Konkurs na najlepszy artykuł!

Star Wars Extreme powróciło, czas więc najwyższy na powrót naszych konkursów. Nie myśleliście chyba, że wraz z nową odsłoną portalu ich zabraknie, prawda? Ale comiesięczne konkursy, z rotacyjnie zmieniającymi się zadaniami i nagrodami, to jedna rzecz. By uświetnić nasz powrót z kilkumiesięcznego niebytu wypada nam zrobić konkurs nieco większy i ciekawszy, a także specjalnie skrojony pod nasz publicystyczny profil. Innymi słowy…

Konkurs na najlepszy artykuł!

W końcu to artykułami żyjemy na Star Wars Extreme. Wytyczne są proste: napiszcie tekst publicystyczny – np. felieton, tekst popularnonaukowy (albo, jak my je nazywamy, galaktycznonaukowy) zestawienie, artykuł in-universowy, przeprowadźcie interesującą dyskusję – mieszczący się w granicach od 500 do 2500 słów i wyślijcie go nam na naszą skrzynkę pocztową do 31 marca, by wziąć udział w walce o kilka całkiem ciekawych gwiezdnowojennych nagród. Tekst możecie napisać sami albo na spółkę z inną osobą lub osobami.

Podczas oceniania Waszych prac będziemy brać pod uwagę wszystko to, co cenimy w publicystyce: ciekawy, oryginalny lub zabawny temat, solidne wykonanie i rzetelną wiedzę autora bądź autorów. W zależności od typu tekstu, ważna będzie odpowiednia argumentacja, poczucie humoru lub znajomość odległej galaktyki… a najlepiej wszystkie te trzy rzeczy naraz 😉 Tekst musi naturalnie dotyczyć Star Wars, ale to od Was zależy, jaki aspekt Star Wars wybierzecie. Oczywiście przy ocenie prac będziemy także zwracali uwagę na poprawną polszczyznę. Szczegółowy regulamin znajdziecie u dołu newsa.

A oto przed Wami to, na co najbardziej czekacie: nagrody do wygrania… i wybrania!

3 miejsce

Jedna z trzech książek: Łotr 1. Przewodnik ilustrowany, George Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życia lub Gwiezdne wojny. Jak podbiły wszechświat?

2 miejsce

Opcja A. Dwie z trzech książek: Łotr 1. Przewodnik ilustrowany, George Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życia lub Gwiezdne wojny. Jak podbiły wszechświat?
Opcja B. Jedna z książek: Wizje twórców Star Wars: Przebudzenie Mocy lub Star Wars. Lokacje.

1 miejsce

Dwie z trzech książek: Łotr 1. Przewodnik ilustrowany, George Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życia lub Gwiezdne wojny. Jak podbiły wszechświat?
Jedna z książek: Wizje twórców Star Wars: Przebudzenie Mocy lub Star Wars. Lokacje.

Niniejszy regulamin określa zasady konkursu portalu Star Wars Extreme na najlepszy artykuł. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją poniższego regulaminu.

 1. Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest portal Star Wars Extreme.
 2. Konkurs polega na napisaniu tekstu publicystycznego na dowolny temat związany ze Star Wars. Tekst może przyjąć dowolną formę publicystyczną z wyjątkiem recenzji. Tekst musi się mieścić w limicie od 500 do 2500 wyrazów.
 3. Konkurs trwa od 25 lutego do 31 marca, do północy. Zwycięzca konkursu zostanie podany w ciągu 10 dni od momentu zakończenia konkursu, w osobnym newsie.
 4. Każdy uczestnik może wziąć udział w konkursie tylko raz. Dozwolona jest praca napisana przez dwie lub więcej osób. Udział w konkursie odbywa się poprzez wysłanie e-maila na adres nadiru@o2.pl z nazwą tematu „Konkurs na artykuł”. W treści e-maila należy podać dane osobowe autora lub autorów: imię i nazwisko oraz nick/ksywkę (opcjonalne). W załączniku e-maila należy umieścić pracę w pliku tekstowym w formacie doc, docx lub odt.
 5. Wkrótce po podaniu wyników konkursu redakcja odezwie się do zwycięzcy drogą mailową w celu ustalenia adresu/adresów wysyłki i wyboru nagrody/nagród.
 6. W przypadku niedostatecznej liczby uczestników, konkurs może zostać przedłużony o dodatkowe 7 dni lub unieważniony.
 7. Dane uczestników konkursu zostaną wykorzystane wyłącznie podczas publikacji wyników. W razie, gdyby uczestnik nie chciał, aby jego imię i nazwisko zostało opublikowane, prosimy o zaznaczenie tego w e-mailu. Wówczas podamy jedynie jego/jej nick.
 8. Zwycięskie prace, a także wszystkie wybrane przez redakcję Star Wars Extreme prace zostaną opublikowane na portalu w ciągu pół roku od momentu ogłoszenia wyników konkursu. Redakcja Star Wars Extreme zastrzega sobie prawo do modyfikacji i przeredagowania otrzymanych prac konkursowych.
 9. Redakcja Star Wars Extreme zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu konkursu bez podawania przyczyny. Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do redakcji Star Wars Extreme.
 10. Zwycięzców konkursu wyłoni jury, na które składają się członkowie redakcji Star Wars Extreme. W przypadku braku jednomyślności, możliwe jest wybranie dwóch lub trzech zwycięzców ex aequo.
 11. Wszystkim uczestnikom życzymy szczęścia, dobrej zabawy i… niech Moc będzie z Wami!