„Star Wars” w pociągu

W poprzednim przeglądzie przedstawiłem Wam najciekawsze, moim zdaniem, gry Star Wars na urządzenia mobilne. Ponieważ jednak od tego czasu minęło parę miesięcy, nadeszła pora na kolejną dawkę gwiezdnowojennych zjadaczy baterii. Tym razem na listę załapie się również parę aplikacji.

Star Wars

Oczywiście, należy zacząć od oficjalnej aplikacji Star Wars na urządzenia mobilne. Zawiera ona zegar odliczający czas do najważniejszych wydarzeń związanych z Gwiezdnymi Wojnami, najnowsze informacje, pliki wideo, gify, emotikonki, dźwięki, szablony do selfie i wiele innych elementów, wszystko bez abonamentu czy mikropłatności!

swap

Uprising

Gra, na którą wiele osób czekało, ponieważ miała ona mieć związek z całym projektem Journey to The Force Awakens. W sumie wyszło jak wyszło. Poza tłem fabularnym, zgodnie z którym po bitwie o Endor system Anoat został odizolowany przez tamtejszego imperialnego zarządcę od reszty galaktyki, wskutek czego nikt nie wie o śmierci Imperatora, to niewiele ma to wspólnego z resztą świata. Można powiedzieć, że gra jest uproszczonym hack’n’slashem, w którym możemy przechodzimy szereg misji fabularnych i pobocznych. Niestety po pewnym czasie stają się monotonne, a fabuła przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Mikropłatności są, ale nie tak natarczywe jak mogłyby być. Gra nie jest wybitna, jednak jako przerywnik sprawdza się nieźle, ponieważ misje nie są długie i czasami wymagają kombinowania.

upris

Battlefront: Obrona Bazy

Oficjalna aplikacja do najnowszej gry Electronic Arts. Jeśli przypiszemy do niej nasze konto to oprócz możliwości przeglądania newsów o grze, zyskamy również dostęp do sklepiku z gry, w którym możemy wydać nasze ciężko zarobione kredyty na różne modele postaci, emotki, bronie i gwiezdne karty. Jednak najciekawszą rzeczą jest tzw. Obrona Bazy, czyli minigierka, w której musimy obronić naszą rebeliancką bazę przed kolejnymi falami wojsk Imperium. Jest to gra bardzo strategiczna, w której co turę będziemy dostawać do 3 kart z jednostkami oraz specjalnymi atakami i tylko dzięki udanej taktyce i prawidłowemu użyciu zdolności specjalnych uda nam się przetrwać. Aby odblokowywać kolejne karty do obrony musimy spełnić określone warunki w normalnej grze, np. użyć 20 razy grupowego pola siłowego. W nagrodę za każdą obronę oraz za jak najmniejsze obrażenia bazy dostaniemy kredyty do wykorzystania w normalnej grze, także można na tym nabić konkretny bonus. Gra jest ciągle rozwijana o kolejne oblężenia, a każde kolejne coraz trudniejsze. Polecam!

batt

Galaxy of Heroes

Najnowsza gra mobilna będąca swoistym rozwinięciem pomysłu wycofanego już Assault Team. Krótko mówiąc, dostajemy na początku kilka kart z bohaterami ze świata Star Wars, a następnie formujemy z nich drużynę, która wysyłamy na misję. Decydujemy o kolejności wykonywania przez nich ataków oraz umiejętności specjalnych w sposób taktyczny. Każda misja składa się z trzech etapów, w których musimy pokonać wrogów, by na końcu zmierzyć się z bossem. Gra została bardzo rozbudowana, możliwe są starcia z drużynami innych graczy, rozmaite dzienne aktywności i misje poboczne. Postaci jest mnóstwo, a każdą z nich możemy awansować i przyznawać dodatkowe elementy zbroi. Oczywiście, nie mogło się obyć bez mikropłatności, które ułatwiają grę poprzez dodanie nam energii czy szybszego odblokowywania kolejnych bohaterów, ale spokojnie można sobie poradzić bez nich. Gra wciąga, zwłaszcza, że wraz z kolejnymi poziomami gracza odblokowują się kolejne możliwości. Polecam!

galax

Na sam koniec polecam dwie małe aplikacje: Augmented Lighsaber oraz Ultimate Blaster. Dzięki nim możemy przekształcić swój telefon w broń z odległej galaktyki. Pierwsza aplikacja pozwoli nam wybrać rękojeść oraz kryształ, a następnie dzięki akcelerometrowi, lampie błyskowej oraz wgranym dźwiękom możemy udawać, że dzierżymy miecz świetlny. Brzmi dziecinnie, ale do wygłupów będzie to przedni gadżet! Na podobnej zasadzie działa druga aplikacja, ale tym razem mamy do czynienia z kilkoma rodzajami broni (w tym termodetonatorami i bum-bumami). Trzeba przyznać twórcom, że postarali się nawet o to by każda broń miała inny dźwięk! Szczególnie polecam tę aplikację, gdy będziecie grać w jakieś gwiezdowojenne rpg!

jediprzemo