Finał serialu animowanego „Rebels” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Ogólne: W tym tygodniu mamy kilka ciekawych newsów, głównie za sprawą nadchodzącej wersji DVD/Blu-ray Ostatniego Jedi, ale trafiły się także naprawdę ważne informacje. Zacznijmy od tego, że Mark Hamill w końcu doczekał się swojej gwiazdy na promenadzie w Hollywood! Uroczystość odbyła się w towarzystwie m.in. George’a Lucasa i Harrisona Forda, a Mark jak zwykle tryskał entuzjazmem. Możecie obejrzeć wideo z tej ceremonii:

A także, dla klimatu, dziesięć najlepszych momentów Luke’a Skywalkera według oficjalnego kanału Star Wars:

Solo: John Powell zaczyna nagrywanie ścieżki dźwiękowej do filmu:

Główny motyw ma zostać stworzony przez Johna Williamsa.

Oprócz tego wiemy, jak będzie nazywała się postać, której głos podłożył Jon Favreau (o którym na pewno przeczytacie w sekcji „seriale”). Miły obcy, którego widzimy w zwiastunach, to Rio Durant.

John K. Williams żałuje, że nie pojawi się w filmie. Jego rolę przejął Paul Bettany gdy okazało się, że Williams nie może wziąć udziału w dokrętkach do produkcji. Aktor, co wiemy dopiero teraz, portretował postać w pełnym motion capture, w przeciwieństwie do swojego następcy.

Ostatni Jedi: Duch Ralpha McQuarriego wiecznie unosi się nad Gwiezdnymi wojnami. Koncept artysty zainspirował twórców w scenie na Crait:

W tym filmiku widzimy natomiast, jak stworzono tę planetę:

Mało klipów? Jest jeszcze więcej. W tym rolę główną odgrywa Daisy Ridley. Ten zaś poświęcony jest Lei i Kylo.

Na koniec, a jakże, klip. Analizuje on relacje księżniczki i Poe: [Wixu]

Seriale: Najważniejszym wydarzeniem tygodnia jest bez wątpienia finał Rebeliantów. Nie wiem, jak Wy, ale ja strasznie zżyłam się z załogą „Ducha” i już mi ich brakuje. Do obejrzenia pozostaje jeszcze ostatni Recon, ale przestrzegam przed spoilerami!

Na otarcie łez (no dobra – moich łez, bo wiem, że niektórzy koniec serialu przywitali z radością), polski Disney XD przypomniał sobie o Rebeliantach. Od teraz w soboty i niedziele o 8.30 można natknąć się na ostatni sezon. Pora jest diabelnie wczesna, dlatego dobrze, że wymyślili powtórki o 19.15.

Ale nie samymi Rebeliantami fan żyje. Wreszcie rusza się coś w sprawie serialu aktorskiego – Lucasfilm ogłosił nazwisko producenta wykonawczego i scenarzysty nadchodzącej produkcji. Będzie to Jon Favreau, którego wcześniejsze projekty to m.in. Iron Man, Avengers i Księga dżungli, więc wygląda na to, że serial jest w dobrych rękach. Data premiery nadal nie jest znana i nic nie wskazuje na to, byśmy mieli ją szybko poznać, skoro platforma, na którą trafi, ruszy dopiero w przyszłym roku.

A podsumowanie wszystkich rewelacji z minionego tygodnia obejrzycie w The Star Wars Show. Jeśli jesteście z góry przekonani, że nie znajdziecie tam nic ciekawego, wspomnę tylko, że pokazana tam jest usunięta scena z Ostatnich Jedi. [Lisa]

Komiksy: W Stanach swoją premierę miał 44 zeszyt serii Star Wars (1 zeszyt z nowej historii Mutiny at Mon Cala). Pojawił się także 7 zeszyt Star Wars Adventures.[Dark Dragon]

Gry planszowe – X-Wing: Nie jest to oczywiście żadne zaskoczenie, ale Galakta oficjalnie potwierdziła, że wyda XIV falę do X-Winga w języku polskim.

Gry planszowe – Legion: Gra jeszcze nie wyszła, a już mamy zapowiedź pierwszych dwóch dodatków, które nie pojawią się wraz z premierą, a później – dodatku zawierającego barykady i zestawu z przeszkodami/celami w rodzaju skraplaczy wilgoci i skrzynek. [Nadiru]

Gadżety: Firma Anovos w swoim sklepie wystartowała z przedsprzedażą hełmu Sabine Wren. Można go kupić w dwóch odsłonach: z sezonu 2 i 4. Cena? Bagatela, 499$, ale hełm podobno można nawet nosić! [Jedi Przemo]