Nowy trailer i plakat „Solo” i inne newsy z zeszłego tygodnia

Solo: Patrzcie i cieszcie oczy. Oto nowiutki trailer:

Razem z trailerem film dostał też swój właściwy, kinowy plakat  (poprzedni był po pierwsze teaserowy, po drugie ciążył na nim zarzut plagiatu):

Film zostanie zaprezentowany na Cannes Film Festival na dziesięć dni przed światową premierą. To będzie trzeci gwiezdnowojenny film pokazany na festiwalu – po Ataku klonów i Zemście Sithów.

Renault promuje się na plecach Gwiezdnych wojen. Nowa reklama ich samochodu nie zawiera co prawda materiału z Solo, ale prezentuje motywy, które z pewnością w filmie zobaczymy:

W minionym tygodniu wleciały nowe plakaty i grafiki promocyjne na wszelkiej maści produktach. Rzućcie okiem na stronę Pyramid International, bo jest tego sporo!

A teraz coś ważnego (w końcu!). Główny przeciwnik Hana Solo, Enfys Nest, okazuje się być… kobietą! Tak przynajmniej głosi fragment z francuskiego opisu tej postaci:


Nie znam francuskiego, ale ten pan sugeruje, że użyte zaimki wskazują na kobietę.

Krótka rozmówka z Markiem Hamillem na temat jego powrotu jako duch Mocy, a także kwestii Lei w Epizodzie IX:

Ostatni Jedi: Gościem Awesome Con był John Boyega, a oto zapis całego panelu:

Seriale: W piątek w Polsce zakończyła się emisja powtórek trzeciego sezonu Rebeliantów, a w weekend mogliśmy zobaczyć odcinek z serii czwartej – Kindred. W sobotę należy spodziewać się Crawler Commanders, a w niedzielę Rebel Assault, oczywiście na Disney XD o 8.30.

Tymczasem w The Star Wars Show gość specjalny – Frank Oz. [Lisa]

Komiksy: Swoją premierę miał 46 zeszyt serii Star Wars (3 część rozdziału Mutiny at Mon Cala), a także 9 zeszyt Star Wars Adventures 9 oraz Star Wars Adventures Annual 2018. W Polsce pojawił się 2 w tym roku numer Star Wars Komiks, znajdziemy w nim cross-overową historię Cytadela Grozy. [Dark Dragon]

Gry planszowe – Armada: FFG opublikowało najnowszy FAQ do gry wraz z erratą kilku kart, które siały spustoszenie na wielu turniejach oraz zmianą zasad dotyczących wykorzystania flotyll w legalnych rozpiskach turniejowych. Zmiany są stosunkowo spore, ale większość graczy przyjęła je z zadowoleniem.

Gry planszowe – Przeznaczenie: Jeśli dysponujecie nadwyżkami w domowym budżecie i chcecie się pokazać na turnieju w odpowiednim stylu, niedługo będziecie mogli kupić jeden z trzech nowych binderów do gry.

Gry planszowe – Legion: Zapowiedzi ciąg dalszy. Tym razem możemy się przyjrzeć imperialnego dowódcy z II fali dodatków, generałowi Veersowi. [Nadiru]