Kolejna trylogia w planach i inne newsy z zeszłego tygodnia

Filmy: Lucasfilm nie zwalnia tempa z Gwiezdnymi wojnami, a wręcz przeciwnie, przyciska gaz do dechy. W minionym tygodniu za pośrednictwem oficjalnej strony potwierdzono całkowicie nową filmową trylogię (a także serial, ale o tym ciut niżej). Jej twórcą mianowano Riana Johnsona, który – z dziennikarskiego obowiązku przypominamy – stoi za sterami nadchodzącego epizodu Ostatni Jedi. Akcja nowych filmów nie będzie bezpośrednio związana z rodem Skywalkerów, przedstawi losy całkowicie nowych postaci z innego kąta galaktyki. Prace nad trylogią rozpoczynają się już wkrótce, bowiem pierwszy z filmów ma podbić kinowe ekrany niedługo po Epizodzie IX. Zapraszamy do przeczytania kilku opinii na temat nowych projektów Lucasfilmu, które kryją się pod tym, tym, a także tym linkiem.

Im bliżej premiery Ostatni Jedi, tym więcej filmowych zajawek. Nie inaczej było w tym tygodniu, gdy do sieci trafił kolejny z telewizyjnych spotów:

Ogólne: A teraz trochę biznesu. Kilka dni temu do mediów dotarła wiadomość o trwających rozmowach pomiędzy Disneyem a Foxem. Dotyczyć one miały odsprzedaży części marek i projektów należących do firmy zarządzanej przez Roberta Murdocha. Co to oznacza dla Disneya? Choćby prawa do postaci, które mogą wzbogacić Marvel Cinematic Universe. Jeśli zaś chodzi o to, co dla nas najważniejsze, czyli Gwiezdne wojny, przedmiotem zainteresowania są „tylko” prawa do dystrybucji Nowej nadziei.

W 2019 roku, co wiemy od kilku dobrych tygodni, ma ruszyć serwis stereamingowy Disneya. Bob Iger zapowiedział, że usługa będzie trochę tańsza niż konkurencyjny Netflix, bo – przynajmniej z początku – zaoferuje mniej treści do oglądania. Dla zobrazowania warto przytoczyć konkrety: Netflix w USA kosztuje od 8 do 14 dolarów, w zależności od abonamentu. [Wixu]

Seriale: Od dłuższego czasu słyszeliśmy plotki o powstającym serialu aktorskim, ale wreszcie Disney powiedział coś oficjalnie – serial aktorski będzie, ale dopiero na nowej platformie streamingowej. Ma się ona pojawić do końca 2019 roku, więc trochę jeszcze poczekamy, ale miło wiedzieć, że serial rzeczywiście powstaje.

Wygląda na to, że w Polsce wreszcie będzie można zobaczyć drugi sezon Przygód Freemakerów. Odcinki mają lecieć od poniedziałku do piątku o 16.00, począwszy od dzisiaj.

Dzisiaj kończy się pierwsza połowa czwartej serii Rebeliantów. Ostatni odcinek wyemitowany w tym roku nosi tytuł Rebel Assault i koncentruje się na Herze. Kolejne mają pojawić się po świętach.

Premiera Battlefronta 2 zbliża się wielkimi krokami, co można odczuć nawet oglądając najnowszy The Star Wars Show. [Lisa]

Książki: Finał trylogii Chucka Wendiga Kres Imperium jest już dostępny we wszystkich księgarniach. Spodziewajcie się naszej recenzji!

Kolejne wieści nie są już niestety tak dobre. Wydawnictwo Urobors poinformowało, że nie zdążą wydać w tym roku kolejnej książki Star Wars, która była planowana na grudzień. Powody, tak jak tytuł, nie zostały podane, ale miejmy nadzieję, ze doczekamy się jej jak najszybciej! [Jedi Przemo]

Komiksy:  W Stanach swoją premierę miał 36 zeszyt serii Star Wars, jednocześnie jest to początek nowej mini-serii The Ashes of Jedha. [Dark Dragon]

Gry: Osoby posiadające Origin Acess już od minionego weekendu mogą rozegrać 10 godzin w nowym Battlefroncie II.

Star War The Old Republic dostało aktualizację zatytułowaną United Forces. Wszystkie serwery zostały połączone w kilka mniejszych, ukończone 3 misji przez wyszukiwarkę graczy odblokuje nam nowego kompana, a samo logowanie zapewni nam nowego mini-peta. [Dark Dragon]

KolekcjonerstwoW sklepach Lidl rusza nowa akcja promocyjna: od 13 listopada za każde wydane w sklepie 50zł dostaniecie figurkę „Stikeez”, a kupno owocu lub warzywa zapewni kolejną. Czy mamy do czynienia z pogromcą Świeżaków? [Jedi Przemo]

Gry towarzyskie – Armada: Dla polskich fanów tego bitewniaka mamy jednocześnie dobre i złe wieści. Dobre są takie, że Galakta postanowiła zrobić wielką przecenę wszystkich dotychczasowych dodatków do tej gry, a także zestawu startowego. Za ciosem poszły też różne sklepy internetowe oferujące te zestawy m.in. 3Trolle czy Gamelord, u którego zestaw podstawowy można kupić juża za 180 złotych. Niestety przecena oznacza, że podobnie jak to było w przypadku polskiej wersji gwiezdnowojennej karcianki LCG, prawdopodobnie nie zobaczymy już żadnych nowych polskich edycji kolejnych dodatków, w tym będącej już od kilku miesięcy w sprzedaży VI fali, nie wspominając o nadciągającej VII.

Gry towarzyskie – Przeznaczenie: Tak jak się tego spodziewaliśmy, Galakta wyda w Polsce zestaw do draftu Rywale, o którym pisaliśmy ostatnio. Ale to nie wszystko, co dzieje się w związku z karcianko-kościanką. Fantasy Flight Games wreszcie ustaliło ostateczne formaty swoich turniejów i to, jak będzie przebiegać tzw. rotacja. Jest to typowa dla karcianek sytuacja, gdzie nowe produkty wypierają z oficjalnych turniejów starsze produkty. Przeznaczenie będzie mieć w związku z tym trzy rodzaje turniejów,  o których wszystkiego dowiecie się z tej strony. Ponadto, FFG podzieliło się ostatnio kilkoma informacjami na temat niebieskich kart, które znajdziemy w dodatku Legacies.

Gry towarzyskie – Legion: Dla fanów niecierpliwych nowych wieści o Legionie FFG przygotowała krótki wywiad z jednym z twórców gry, Alexem Davym. Kto jednak oglądał filmiki z gameplayów nie dowie się z niego nic nowego.

Gry towarzyskie – X-Wing: Na oficjalnej stronie Fantasy Flight Games możemy przeczytać nową zapowiedź „Phantoma II”, którego zobaczymy, także w Polsce, w XII fali dodatków.

Gry towarzyskie – The Card Game (LCG): W USA jest już dostępny trzeci Force Pack z cyklu Alliances pt. Desperate Circumstances. [Nadiru]