To jednak była pierwsza grafika z „Solo” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Han Solo: Premiera ostatniego epizodu za nami, więc ciężar newsów powoli przenosi się na nadchodzący film o Solo. W tym tygodniu dowiedzieliśmy się o produkcji kilku rzeczy.

Po pierwsze, film nie tylko w Polsce będzie się nazywał Han Solo: A Star Wars Story, zamiast oryginalnego Solo: A Star Wars Story. Na niektórych rynkach (choćby hiszpańskim, skąd pochodzi news) wyraz „solo” może mylić widzów, stąd decyzja o delikatnej modyfikacji tytułu.

Po drugie, Donald Glover udzielił wywiadu, który w końcu oferuje nam coś konkretnego. Pomijając banały pokroju na planie pracowało się wspaniale, Glover zdradził, że nakręcono scenę, która nigdy nie pojawiła się w gwiezdnowojennych filmach. Zanim się podpalicie, to nic wielkiego – chodzi o scenę, która w jednym ujęciu ukazuje „Sokoła” z zewnątrz i wewnątrz. Wow.

Wygląda na to, że art z poprzedniego tygodnia jest prawdziwy, bowiem grafika pojawia się na zapowiadanych zabawkach LEGO. Które, swoją drogą, dają wgląd do niektórych pojazdów. Jak choćby tego, którym poruszał się Solo na nagraniach z planu. Świetną ich galerię możecie zobaczyć na portalu NaEkranie.pl. Dodatkowo, dzięki nim mamy potwierdzenie, jak nazywają się niektóre z postaci np. grana przez Emilię Clarke bohaterka nie nazywa się Kira czy Kura (!), jak donosiły niektóre media, lecz Qi’Ra.

Christian Bale, wieloletni znajomy Franka Marshalla i Kathleen Kennedy (nakręcili razem znany film Imperium słońca) wspomniał, że mógł zagrać w filmie. Ostatecznie jego rola przypadła Woody’emu Harrelsonowi.

Na koniec standard, Ron Howard zarzucił fotką z planu w social mediach:

Ostatni Jedi: Kolejny tydzień za nami, a zatem tradycyjne podsumujmy boxoffice’a. Film zarobił 1,2 mld dolarów, co pozwoliło objąć 13. lokatę na liście najlepiej zarabiających produkcji wszech czasów. Ostatni Jedi nieustannie pnie się w górę listy, ale raczej już na niej nie wystrzeli, bowiem wyniki otwarcia z Chin, które miało miejsce w zeszły weekend, nie są powalające – to zaledwie nieco ponad 28 mln dolarów. Przed premierą szacowało się, że wpływy z Państwa Środka wynieść około 70-100 milionów dolarów, ale czy uda się uzbierać choćby dolną granicę tej sumy? To bardzo wątpliwe. [Wixu]

Komiksy: Od zeszłego tygodnia oficjalnie ruszyła Kolekcja Star Wars Komiksy wydawnictwa DeAgostini. Jest to kolekcja różnych komiksów z Legend, która docelowo ma mieć 70 tomów. Na pierwszy ogień idą Klasyczne opowieści, czyli pierwsze gwiezdnowojenne komiksy w historii, wydawane w latach 1977-1986 przez Marvela. Więcej na temat kolekcji, jej dostępności, ceny i prenumeraty możecie znaleźć pod tym linkiem. [Nadiru]

Gry planszowe – Legion: Gra zbliża się coraz większymi krokami… W tym tygodniu dostaliśmy zapowiedź tego, jak wygląda wybór pola, celu i warunków bitwy.

Gry planszowe – Armada: Nadszedł najwyższy czas na bardziej szczegółowe spojrzenie na drugi z dodatków najbliższej fali, czyli krążownik MC75 znany oczywiście z Łotra 1. [Nadiru]