

Grając dla Hutta

Autoryzowany wywiad z Maxem Rebo, założycielem galaktycznej sławy grupy muzycznej. Można dowiedzieć się zaskakujących szczegółów życia na dworze gangstera, przeczytać o zwyczajach żywieniowych rancorów oraz poznać rozmiar miseczki biustonosza księżniczki Leii. Nic dziwnego, że książka została oprotestowana przez rzecznika prasowego rządu Nowej Republiki.

Głód, krew i chłód

Kolejny tom sagi rodzinnej opowiadającej o potajemnej rodzinie rycerza Jedi, która z trudem przetrwała grozę Wojen Klonów oraz rządy Imperium. Najnowsza część skupia się na losach Mearlyna, który dołączył do Sojuszu tuż po bitwie o Yavin. Wzruszenie i emocje gwarantowane!

Przemytnik i księżniczka

Powieść biograficzna opowiadająca o związku Hana Solo i Leii Organy. Niestety, powszechnie krytykowana za skupienie się na elementach, które zostały kiepsko udokumentowane na początku romansu, którym żyła w swoim czasie połowa galaktyki. Autorce zarzuca się nadmierną konfabulację, ta jednak twierdzi, że przeprowadziła wywiady z wysoko postawionymi oficerami ówczesnego Sojuszu, którzy jednak pragną pozostać anonimowi.

Morderca

Fabularyzowany zapis ostatnich godzin Imperatora Palpatine’a, koncentrujący się zwłaszcza na niejakim Luke’u Skywalkerze, samozwańczym Rycerzu Jedi, który zdradziecko doprowadził do śmierci ukochanego władcy galaktyki. Bestseller zwłaszcza na terenach Resztek Imperium.

Za maską – kim był Darth Vader?

Bardzo kontrowersyjna książka, która znika z półek księgarni równie szybko jak głośno jest krytykowana w mediach. Autor, historyk Zakonu Jedi, stawia śmiałą hipotezę, że budzącym strach w całej galaktyce Lordem Vaderem był nie kto inny jak „Bohater bez strachu” z okresu Wojen Klonów, niejaki Anakin Skywalker.