Wpadki w „Star Wars” – „Imperium kontratakuje”

Dzisiaj w naszej „serii wpadkowej” doszliśmy do epizodu, który przez wielu uważany jest za najlepszy z całej sagi.

1. Wampa kontratakuje.

Jedna z początkowych scen filmu ukazuje Luke’a atakowanego przez wampę. Wyraźnie widać, że bestia uderza Skywalkera w tył głowy. Jednak w kolejnym ujęciu Luke, zamiast z tyłu głowy, ślady pazurów potwora ma na twarzy.

2. Pocałunek.

Han rozmawia z Leią przy naprawie „Sokoła Millenium” na asteroidzie, a chwilę później zaczynają się całować. Gdy przeszkadza im C-3PO, widać jak oboje obejmują się ramionami, ale wcześniej ręce Lei nie dotykały głowy Hana

3. Wookiee niszczyciel.

Po tym jak C-3PO zostaje trafiony strzałami z blastera i widzimy zamykające się drzwi, Chewbacca schodzi po schodkach, przy okazji niszcząc pierwszy stopień.

4. Próba ratunku.

Kiedy Leia, Lando i droidy próbują ocalić Hana z rąk Boby Fetta, nie widać, aby Lando miał przy sobie jakąkolwiek broń. Kilka ujęć później Calrissian strzela do szturmowców z blastera, który nie wiadomo w jaki sposób wziął się w jego rękach.

5. Pojedynek Skywalkerów.

Kiedy Luke już aktywował miecz, mamy ujęcie na Vadera. Zanim pojawia się czerwona klinga, można dostrzec rekwizyt imitujący ostrze, ustawiony pod takim kątem, aby był możliwie jak najmniej widoczny na czarnym tle. Możliwie…

Podczas walki Luke’a z Vaderem w Mieście Chmur, na chwilę przed tym, jak Luke stracił dłoń, Vader z ogromnym impetem uderza swym mieczem świetlnym w barierkę. Efektem tego są sypiące się iskry. Jeśli przyjrzymy się temu w zwolnionym tempie, czerwona klinga nie uderza w to miejsce, z którego lecą iskry.

Zostajemy przy tej scenie I również tu polecam slow-motion dla pewności. Luke’owi udaje się trafić Vadera mieczem, a Sith we wściekłości uderza w ten potrójny zestaw kontrolny i przecina go na pół. . Ale! Klinga miecza Vadera nawet nie dotyka tego urządzenia.

Czy te wpadki jakoś wpłyną na uwielbienie do tego epizodu wśród fanów? To już trzeba ocenić samemu.