Powrót „Forces of Destiny” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Ostatni Jedi: Epizod VIII coraz bliżej, tak więc kampania marketingowa trwa w najlepsze. Aktorzy udzielają mnóstwa wywiadów, a czasem zdarzy im się nawet powiedzieć coś interesującego. Tak jak Domhnall Gleeson w rozmowie z Collider, którzy wypowiedział się na temat rozwoju swojej postaci: Kiedy przeczytałem scenariusz, musiałem porozmawiać z reżyserem, co niemal zawsze daje dobry znak. Pomyślałem, że w mojej postaci jest mnóstwo rzeczy, nie przejmujących mnie, ale innych niż to, co oczekiwałem. To dobra rzecz, pozytywna, bo ważne jest to, żeby filmy nie powtarzały się. Tak więc uciąłem rozmowę z Rianem,  podczas której był tak przekonujący, wiedząc, jaki film chce stworzyć. To świetna rzecz, kiedy siadasz sobie z twórcą, z którym się dogadujesz, gdy widzisz jego pewność siebie i podekscytowanie tym, co robi. Bardzo mnie to uspokoiło. Jestem szczęśliwy grając w filmie, to świetne doświadczenie pracować z Rianem. Chętnie powtórzę to w przyszłości.

A oto, co Gleeson miał do powiedzenia o zmianie reżysera:

Dowiedziałem się o tym chwilę wcześniej, ale żaden z aktorów nie wie, czy zagra w Epizodzie IX. To świetnie, że Abrams go kręci, jestem ciekaw, jak podejdzie do tego filmu, bo jest świetnym fachowcem. I jeszcze kończy całą trylogię, to świetna sprawa. J.J. odwali dobrą robotę.

Zgodnie z Cineworld, Ostatni Jedi ma trwać 150 minut. To ciut więcej, niż Przebudzenie Mocy. Jak dla mnie to świetna informacja – być może twórcy zdążą upchnąć wszystkie wątki, jakie zasługują na czas ekranowy.

Wygląda na to, że nowego zwiastunu faktycznie doczekamy się 9 października. Pisaliśmy o tym już w poprzednim przeglądzie, ale dopiero w zeszłym tygodniu kilka mocnych źródeł potwierdziło te doniesienia. [Wixu]

Han Solo: Ralph McQuarrie miał niebagatelny wpływ na wygląd Gwiezdnych wojen. Ron Howard musi być tego samego zdania, bowiem na swój profil na Twitterze wrzucił takie zdjęcie:

Na prośbę Howarda o przetłumaczenie napisu (a raczej zidentyfikowanie jego pochodzenia) nie trzeba było długo czekać. Wyszło, że pochodzi on z jednego z concept artów Yavina IV stworzonych przez zasłużonego artystę.

Nie oznacza to oczywiście, że Yavin pojawi się w filmie, chodzi raczej o kolejne wykorzystanie konceptów pozostawionych przez McQuarriego. Ostatnio mogliśmy je zobaczyć w Przebudzeniu Mocy.

Rona Howarda tweetowania ciąg dalszy:

Thandie Newton to aktorka znana między innymi z serialu Westworld, ale wyjątkowo nie znamy szczegółów na temat postaci, którą zagra w filmie o Solo. [Wixu]

Gry: Battlefront II dostał spory trailer opisujący zawartość gry, a jego narratorem jest John Boyega. Wkrótce później doczekaliśmy się krótkiego wycinka przerywnika filmowego z kampanii. [Dark Dragon]

 

Seriale: Od 16. października na polskim Disney XD będzie można oglądać drugi sezon Przygód Freemakerów. Jeśli jesteście zainteresowani, polecam zasiadać przed telewizorami o 14.25 od poniedziałku do piątku.

W niedzielę zadebiutowały aż cztery nowe odcinki Forces of Destiny. Mowa o Newest Recruit, The Starfighter Stunt, Tracker Trouble i Teach You, I Will, poświęcone odpowiednio Sabine i Ketsu, Ahsoce i Padme, Rey oraz Ahsoce. Na kolejne przyjdzie nam poczekać aż do końca października, jednak dla zniecierpliwionych mamy zwiastun:

No i cotygodniowa dawka programów internetowych. Tym razem w The Star Wars Show właściwie nie ma nic ciekawego, czego nie można powiedzieć o drugim odcinku Science and Star Wars, który powinien spodobać się wszystkim wielbicielom droidów. [Lisa]

Komiksy: W Polsce w rzucie testowych kolekcji De Agostini pojawił się drugi tom serii z komiksowymi Legendami. Zawiera on kolejne klasyczne komiksy Marvela – zeszyty 12-22.  Cena komiksu to 29,99 zł. Na razie kolekcja ukazuje się jedynie w okolicach w Szczecinie, Gdańsku i Rzeszowie.
Egmont natomiast wydał Cienie Imperium: Ewolucja, które składa się z 5 zeszytów o tej samej nazwie. Cena wynosi standardowe 49,99 zł.

W Stanach pojawił się 2 zeszyt mini-serii Jedi of the Republic—Mace Windu, Part II. [Dark Dragon]

Gry towarzyskie – Przeznaczenie: Dwa tygodnie temu była premiera nowego zestawu, a od zeszłego w wybranych sklepach w Polsce można kupić pierwsze dwa startery do Przeznaczenia w cenie jednego. Promocja będzie trwać jeszcze przez dwa i pół tygodnia, a jej szczegóły znajdują się pod tym linkiem.

Gry towarzyskie – Imperium atakuje: Galakta dopiero co wydała Pałac Jabby, a już zapowiada, że kolejny, dostępny już w USA dodatek, Serce Imperium, wkrótce zawita do Polski. Zobaczymy w nim tytułowe Coruscant, a także, zwyczajowo, masę nowych figurek i kolejną pełną kampanię.

Gry towarzyskie – RPG: Pod koniec roku pojawi się nowy sourcebook do gier RPG wydawanych przez FFG. Dawn of Rebellion, jak sama nazwa wskazuje, pozwoli graczom znaleźć się w czasach, gdy Rebelia zaczęła się dopiero formować. [Nadiru]