Ranking najseksowniejszych kobiet w „Star Wars”

Oto przed wami ranking najseksowniejszych kobiet w Star Wars. Wybrane bohaterki są interesujące nie tylko dzięki swoim fizycznym przymiotom, ale też, a może przede wszystkim, dzięki swoim charakterom. To są, po prostu, ciekawe postacie, z którymi aż chciałoby się nie tylko umówić na randkę, ale przede wszystkim przeżyć ciekawe przygody w świecie Star Wars. Mamy tutaj bohaterki zarówno z uniwersum Legend jak i z aktualnego kanonu Star Wars, ale wszystkie – piękne, waleczne i, po prostu, interesujące.

5. Juno Eclipse

Juno to towarzyszka Galena Marka a.k.a. Starkillera z dwóch gier wideo – The Force Unleashed I i The Force Unleashed II. Ta blondynka o niebieskich oczach urodziła się kilka lat przed upadkiem Starej Republiki. Od dziecka dorastała w rodzinie nienawidzącej Jedi i posłusznej Imperium. Jako najmłodsza kadetka wstąpiła do Akademii Imperialnej i została świetnym mechanikiem i pilotem. Swoimi decyzjami i odwagą zwróciła uwagę samego Dartha Vadera, otrzymała statek „Rogue Shadow” i została przydzielona jako pilotka tajnego ucznia Mrocznego Lorda, Starkillera. Juno odkryła spisek pomiędzy Vaderem a jego uczniem mającym obalić Imperatora… ale postanowiła dochować wierności Starkillerowi, a nie Imperium. Stało się to ze względu na rodzące się uczucie pomiędzy nią, a Starkillerem. Uwięziona, została po sześciu miesiącach odbita z więzienia przez Galena Marka. On naprawdę ją kochał. Uczucie przetrwało także w klonie Galena i to właśnie z nim związała się Eclipse, chociaż końca ich historii już nie doczekaliśmy.

Juno Eclipse to silna i piękna kobieta, która pomimo oddania Imperium dokonuje trudnych wyborów i w końcu staje po stronie Rebeliantów. Twarzy i głosu użyczyła jej aktorka i modelka Nathalie Cox, i sam nie wiem, czy umówiłbym się z aktorką, czy z samą Juno

4. Sabine Wren

Każdy kto podziwiał małomównego Mandalorianina Bobę Fetta musiał być zaskoczony, kiedy serial Rebelianci wprowadził do świata Star Wars młodą, lubującą się w grafitti Mandaloriankę Sabine o kolorowych włosach. Urodziła się 21 lat przed bitwą o Yavin i uczęszczała do akademii Imperialnej. Działania Imperium jednak doszły do punktu, w którym Sabine ich nie popierała. Opuściła Akademię, na krótki czas została łowca nagród i dołączyła do załogi buntowników, których bazą wypadową był frachtowiec „Duch”. Mniej więcej pięć lat przed bitwą o Yavin Sabine brała udział w misji na planecie Lothal, gdzie poznała Ezrę Bridgera.

Sabine, choć młoda, jest wyszkoloną wojowniczką, ale jednocześnie niepozbawioną kobiecości. Farbuje włosy w zależności od swoich zachcianek albo potrzeb, a jednocześnie używa zbroi mandaloriańskiej i, czasem, plecaka rakietowego. W wolnych chwilach – maluje grafitti. Przyznajcie, że umówilibyście się z nią na randkę.

3. Mara Jade

Ręka Imperatora, której cechą charakterystyczną była czułość na Moc oraz rude włosy. Można ją śmiało nazwać królową Legend, bo jak do tej pory (luty 2017) nie została przewrócona do kanonu Star Wars. Urodziła się około 18 lat przed bitwą o Yavin. Zatem, podobnie jak dwie wymienione poprzedniczki, jest w podobnym wieku. Sam Imperator ją odnalazł i szkolił w posługiwaniu się Mocą (ktoś widzi analogię do tajnego ucznia Dartha Vadera – Starkillera?). Gdy miała 16 lat została Ręką Imperatora, czyli specjalnym agentem Imperatora, działającym praktycznie niezależnie. Jej najważniejszym zadaniem było zabicie Luke’a Skywalkera. Przebrana za tancerkę, była w Pałacu Jabby, ale Hutt nie zgodził się, aby towarzyszyła mu w wyprawie do jamy Sarlacca. Imperator ginąc nad Endorem wpoił w podświadomość Mary swój ostatni rozkaz: Zabić Luke’a Skywalkera. Jej późniejsze losy są fascynujące. Udaje jej się uwolnić spod wpływu Imperatora i zostaje żoną swojego niegdysiejszego wroga – Luke’a Skywalkera. Razem mają syna Bena, a sama ginie 40 lat po bitwie o Yavin. Mówiąc krótko, to jedna ze wspanialszych historii Legend i jedna ze najlepszych postaci. Wielu fanów poznając jej losy chciałoby spotkać Marę na swojej drodze.

2. Rey

Bohaterka Trylogii Sequeli. Nowa, tajemnicza postać. Urodziła się około 10 lat po bitwie o Endor i w wieku kilku lat została porzucona na Jakku przez rodzinę, a wszystko wskazuje na to, że Unkar przygarnął ją i traktował niezbyt dobrze. Poza tym, mało cokolwiek o niej wiadomo, poza tym, że wykazuje czułość na Moc i najwyraźniej miecz świetlny Anakina i, później Luke’a, ją lubi. Czekamy na to, aż Gwiezdne wojny powiedzą nam o niej więcej. Pomimo wychowywania się w na pustynnej planecie udało jej się zachować jasną, nieopaloną skórę. Poza tym, wykazuje niezwykłą dzielność i świetnie sobie radzi w zbieraniu złomu i w innych pracach zlecanych przez Unkara Plutta. Jest wspaniałą pilotką, czego dowodzi lecąc „Sokołem Millenium”. W tym wszystkim, zachowuje nienaganny brytyjski akcent. Co prawda, nie widzieliśmy jej jeszcze w odpowiedniku metalowego bikini, ale jeszcze kilka filmów przed nami i nie wiemy, co zostanie nam zaprezentowane.

1. Ahsoka Tano

Pierwsze miejsce jest dość kontrowersyjne. Jest to jedyna w tym zestawieniu przedstawicielka innej rasy, niż ludzka. Poznajemy ją jako „smarka” w Wojnach Klonów. Urodziła się na Shili i została odkryta przez mistrza Jedi Plo Koona. Trafiła do świątyni Jedi, a w wieku 14 lat została padawanką Anakina Skywalkera. Jednym z jej pierwszych zadań były misje na Christophis i Teth. Brała także udział w poszukiwania syna Jabby. Widzimy jak dorasta jako padawanka Anakina Skywalkera i powoli przeistacza się w kobietę. Wiele zadań wykonywanych w czasach Wojen Klonów uczy ją rozsądku i powagi. Ahsoka umie o siebie zadbać. Udaje jej się przeżyć Rozkaz 66 i odchodzi z Zakonu Jedi. W serialu Rebelianci jest już dojrzałą kobietą i ważną postacią Rebelii – informatorem o pseudonimie Fulcrum. Razem z Bailem Organą zaczyna koordynować poszczególne komórki Rebeliantów. Dochodzi nawet do tego, że musi nawet stoczyć pojedynek ze swoim dawnym mistrzem – teraz czarnym charakterem, Darthem Vaderem. Coś czuję, że postać nam się jeszcze całkiem nieźle rozwinie… Ahsoka jest gibka i wygimnastykowana. I zaskakująco ludzka z wyglądu, jak na przedstawicielkę rasy Togrutan.

Oczywiście w tym zestawieniu brakuje najseksowniejszej kobiety wszech czasów – Lei w metalowym bikini. To właśnie księżniczka z planety Alderaan była dla wielu chłopców i młodych mężczyzn w latach 80. i 90. XX wieku symbolem kobiecości. Ale cóż, gdybym umieścił ją w tym rankingu to pokonałaby bez problemu wszystkie inne kandydatki. Oczywiście w top 5 trudno zmieścić wszystkie godne uwagi kandydatki. Pięknych kobiet, zwłaszcza w uniwersum legend, nie brakuje. Ale to temat na zupełnie inny artykuł…

Ten ranking w wersji filmowej znajdziecie tutaj.