Początek końca 1. sezonu „Forces of Destiny” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Ostatni Jedi: W minionym tygodniu obdarowano nas nowymi materiałami filmowymi. Najpierw był to film zza kulis produkcji:

Coś ciekawego? Nie za bardzo. Warto jedynie zwrócić uwagę na ujęcie Finna i Rose infiltrujących Najwyższy Porządek – z lewej strony widać prawdopodobnie postać DJa (Benicio del Toro).

Kilka dni później opublikowano zwiastun, który niestety nie różni się za bardzo od poprzedniego. Ot, dodano kilka klatek nowego materiału z Bitwy o Crait:

Oficjalna japońska strona Gwiezdnych wojen opublikowała opisy postaci występujących w filmie. Można wyczytać z nich kilka ciekawych rzeczy. Maz Kanata ma odegrać większą rolę w historii, pomagając Ruchowi Oporu, zwłaszcza w misji Finna i Rose, a Hux i Phasma, bohaterowie po drugiej stronie barykady, również otrzymają więcej czasu ekranowego. Luke zostanie wciągnięty w walkę, w którą nie chce się angażować, a Kylo Ren próbuje zaimponować swojemu mistrzowi, który najwyraźniej ma zastrzeżenia co do jego rozwoju. [Wixu]

 Seriale: Dobiega końca pierwszy sezon Forces of Destiny. Trzynasty odcinek (z szesnastu) możecie już zobaczyć w Internecie:

Na Disney XD zadebiutowały kolejne dwa odcinki Rebeliantów, oba z tytułem In the Name of Rebellion i, całe szczęście, widać poprawę w stosunku do otwierających sezon epizodów. Dzisiaj swoją premierę będą miały The Occupation oraz Flight of the Defender, poniżej dostępne są fragmenty.

Najnowszy odcinek Science and Star Wars dotyczy Mocy i jest diabelnie ciekawy, więc polecam obejrzeć. To samo tyczy się najnowszego The Star Wars Show, w którym oprócz przeglądu newsów znajdziecie halloweenowe inspiracje i zwierzęta przebrane za postacie z Gwiezdnych wojen. [Lisa]

Komiksy: W Polsce pojawił się 4 tom kolekcji legendarnych komiksów od De Agostini. Był to zarazem ostatni tom z rzutu testowego. W środku znajdziemy zeszyty 32-42 pierwszej serii Star Wars.
W Stanach pojawił się 3 zeszyt mini-serii Jedi of the Republic—Mace Windu. [Dark Dragon]

Gry planszowe – X-Wing: W Polsce ukazała się XII fala dodatków, w której znajdują się trzy maszyny: starwing typu Alpha, M12-L Kimogila oraz Upiór II. Za to w USA można kupić dodatek Guns for Hire, poza tym pojawił się też nowy FAQ do gry.

Gry planszowe – Legion: Czekaliśmy długo, ale wreszcie dostaliśmy kilka nowych informacji na temat najnowszej gry Fantasy Flight Games. Zgodnie z tradycją, każda z jednostek z podstawki będzie też do kupienia jako osobny zestaw dodatkowy z nowymi kartami rozszerzeń, ale przy tym otrzymaliśmy zapowiedzi dwóch nowych, ciężkich (przynajmniej w kontekście Legionu) maszyn: AT-ST oraz śmigacza T-47. Wszystkie dodatki zapewne ukażą się w sprzedaży w tym samym czasie, co podstawka.

Gry planszowe – Przeznaczenie: Oprócz nowego FAQ, fani kościanko-karcianki dostali także szerszą zapowiedź dwóch nowych starterów z zestawu Legacies.